Uçuğa Ne İyi Gelir,Nasıl Geçer ?
Abone Ol

Uçuğa Ne İyi Gelir,Nasıl Geçer ?

Uçuğa Bitkisel Tedavi Yöntemleri  Uçuk neden çıkar diye merak ediyorsanız tecrübelerimle sabit sıralayım.Bendede çok fazla uçuk çıkmakta neden olduğuna gelecek olursak birçok nedeni var öncelikle tuvaletinizi yaptıktan sonra elinize sıçramasada elinizi mutlaka 2 kere sabunla ovalayarak yıkamalısınız.Bu birinci neden.İkinci neden b12 fazlalığı eğer vücudunuzda b12 fazlalığı varsa ve b12 ilacı kullanmaya devam ederseniz buda uçuğunuzun çıkmasına […]

Uçuğa Bitkisel Tedavi Yöntemleri 

Uçuk neden çıkar diye merak ediyorsanız tecrübelerimle sabit sıralayım.Bendede çok fazla uçuk çıkmakta neden olduğuna gelecek olursak birçok nedeni var öncelikle tuvaletinizi yaptıktan sonra elinize sıçramasada elinizi mutlaka 2 kere sabunla ovalayarak yıkamalısınız.Bu birinci neden.İkinci neden b12 fazlalığı eğer vücudunuzda b12 fazlalığı varsa ve b12 ilacı kullanmaya devam ederseniz buda uçuğunuzun çıkmasına artmasına neden olabilir.Üçüncü ise fazla vitamin alımı supradyn allday’i çok fazla kullanırsanız ve sağlıklı vitamine ihtiyacı olmayan bir vücudunuz varsa uçuk olarak dışa vurur.4.Sıkıntı stress korku evet sıkıntı stress korku,ani heyecanlar,grip ve diğer hastalıklarda uçuğu tetikler ve sabah bir bakmışsınız dudağınızda ve çevresinde istemediğiniz kaşıntı ve şişlikler.Siz şanslısınız çünkü aşağıda tüm denenmiş yöntemleri sizler için açıkladık.Onları uygulayarak bu hastalıktan kurtulabilirsiniz.

Dudak uçuğuna ne iyi gelir: Günümüzde çok sık gözlemlenen ve çözümü araştırılan rahatsızlıklardan bir tanesidir. Genelde dudak bölgesinde çıkan uçuklar, duruma bağlı olarak (bakteri veya enfeksiyon) burun içi ve ağız içi gibi alanlarda da çıkabilmektedir. Canınızı ciddi anlamda yakan ve aynı zamanda kötü bir görüntü elde etmenize neden olan bu uçukları doğal yöntemlerle basit adımları uygulayarak tedavi edebilirsiniz. Uçuğa iyi gelen ve uçuğu önleyen tüm besinleri maddeler halinde sıralayacağız;

uçuğa ne iyi gelir

Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer ?

Uçuk çok illet bir hastalık bazen geçmez ve sürekli yayılır bunun nedeni ise uçuk dudağınızın birçok noktasında varsa kirli eliniz ve aynı parmağınızla uçuğu sürmüş olmanız.Her uçuk tanesi için ayrı temiz parmak kullanmalı virüsleri birbirine bulaştırmamalısınız.Aşağıda uçuğa iyi gelen yiyecekleri listeledik.

Mısır Nişastası:1 kaşık kadar mısır nişastası içerisine 1 kaşık içme suyunu karıştırın ve kıvamı macun olana kadar çırpmaya devam edin. Yatmadan evvel uçuk olan bölgeye sürün ve yalamamaya dikkat edin. Uyandığınız zaman çok bastırmadan duru ve soğuk su ile durulayın.

Buz: Uçuk ağrıları ve aynı zamanda dudak yanmalarına iyi gelen buz, kompres görevi görmektedir. Derinin nemlenmesi ve aynı zamanda yanmasını engellemek adına buzu tercih edebilirsiniz.

Aloe Vera:1 çay kaşığı aloe vera jelini direkt olarak uçuğun üzerine uygulayın.
Ekinezya! Ekinezya, bağışıklık sistemini anında düzenlemesi ile bilinen bir gıdadır. Düzenli kullanımı ile beraber uçuk oluşumlarının kalıcı olarak önüne geçin!
Her uçuktan sonra temiz diş fırçası! Her uçuk durumundan sonra temiz bir diş fırçasına geçmek demek, sizlerin daha sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olacaktır. Çünkü direkt olarak uçukta yer alan virüs, diş fırçasına transfer edilir ve tekrar ki bir fırçalama ile kendisini öne çıkartabilir.
Nane yağı! Uçuğu su ile iyice duruladıktan sonra bir pamuk yardımı ile önce su, daha sonrasında nane yağına batırın. Günde 2 defa uçuk olan bölgeye uygulamayı ihmal etmeyin.

Vanilya: Vanilya özü, uçuğa neden olan virüslerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Bir kulak pamuğu ucuna sürülen vanilyayı direkt olarak uçuk olan bölgeye uygulayın. 1-2 dakika kadar beklettikten sonra duru su ile temizleyin. Net sonuçlar için günde minimum 3, maksimum 4 sefer uygulanmalıdır!

Süt:Sütte uçuğa iyi gelen besinler arasında yer almaktadır.Uçuğunuz geçmiyorsa önce ellerinizi sabunla yıkayıp kurulayın daha sonra soğuk süte pamukla bandırıp uçuk olan yere sürün.Uçuğunuz varken süt içmeyide ihmal etmeyin.

Ekinezya: Ekinezyada vücudun direncini arttırmaya yardımcı olur ve uçuğa karşı savaşır ekinezyayıda uçuk olduğu zaman deneyebilirsiniz.

Nane Yağı :Nane yağıda uçuğu geçirmek için etkili yöntemlerden biridir.Nane yağı uçuklu bölgeyi yakarak uçuğun kurumasına yardımcı olur.Günde 2 defa temiz ellerinizle nane yağına pamuğu bandırıp uçuklu bölgeye sürün 2 gün içerisinde uçuğun alevinin aldığını ve söndüğünü göreceksiniz.

Yeni Diş Fırçası:Uçuk bir virüs ve bulaşıcı bir hastalık olduğu için diş fırçası gibi temel kullanım araçlarında bulaşır uçuğunuz varsa yeni bir diş fırçası edinmelisiniz.Bunun dışında evde herkesin içtiği bardaktan su içmeyip temiz bardaktan su içerseniz uçuğun bulaşmasıda engellenmiş olur.

Pişik Kremi:Her derde deva olan mucize pişik kremi uçuğada iyi gelmektedir.Markası farketmeksizin uçuk olan bölgeye pişik kremi sürerseniz geçtiğini göreceksiniz.

Uçukta Antibiyotik Etkisi: Sarımsak!

Kötü kokusu sebebiyle her ne kadar midemiz almasada olsak da, uçuk tedavisinde antibiyotik görevi gören sarımsak, hayatımızda önemli bir yer edinmektedir. Direkt olarak bir sarımsak dişini ezmeli ve daha sonrasında burada yer alan suyu veya ezilmiş sarımsağı uçuk olan bölgeye uygulamalısınız. 3 dakika kadar dudak üstünde kalan bu sarımsak, doğrudan uçuk ile temasa geçer ve bakterilerin ölmesini sağlar. Daha sonrasında ise nazik hareketlerle sarımsağı temizlemeyi ihmal etmeyin.

Günümüzde çok sık araştırılan uçuk geçirme yöntemleri, yukarıda sıralanmış onlarca farklı bitkisel öneri ile artık hayatınızdan dert olmayı bırakıyor! Siz de bu yöntemleri tercih edin, herhangi bir kimyasal ilaca gerek kalmadan veya ağrılı süreçleri gerinizde bırakarak, aynı gün uçuğun oluşumunu hayatınızdan çıkartma fırsatlarına da doğrudan sahip olun.

uçuk kremi

Uçuk Kremi Önerisi

Bütün uçuk kremlerini denemiş biri olarak Bana en iyi uçuk kremini soracak olursanız açık ara farkla  vectavir uçuk kremi kremi derim fiyatı 10-15 tl arası değişmekte 2 gram fakat çok etkili bir kremdir.Uçuğun alevini bir günde alır ve 3.gün uçuğunz dağılmadan geçer.Diğer kremlere bakacak olursak Aklovir ve asiviral vectavire göre daha ucuzdur 3 5 tl arası bir fiyatı olan bu kremleri önermiyorum.Uçuğun geçmesi çok uzun sürüyor ve heryere dağılıyor.

Uçuk Kremini Dağıtarak Sürmeyin !

Uçuk kremini dağıtarak sürerseniz uçuk olmayan bölgeyede uçuğu bulaştırırsınız.Sadece uçuk olan bölgeye ayrı ve temiz parmakla küçük leblebi kadar değdirip bırakın ovalayıp sürmeyin.Zaten uçuğunuz 2 gün içinde geçecektir geçmiş olsun.

YAZAR HAKKINDA

Mert K.oğlu Mert K.oğlu Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. birbirinden güzel makaleler ve zengin içeriğe görsellere sahip müthiş bir sayfa olmuş özellikle kullanılan şablon harika reklamlar yerinde emeğine kalemine sağlık arkadaşım ….özellikle sormak isterim sablonun sağındaki ve solundaki reklam lar mobilde sıkıntı yapmıyormu bununla çok uğraştım başaramadım engin bilginizden faydalanmak isterim …saygılar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün harcamalar, ödemeler ve finansal düzenlemelerle ilgilenebilirsiniz. İlişkilerde, finansal alanda ve hayatta güvende olma isteğiniz artabilir. Akılsızca riskler almaktan kaçının.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün son dakika durumlarıyla karşılaşabilir, değişen şartlara göre hareket etmeniz gerekebilir. İlişkiler, ortaklıklar ön planda olacaktır. İlişkilerden, insanlardan destek ve fayda görebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün çalışma hayatında ve günlük rutininizde ani, beklenmedik değişiklikler olabilir. Sağlıkla ilgili destekler alabilir, hastane ziyaretleri yapabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün hızlı ve hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Güne erken başlayabilir, pek çok tamamlanmamış işinizi daha hızlı çözüme kavuşturabilirsiniz. Çocuklar, aşk hayatı gündemde olabilir. Duygusal birlikteliklerde daha hassas ve duygusal olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün gerilimden uzak kalmaya gayret etmelisiniz. Finansal konularda birikim ve yatırım konuları gündemde olabilir. Aile üyeleriniz için fedakarlıklar yapabilir, sevdiklerinize daha koruyucu yaklaşabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün detay gerektiren işlerle ilgilenebilir, işlerinizi başarıyla tamamlamak için daha motive olabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde daha canlı ve keyifli hissedebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün harcamalar yapabilir, ödemelerinize ulaşabilirsiniz. İş hayatında onaylanma, takdir edilme arzusu artabilir. İş ilişkilerinden fayda ve destek görebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

AKREP BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerde yoğun ve karmaşık duygular içerisinde olabilirsiniz. Pozitif veya negatif, her türlü duyguyu daha güçlü hissedebilirsiniz. Abartılı tavırlardan ve düşüncelerden kaçınmalısınız.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

YAY BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatleri boyunca aradığınız motivasyon ve canlılığı bulmakta zorlanabilirsiniz. Gün batımı ve akşam saatlerinde sizi daha keyifli hissettiren ortamlar ve paylaşımlar içerisinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iletişim trafiğiniz artabilir. İş ve özel hayatınızda pek çok görüşme yapabilirsiniz. Aklınıza koyduğunuzu yapabilir, rutin dışı durumlara ayak uydurarak daha huzurlu kalabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün daha kontrolcü ve yönetici tavrınızla hareket edebilir, olaylara ve durumlara daha eleştirel yaklaşabilirsiniz. İş hayatında ve kariyerinizde çıtayı yükseltme zamanı. Gün içinde kontrolünüz dışında durumlar gelişebilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün planlarınızda ani değişiklikler olabilir. Şaşırtıcı veya beklenmedik haberler alabilirsiniz. Düşünmeden konuşmaktan, anlık duygularla hareket etmekten kaçının.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline


 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Kene sokması ilk yardım ve Kene kene ısırığı Belirtileri » Şifalı Yaşam: […] ısırması emareleri: ateş,baş ağrısı, iştahsızlık, üşüme,  kas ağrıları, bulantı
2021-02-15 10:57:40
Zeytinyağının faydaları hakkında yararlı bilgiler | Şifalı Yaşam | Şifalı Yaşam Hakkında Herşey: […] Zeytinyağı ayrıca yağların sindirilmesine ve emilmesine yardımcı olarak yağ
2020-12-10 10:07:52
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam