Uçuğa Ne İyi Gelir,Nasıl Geçer ?
Abone Ol

Uçuğa Ne İyi Gelir,Nasıl Geçer ?

Uçuğa Bitkisel Tedavi Yöntemleri  Uçuk neden çıkar diye merak ediyorsanız tecrübelerimle sabit sıralayım.Bendede çok fazla uçuk çıkmakta neden olduğuna gelecek olursak birçok nedeni var öncelikle tuvaletinizi yaptıktan sonra elinize sıçramasada elinizi mutlaka 2 kere sabunla ovalayarak yıkamalısınız.Bu birinci neden.İkinci neden b12 fazlalığı eğer vücudunuzda b12 fazlalığı varsa ve b12 ilacı kullanmaya devam ederseniz buda uçuğunuzun çıkmasına […]

Uçuğa Bitkisel Tedavi Yöntemleri 

Uçuk neden çıkar diye merak ediyorsanız tecrübelerimle sabit sıralayım.Bendede çok fazla uçuk çıkmakta neden olduğuna gelecek olursak birçok nedeni var öncelikle tuvaletinizi yaptıktan sonra elinize sıçramasada elinizi mutlaka 2 kere sabunla ovalayarak yıkamalısınız.Bu birinci neden.İkinci neden b12 fazlalığı eğer vücudunuzda b12 fazlalığı varsa ve b12 ilacı kullanmaya devam ederseniz buda uçuğunuzun çıkmasına artmasına neden olabilir.Üçüncü ise fazla vitamin alımı supradyn allday’i çok fazla kullanırsanız ve sağlıklı vitamine ihtiyacı olmayan bir vücudunuz varsa uçuk olarak dışa vurur.4.Sıkıntı stress korku evet sıkıntı stress korku,ani heyecanlar,grip ve diğer hastalıklarda uçuğu tetikler ve sabah bir bakmışsınız dudağınızda ve çevresinde istemediğiniz kaşıntı ve şişlikler.Siz şanslısınız çünkü aşağıda tüm denenmiş yöntemleri sizler için açıkladık.Onları uygulayarak bu hastalıktan kurtulabilirsiniz.

Dudak uçuğuna ne iyi gelir: Günümüzde çok sık gözlemlenen ve çözümü araştırılan rahatsızlıklardan bir tanesidir. Genelde dudak bölgesinde çıkan uçuklar, duruma bağlı olarak (bakteri veya enfeksiyon) burun içi ve ağız içi gibi alanlarda da çıkabilmektedir. Canınızı ciddi anlamda yakan ve aynı zamanda kötü bir görüntü elde etmenize neden olan bu uçukları doğal yöntemlerle basit adımları uygulayarak tedavi edebilirsiniz. Uçuğa iyi gelen ve uçuğu önleyen tüm besinleri maddeler halinde sıralayacağız;

ucuga ne iyi gelir
uçuğa ne iyi gelir

Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer ?

Uçuk çok illet bir hastalık bazen geçmez ve sürekli yayılır bunun nedeni ise uçuk dudağınızın birçok noktasında varsa kirli eliniz ve aynı parmağınızla uçuğu sürmüş olmanız.Her uçuk tanesi için ayrı temiz parmak kullanmalı virüsleri birbirine bulaştırmamalısınız.Aşağıda uçuğa iyi gelen yiyecekleri listeledik.

Mısır Nişastası:1 kaşık kadar mısır nişastası içerisine 1 kaşık içme suyunu karıştırın ve kıvamı macun olana kadar çırpmaya devam edin. Yatmadan evvel uçuk olan bölgeye sürün ve yalamamaya dikkat edin. Uyandığınız zaman çok bastırmadan duru ve soğuk su ile durulayın.

Buz: Uçuk ağrıları ve aynı zamanda dudak yanmalarına iyi gelen buz, kompres görevi görmektedir. Derinin nemlenmesi ve aynı zamanda yanmasını engellemek adına buzu tercih edebilirsiniz.

Aloe Vera:1 çay kaşığı aloe vera jelini direkt olarak uçuğun üzerine uygulayın.
Ekinezya! Ekinezya, bağışıklık sistemini anında düzenlemesi ile bilinen bir gıdadır. Düzenli kullanımı ile beraber uçuk oluşumlarının kalıcı olarak önüne geçin!
Her uçuktan sonra temiz diş fırçası! Her uçuk durumundan sonra temiz bir diş fırçasına geçmek demek, sizlerin daha sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olacaktır. Çünkü direkt olarak uçukta yer alan virüs, diş fırçasına transfer edilir ve tekrar ki bir fırçalama ile kendisini öne çıkartabilir.
Nane yağı! Uçuğu su ile iyice duruladıktan sonra bir pamuk yardımı ile önce su, daha sonrasında nane yağına batırın. Günde 2 defa uçuk olan bölgeye uygulamayı ihmal etmeyin.

Vanilya: Vanilya özü, uçuğa neden olan virüslerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Bir kulak pamuğu ucuna sürülen vanilyayı direkt olarak uçuk olan bölgeye uygulayın. 1-2 dakika kadar beklettikten sonra duru su ile temizleyin. Net sonuçlar için günde minimum 3, maksimum 4 sefer uygulanmalıdır!

Süt:Sütte uçuğa iyi gelen besinler arasında yer almaktadır.Uçuğunuz geçmiyorsa önce ellerinizi sabunla yıkayıp kurulayın daha sonra soğuk süte pamukla bandırıp uçuk olan yere sürün.Uçuğunuz varken süt içmeyide ihmal etmeyin.

Ekinezya: Ekinezyada vücudun direncini arttırmaya yardımcı olur ve uçuğa karşı savaşır ekinezyayıda uçuk olduğu zaman deneyebilirsiniz.

Nane Yağı :Nane yağıda uçuğu geçirmek için etkili yöntemlerden biridir.Nane yağı uçuklu bölgeyi yakarak uçuğun kurumasına yardımcı olur.Günde 2 defa temiz ellerinizle nane yağına pamuğu bandırıp uçuklu bölgeye sürün 2 gün içerisinde uçuğun alevinin aldığını ve söndüğünü göreceksiniz.

Yeni Diş Fırçası:Uçuk bir virüs ve bulaşıcı bir hastalık olduğu için diş fırçası gibi temel kullanım araçlarında bulaşır uçuğunuz varsa yeni bir diş fırçası edinmelisiniz.Bunun dışında evde herkesin içtiği bardaktan su içmeyip temiz bardaktan su içerseniz uçuğun bulaşmasıda engellenmiş olur.

Pişik Kremi:Her derde deva olan mucize pişik kremi uçuğada iyi gelmektedir.Markası farketmeksizin uçuk olan bölgeye pişik kremi sürerseniz geçtiğini göreceksiniz.

Uçukta Antibiyotik Etkisi: Sarımsak!

Kötü kokusu sebebiyle her ne kadar midemiz almasada olsak da, uçuk tedavisinde antibiyotik görevi gören sarımsak, hayatımızda önemli bir yer edinmektedir. Direkt olarak bir sarımsak dişini ezmeli ve daha sonrasında burada yer alan suyu veya ezilmiş sarımsağı uçuk olan bölgeye uygulamalısınız. 3 dakika kadar dudak üstünde kalan bu sarımsak, doğrudan uçuk ile temasa geçer ve bakterilerin ölmesini sağlar. Daha sonrasında ise nazik hareketlerle sarımsağı temizlemeyi ihmal etmeyin.

Günümüzde çok sık araştırılan uçuk geçirme yöntemleri, yukarıda sıralanmış onlarca farklı bitkisel öneri ile artık hayatınızdan dert olmayı bırakıyor! Siz de bu yöntemleri tercih edin, herhangi bir kimyasal ilaca gerek kalmadan veya ağrılı süreçleri gerinizde bırakarak, aynı gün uçuğun oluşumunu hayatınızdan çıkartma fırsatlarına da doğrudan sahip olun.

en iyi ucuk kremi
uçuk kremi

Uçuk Kremi Önerisi

Bütün uçuk kremlerini denemiş biri olarak Bana en iyi uçuk kremini soracak olursanız açık ara farkla  vectavir uçuk kremi kremi derim fiyatı 10-15 tl arası değişmekte 2 gram fakat çok etkili bir kremdir.Uçuğun alevini bir günde alır ve 3.gün uçuğunz dağılmadan geçer.Diğer kremlere bakacak olursak Aklovir ve asiviral vectavire göre daha ucuzdur 3 5 tl arası bir fiyatı olan bu kremleri önermiyorum.Uçuğun geçmesi çok uzun sürüyor ve heryere dağılıyor.

Uçuk Kremini Dağıtarak Sürmeyin !

Uçuk kremini dağıtarak sürerseniz uçuk olmayan bölgeyede uçuğu bulaştırırsınız.Sadece uçuk olan bölgeye ayrı ve temiz parmakla küçük leblebi kadar değdirip bırakın ovalayıp sürmeyin.Zaten uçuğunuz 2 gün içinde geçecektir geçmiş olsun.

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. birbirinden güzel makaleler ve zengin içeriğe görsellere sahip müthiş bir sayfa olmuş özellikle kullanılan şablon harika reklamlar yerinde emeğine kalemine sağlık arkadaşım ….özellikle sormak isterim sablonun sağındaki ve solundaki reklam lar mobilde sıkıntı yapmıyormu bununla çok uğraştım başaramadım engin bilginizden faydalanmak isterim …saygılar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler burçları, bugün sevdiklerinize ihtiyaç duydukları ilgiyi gösterme vakti. Onları ‘Seni seviyorum.’ demeden bir gün daha geçmesine izin vermeyin. Hayat kısa ve her geçen gün daha da kısalıyor. Ele alınması gereken ciddi bir konu olduğunda yüzleşmekten çekinmeyin. Herkes kendi duygularından kendisi sorumludur. Kurban rolünü oynamak, sadece sonrasında daha fazla acı ve kırgınlık yaşamaya neden olur.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün gerilimden kaçmayın. Hissettiğiniz her türlü duygusal stres, hemen ele alınmadığı takdirde inanılmaz bir şekilde büyüyecektir. Anda olun. ’Şimdi’ de ne kadar çok yüzleşirseniz, ‘yarın’ o kadar az pişman olursunuz. Yolunuza çıkan taşları ayıklayın ve ilerleyin. İnsanlar, siz onları açıkça ifade edene kadar ihtiyaçlarınızı ve endişelerinizi anlamayabilirler.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, koymuş olabileceğiniz sınırların arkasına saklanmayı bırakmalısınız. Gerçek güç, her durumda, özellikle de sevdiğiniz biri söz konusu olduğunda, ne hissettiğinizi söyleme cesaretine sahip olduğunuzu gösterebilmektir. Bir şey söylemeniz gerekiyorsa, söyleyin. İçinizde biriktirdiklerinizin dile getirene kadar çığ gibi büyüyüp sağlıksız bir tartışmaya dönüşmesini beklemeyin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün ışıl ışıl bir gün! Gökkuşağının sonundaki altın çömleğe uzanın.  Düşündüğünüzden daha yakın. Gerçekten de, hayalleriniz tamamen elinizin altında ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olan sihirli güçler iş başında. Kendinizi tüm gün olumlu bir ruh halinde bulabilirsiniz. İnsanlar duygularınıza karşı normalden daha hassas olacaktır. Bugün size hayallerinizin yol göstermesine izin verin.

TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün sizin için harika bir gün! Duygularınızda büyük bir güç bulacağınız bir gün olacak. İçgüdülerinize güvenin. Kalbinizi takip ederek kaybedeceğiniz hiçbir şeyiniz yok. Bu, rafa kaldırdığınız hayalleri yeniden alevlendirmeniz için önemli bir zaman. Hayal dünyanızın günlük hayatınıza yansıtmaktan korkmayın.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün işler sizin için biraz kafa karıştırıcı olabilir. Her şeyi anlamlandırmanız gerektiğini düşünmeyin. Sadece kendiniz olun. Yaratıcı doğanızın parıldamasına izin verin. Diğer insanları yenmek sizin için çok kolay ve hemen hemen her durumda liderliği almakta özgürsünüz. Ancak, bu insanların da ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün gerçekliğinizi biraz hayal gücü ile harmanlayın. Bir süre ayaklarınızın yerden kesilmesine izin verin. Kendiniz için bir mola verin. Meditasyon yapmak ve zihninizi günlük endişelerinizden arındırmak için biraz zaman ayırın. Sakinleştirici, rahatlatıcı aktiviteler günü geçirmenin en iyi yoludur. Arkadaşlarınızla iletişim kurmak için zaman ayırın ve tuhaf konularla ilgili derin sohbetlere dalmaktan çekinmeyin. Kendinize hayal kurmak için alan tanıyın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Veranın Faydaları Nelerdir? | Şifalı Yaşam: […] Aloe Vera Bitkisinin Gücü […]
2022-06-27 18:48:14
Yumurta Kabuğunun Bitkilere Faydaları | Şifalı Yaşam: […] patlıcan ve biber gibi sebzeler kalsiyum eksikliği nedeniyle büyürken
2022-06-27 18:32:59
2022-06-26 18:30:42
2 Adımda Kauçuk Bitkisi Faydaları | Şifalı Yaşam: […] Şifalı Bitkiler Her Derde Deva 10 Yararlı Bitki
2022-06-26 18:23:30
Sürekli Çıkan Çıban Hangi Hastalıkların İşareti Olabilir ? Çıban Nedir ? Çıban Tedavisi ? | Şifalı Yaşam: […] Bitkisi Faydaları Kaplama Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
2022-06-18 12:45:51
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam