Uçuğa Ne İyi Gelir,Nasıl Geçer ?
Abone Ol

Uçuğa Ne İyi Gelir,Nasıl Geçer ?

Uçuğa Bitkisel Tedavi Yöntemleri  Uçuk neden çıkar diye merak ediyorsanız tecrübelerimle sabit sıralayım.Bendede çok fazla uçuk çıkmakta neden olduğuna gelecek olursak birçok nedeni var öncelikle tuvaletinizi yaptıktan sonra elinize sıçramasada elinizi mutlaka 2 kere sabunla ovalayarak yıkamalısınız.Bu birinci neden.İkinci neden b12 fazlalığı eğer vücudunuzda b12 fazlalığı varsa ve b12 ilacı kullanmaya devam ederseniz buda uçuğunuzun çıkmasına […]

Uçuğa Bitkisel Tedavi Yöntemleri 

Uçuk neden çıkar diye merak ediyorsanız tecrübelerimle sabit sıralayım.Bendede çok fazla uçuk çıkmakta neden olduğuna gelecek olursak birçok nedeni var öncelikle tuvaletinizi yaptıktan sonra elinize sıçramasada elinizi mutlaka 2 kere sabunla ovalayarak yıkamalısınız.Bu birinci neden.İkinci neden b12 fazlalığı eğer vücudunuzda b12 fazlalığı varsa ve b12 ilacı kullanmaya devam ederseniz buda uçuğunuzun çıkmasına artmasına neden olabilir.Üçüncü ise fazla vitamin alımı supradyn allday’i çok fazla kullanırsanız ve sağlıklı vitamine ihtiyacı olmayan bir vücudunuz varsa uçuk olarak dışa vurur.4.Sıkıntı stress korku evet sıkıntı stress korku,ani heyecanlar,grip ve diğer hastalıklarda uçuğu tetikler ve sabah bir bakmışsınız dudağınızda ve çevresinde istemediğiniz kaşıntı ve şişlikler.Siz şanslısınız çünkü aşağıda tüm denenmiş yöntemleri sizler için açıkladık.Onları uygulayarak bu hastalıktan kurtulabilirsiniz.

Dudak uçuğuna ne iyi gelir: Günümüzde çok sık gözlemlenen ve çözümü araştırılan rahatsızlıklardan bir tanesidir. Genelde dudak bölgesinde çıkan uçuklar, duruma bağlı olarak (bakteri veya enfeksiyon) burun içi ve ağız içi gibi alanlarda da çıkabilmektedir. Canınızı ciddi anlamda yakan ve aynı zamanda kötü bir görüntü elde etmenize neden olan bu uçukları doğal yöntemlerle basit adımları uygulayarak tedavi edebilirsiniz. Uçuğa iyi gelen ve uçuğu önleyen tüm besinleri maddeler halinde sıralayacağız;

uçuğa ne iyi gelir

Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer ?

Uçuk çok illet bir hastalık bazen geçmez ve sürekli yayılır bunun nedeni ise uçuk dudağınızın birçok noktasında varsa kirli eliniz ve aynı parmağınızla uçuğu sürmüş olmanız.Her uçuk tanesi için ayrı temiz parmak kullanmalı virüsleri birbirine bulaştırmamalısınız.Aşağıda uçuğa iyi gelen yiyecekleri listeledik.

Mısır Nişastası:1 kaşık kadar mısır nişastası içerisine 1 kaşık içme suyunu karıştırın ve kıvamı macun olana kadar çırpmaya devam edin. Yatmadan evvel uçuk olan bölgeye sürün ve yalamamaya dikkat edin. Uyandığınız zaman çok bastırmadan duru ve soğuk su ile durulayın.

Buz: Uçuk ağrıları ve aynı zamanda dudak yanmalarına iyi gelen buz, kompres görevi görmektedir. Derinin nemlenmesi ve aynı zamanda yanmasını engellemek adına buzu tercih edebilirsiniz.

Aloe Vera:1 çay kaşığı aloe vera jelini direkt olarak uçuğun üzerine uygulayın.
Ekinezya! Ekinezya, bağışıklık sistemini anında düzenlemesi ile bilinen bir gıdadır. Düzenli kullanımı ile beraber uçuk oluşumlarının kalıcı olarak önüne geçin!
Her uçuktan sonra temiz diş fırçası! Her uçuk durumundan sonra temiz bir diş fırçasına geçmek demek, sizlerin daha sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olacaktır. Çünkü direkt olarak uçukta yer alan virüs, diş fırçasına transfer edilir ve tekrar ki bir fırçalama ile kendisini öne çıkartabilir.
Nane yağı! Uçuğu su ile iyice duruladıktan sonra bir pamuk yardımı ile önce su, daha sonrasında nane yağına batırın. Günde 2 defa uçuk olan bölgeye uygulamayı ihmal etmeyin.

Vanilya: Vanilya özü, uçuğa neden olan virüslerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Bir kulak pamuğu ucuna sürülen vanilyayı direkt olarak uçuk olan bölgeye uygulayın. 1-2 dakika kadar beklettikten sonra duru su ile temizleyin. Net sonuçlar için günde minimum 3, maksimum 4 sefer uygulanmalıdır!

Süt:Sütte uçuğa iyi gelen besinler arasında yer almaktadır.Uçuğunuz geçmiyorsa önce ellerinizi sabunla yıkayıp kurulayın daha sonra soğuk süte pamukla bandırıp uçuk olan yere sürün.Uçuğunuz varken süt içmeyide ihmal etmeyin.

Ekinezya: Ekinezyada vücudun direncini arttırmaya yardımcı olur ve uçuğa karşı savaşır ekinezyayıda uçuk olduğu zaman deneyebilirsiniz.

Nane Yağı :Nane yağıda uçuğu geçirmek için etkili yöntemlerden biridir.Nane yağı uçuklu bölgeyi yakarak uçuğun kurumasına yardımcı olur.Günde 2 defa temiz ellerinizle nane yağına pamuğu bandırıp uçuklu bölgeye sürün 2 gün içerisinde uçuğun alevinin aldığını ve söndüğünü göreceksiniz.

Yeni Diş Fırçası:Uçuk bir virüs ve bulaşıcı bir hastalık olduğu için diş fırçası gibi temel kullanım araçlarında bulaşır uçuğunuz varsa yeni bir diş fırçası edinmelisiniz.Bunun dışında evde herkesin içtiği bardaktan su içmeyip temiz bardaktan su içerseniz uçuğun bulaşmasıda engellenmiş olur.

Pişik Kremi:Her derde deva olan mucize pişik kremi uçuğada iyi gelmektedir.Markası farketmeksizin uçuk olan bölgeye pişik kremi sürerseniz geçtiğini göreceksiniz.

Uçukta Antibiyotik Etkisi: Sarımsak!

Kötü kokusu sebebiyle her ne kadar midemiz almasada olsak da, uçuk tedavisinde antibiyotik görevi gören sarımsak, hayatımızda önemli bir yer edinmektedir. Direkt olarak bir sarımsak dişini ezmeli ve daha sonrasında burada yer alan suyu veya ezilmiş sarımsağı uçuk olan bölgeye uygulamalısınız. 3 dakika kadar dudak üstünde kalan bu sarımsak, doğrudan uçuk ile temasa geçer ve bakterilerin ölmesini sağlar. Daha sonrasında ise nazik hareketlerle sarımsağı temizlemeyi ihmal etmeyin.

Günümüzde çok sık araştırılan uçuk geçirme yöntemleri, yukarıda sıralanmış onlarca farklı bitkisel öneri ile artık hayatınızdan dert olmayı bırakıyor! Siz de bu yöntemleri tercih edin, herhangi bir kimyasal ilaca gerek kalmadan veya ağrılı süreçleri gerinizde bırakarak, aynı gün uçuğun oluşumunu hayatınızdan çıkartma fırsatlarına da doğrudan sahip olun.

uçuk kremi

Uçuk Kremi Önerisi

Bütün uçuk kremlerini denemiş biri olarak Bana en iyi uçuk kremini soracak olursanız açık ara farkla  vectavir uçuk kremi kremi derim fiyatı 10-15 tl arası değişmekte 2 gram fakat çok etkili bir kremdir.Uçuğun alevini bir günde alır ve 3.gün uçuğunz dağılmadan geçer.Diğer kremlere bakacak olursak Aklovir ve asiviral vectavire göre daha ucuzdur 3 5 tl arası bir fiyatı olan bu kremleri önermiyorum.Uçuğun geçmesi çok uzun sürüyor ve heryere dağılıyor.

Uçuk Kremini Dağıtarak Sürmeyin !

Uçuk kremini dağıtarak sürerseniz uçuk olmayan bölgeyede uçuğu bulaştırırsınız.Sadece uçuk olan bölgeye ayrı ve temiz parmakla küçük leblebi kadar değdirip bırakın ovalayıp sürmeyin.Zaten uçuğunuz 2 gün içinde geçecektir geçmiş olsun.

YAZAR HAKKINDA

Mert K.oğlu Mert K.oğlu Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. birbirinden güzel makaleler ve zengin içeriğe görsellere sahip müthiş bir sayfa olmuş özellikle kullanılan şablon harika reklamlar yerinde emeğine kalemine sağlık arkadaşım ….özellikle sormak isterim sablonun sağındaki ve solundaki reklam lar mobilde sıkıntı yapmıyormu bununla çok uğraştım başaramadım engin bilginizden faydalanmak isterim …saygılar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün saat 13.03'e kadar Ay Boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar enerjiniz ve motivasyonunuz düşük olabilir. Rüyaların etkisinde kalabilirsiniz. Günün geri kalanında ise temponuz artıyor ve bir seçim ve karar haline doğru gidiyorsunuz.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 13.03'e kadar Ay Boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ulaşımda ve uzlaşmada aksamalar olabilir. Günün geri kalanında ise netleşmeler ve sonuçlanmalar karşınıza gelecek. Belirsizliğe olan tahammülünüz azalabilir. Kendiniz için adım atmaktan çekinmeyin.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün saat 13.03'e kadar Ay Boşlukta ilerliyor. Günün bu saatine kadar halsizlik, isteksizlik gibi durumlar içinde olabilirsiniz. Bu saatten itibaren ise ilişkiler, geçmişe dair konular gündemde olacaktır. Hızlı gelişen durumlar ve yüksek enerjiler hakim olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün saat 13.03'e kadar Ay Boşlukta ilerliyor. Günün bu saatine kadar ertelediğiniz işlerinizi yapabilir, ertelediğiniz konuşmaları gerçekleştirebilirsiniz. Günün geri kalanında ise iş hayatınıza dair hızlı ilerleyen, gelişen durumlar içinde olabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün saat 13.03'e kadar Ay Boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ruh haliniz ve enerjiniz daha değişken olabilir. İç huzursuzluk ve boşvermişlik arasında olabilirsiniz. Günün geri kalanında ise enerjiniz yükseliyor. Hızlı düşünüp, hızlı harekete geçiyorsunuz. İlahi şanslar karşınıza gelebilir.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün saat 13.03'e kadar Ay Boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar bireysel işlerinize odaklanın ve iletişim ağırlıklı konuları günün geri kalanına bırakın. Yeni başlangıçlara doğru giden enerjiler içerisindesiniz. Tamamlanma ve netleşmeler karşınıza gelmeye başlıyor.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün saat 13.03'e kadar Ay Boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar halsizlik, haftaya başlamakta zorluk veya isteksizlik hissedebilirsiniz. Fakat saat 13.03'ten itibaren enerjiniz yükselecek ve yeni gündemlere, ilişkilerde yeni konuşmalara dahil olacaksınız.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün saat 13.03'e kadar Ay Boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar kararlarınız daha çok gözlem ve sezgiye dayanabilir. Günün geri kalanında ise iş hayatınız adına yeni işler, yeni çalışma arkadaşları veya yeni projeler gündeme gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün saat 13.03'e kadar Ay Boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ertelemeler, ertelenmeler gündemde olabilir. Saat 13.03'ten itibaren enerjiniz yükseliyor. Şansı kendinize çekebileceğiniz bir zaman dilimine giriyorsunuz. Geçmiş ilişkiler iyileşebilir, karmanızın sonuçları karşınıza gelebilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün saat 13.03'e kadar Ay Boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar iletişim aksaklıkları yaşanabilir. Kritik kararlarınızı, önemli konuşmalarınızı ve imzaları bu saatin sonrasında erteleyin. Saat 13.03'ten itibaren belirsiz durumlar netleşecek. Daha doğru düşünerek ilerleyebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 13.03'e kadar Ay Boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda bir karmaşaya açık olabilirsiniz. Maddi hesaplarınızı iyi yapın. Saat 13.03'ten itibaren günün temposu yükseliyor. Bir koşturmaca içine girebilirsiniz. İş hayatında emek sarf etme, fırsatları değerlendirme zamanı.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün saat 13.03'e kadar Ay Boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar karışıklıklar yaşayabileceğiniz için iş ve parayla ilgili konuları saat 13.03 sonrasına erteleyin. Dış görüntünüzle, sağlığınızla ilgilenebilirsiniz. İlişkilerde tartışmalara çekilmeye açık olabilirsiniz.


 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Diş ağrısına ve iltihabına ne iyi gelir? » Şifalı Yaşam: […] zeytinyağlı karanfil […]
2021-02-15 13:40:52
Kene sokması ilk yardım ve Kene kene ısırığı Belirtileri » Şifalı Yaşam: […] ısırması emareleri: ateş,baş ağrısı, iştahsızlık, üşüme,  kas ağrıları, bulantı
2021-02-15 10:57:40
Zeytinyağının faydaları hakkında yararlı bilgiler | Şifalı Yaşam | Şifalı Yaşam Hakkında Herşey: […] Zeytinyağı ayrıca yağların sindirilmesine ve emilmesine yardımcı olarak yağ
2020-12-10 10:07:52
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam