Sivilce Lekelerine Bitkisel Çözümler
Abone Ol

Sivilce Lekelerine Bitkisel Çözümler

Sivilce Lekelerine Bitkisel Tedaviler Sivilce her ergenlik çağındaki gencin korkulu rüyasıdır,hormonların artış göstermesiyle vücut,ergenliğe girer ve organlar büyümeye başlar.Tüyler uzar,kilo artışı olur ve vücut yağlanmaya başlar.Yağlanan vücutta tabiki sivilce oluşumunu kolaylaştırır.Ve zamanında tedavi edilmezse sivilce lekeleri sizlerin özgüveninizi düşürerek içinize kapanmanıza neden olur.Aslında bunların hiçbirine gerek yok vereciğimiz kürlerle sivilce lekelerinden çok kolay şekilde kurtulacak […]

Sivilce Lekelerine Bitkisel Tedaviler

Sivilce her ergenlik çağındaki gencin korkulu rüyasıdır,hormonların artış göstermesiyle vücut,ergenliğe girer ve organlar büyümeye başlar.Tüyler uzar,kilo artışı olur ve vücut yağlanmaya başlar.Yağlanan vücutta tabiki sivilce oluşumunu kolaylaştırır.Ve zamanında tedavi edilmezse sivilce lekeleri sizlerin özgüveninizi düşürerek içinize kapanmanıza neden olur.Aslında bunların hiçbirine gerek yok vereciğimiz kürlerle sivilce lekelerinden çok kolay şekilde kurtulacak tertemiz pırıl pırıl bir cildiniz olacak.Ve artık bu sivilce lekeleri nasıl geçer diye düşünmek zorunda kalmayacaksınız.

 

5c8de7bd07291c1d7404e372

Sivilce lekelerine bitkisel çözümler üretmek isteyen kişiler, birçok kozmetik ürününe yönelse de maalesef ki kalıcı sonuçlara ulaşamıyorlar. Bu gibi durumlarda ise profesyonel bir yardım alınması veya bitkisel öneriler ile durumun üstünde durulması hayati bir değer taşımaktadır. Sivilce izlerine doğal çözümler;

Sivilce Lekeleri İçin Çözümler

Sivilce lekelerine evde tedavi yapmak isteyenler için aşağıda evinizde kolayca bulabileceğiniz kürlerden yapılan maskeleri derledik.

Sandal ağacı ve Gülsuyu! Bu maske sivilce izleri için ideal çözümler üretmenize yardımcı olacak. Yüzün tamamı ya da sivilcenin bulunduğu alanlara yapacak uygulamalar ile zaman içerisinde sivilce izlerinin kaybolduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda cildinize parlaklık ve yumuşaklık kazandıracaktır.

Limon Suyu! İçeriğini doğal arındırıcılar ile buluşturan limon, cilt lekesi tedavisinde önemli bir yer edinmektedir. Limonun suyunu sivilce lekeleri üzerine sürün ve 10-15 dakika kadar bekleyin. Daha sonrasında ılık su ile durulama işlemini gerçekleştirin. Ciltte kuruluk yaratmasından dolayı işlem sonrasında nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.

Domates ve Salatalık Kürü! Cildinize sağlıklı bir yön kazandırmanız ve sivilce izlerinden kurtulmanız için doğal ürünlere yönelmekte fayda var. Bir blender yardımıyla 1 domates ve 1 salatalığı karıştırın. Daha sonrasında cildinize sürün. Hem doğal parlaklık, hem de cildinizde ki sivilce oluşumlarının tedavisi sağlanacaktır.

Lavanta Yağı! Cilt lekeleri ve sivilce tedavisi bakımından en etkileyici yöntemdir. Bu sayede düzenli kullanım ile kesin sonuçlar elde edilebilir.

Yumurta Akı! Cildinizde kötü bir koku bıraksa da, kesin çözüm sunması bakımından öne çıkan bir kürdür. Yumurta akını sivilce izleri olan bölgelere sürün ve bir gece kadar bekletin. Aynı zamanda akne sorunlarına da iyi gelen bu kür, kısa sürede cildinizin yenilenmesini sağlar.

Hurma tohumu ve sirke! Bu karışımı macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonrasında sivilce izlerine sürün. Uzun süre beklemek gerektiğinden dolayı 2-3 saat kadar cildinizde kalması çok önemlidir. Geceden sürerek kesin sonuçlar alabilirsiniz.

Soğan Suyu ve Elma Sirkesi:Sivilce lekeleine doğal çözüm isteyenler için önerdiğim 2 kürden birisidir.Soğan suyu ve elma sirkesi sivilce lekelerinin geçmesini ve cildin renk tonunun açılmasını sağlar.Öncelikle soğanı rendeden geçirerek suyunu çıkarın.Daha sonra soğan suyu kadar aktardan alınmış doğal elma sirkesini soğan suyunun içine dökün ve karıştırın.Sivilce izlerinizin olduğu bölgeye kulak çöpü yardımıyla sürüp 30 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın ortalama 15 gün içinde farkı göreceksiniz.Günde 1 kez yapmanız uygundur.

Aloevera:Sivilce lekeleri,sivilce izleri ve tüm yaralanmalara iyi gelen formüllerden biriside ülkemize yeni yeni girmeye başlayan aloevera bitkisidir.Evinizide saksıda yetiştirdiğiniz aloeveralardan bir dal koparın ve bıçakla kabuğunuğu keserek içindeki akışkan jeli ortaya çıkartın daha sonra kulak çöpü veya peçete yardımıyla sivilce izlerinizin olduğu yere sürün gece yatarken uygulayıp sabah yüzünüzü ılık suyla yıkayın.2 uygulamadan sonra farkı gözle görülür şekilde hissedeceksiniz.Sivilce lekelerine evde çözüm olarak tavsiye ettiğim bir yöntemdir.

Pirinç Sabunu:Pirinç sabunu çinli ve japonyalı hanımların yüzlerinin bu kadar temiz ve bu kadar güzel olmasının formüllerinden birtanesidir.Pirinç sabunu cilt rengini açarak ,eşitler ve sivilcelerin geçmesine yardımcı olur.Pirinç sabununun köpüğünü leke olan bölgeye sürünüz ve 20 dakika bekleyiniz daha sonra ılık suyla durulayınız.Günde 1 kez kullanıma uygundur.

Ardıç Katranı Sabunu:Bu sabunda sivilcelerinizin geçmesine ve sivilce izlerinizin ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.Pirinç sabunu gibi lekeli bölgeye uygulanarak 20 dakika beklenilir.Ardıç katranının içindekiler yüzünüzün biraz yanmasını sağlar,fakat korkulcak birşey değildir.İçerindeki katran yağı sivilceyi antibiyotik gibi yakarak geçmesini sağlar.

Sivilce Lekeleri Icin Dogal Tedavi

Bu kürleri uygulamanız doğrultusunda var olan sivilce lekelerinizin giderilmesi ve kısa sürede yaşanan komplike sorunların hayatınızdan çıkması hedeflenmektedir. Var olan sivilce lekelerini gidermek amacıyla tercih edilen bu kür, kısa sürede tedavi aşamalarını sağlayacak ve kişilerin akne sorunlarının önüne geçecektir.

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Yatırımlarınızdan ufak bir kazanç sağlayabilirsiniz. İş yerinden bazı arkadaşlarınızla münakaşaya girmekten kaçının. Sizin için zor bir gün olabilir. Kafanızdaki endişeleri bastırmaya çalışın. Kısa bir tatil düşünebilirsin.

BOĞA BURCU YORUMU

Kazançlı bir iş anlaşması yapabilirsin. Bu gelişme enerjini yükseltecek. İş cephesinde yeni bir ivme kazanabilirsin. Mevsimsel değişiklikler yüzünden sağlığına dikkat etmelisin. Böyle bir zamanda hasta olmak istemezsin. Önlemini al.

İKİZLER BURCU YORUMU

Savurganlık dürtüsü sizi arkadaşlarınızla birlikte en sevdiğiniz alışveriş mekanlarına götürebilir. Çok fazla harcamamaya dikkat edin. Kariyer alanında olumlu yönde gelişmeler yaşanabilir. Gitmek için söz verdiğin bir aile etkinliğini kaçırabilirsin. Kaçırmasan ne güzel olur!

YENGEÇ BURCU YORUMU

İş yerindeki rakiplerinize karşı dikkatli olun, çünkü üstlerinizin zihnini size karşı doldurabilirler. Sağlık sorunu yaşayabilirsiniz. Sağlık ve dengeli beslenerek daha az hasarla bu süreci atlatabilirsiniz. Evdeki değişiklikler hoşunuza gitmeyebilir, ancak bu konuda yapabileceğiniz çok az şey var.

ASLAN BURCU YORUMU

Çok kararlı bir şekilde parasal olarak nasıl daha fazla kazanabileceğinizin yollarını arıyorsunuz. Ancak biraz sakin olun. Çünkü içinizdeki bu tutku sizde agresifliğe neden oluyor. Fark etmeden etrafınızdaki insanları kırıyor olabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Beklenmedik bir yerden gelecek olan para rahat bir nefes almanızı sağlayacak. Başkalarıyla eşit söz hakkına sahip olabilmek için bazı konularda becerilerinizi geliştirmek durumunda kalabilirsiniz. Bir arkadaşınızın uzmanlığı, bir süredir tıkanan işlerinizde size çok yardımcı olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

İyi kazanmaya devam ettiğiniz için parasal cephede bir sorun yok gibi görünüyor. Hava sıcakları sizi yoruyor olabilir. Sağlığınıza dikkat edin. Huysuzluğunuzun sevdiklerinizle aranızı açmasına izin vermeyin.

AKREP BURCU YORUMU

Detaycılığınız üzerinde çalıştığınız bir projenin ya da etkinliğin kusursuz şekilde tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Sevdiğiniz insanlar harika bir hafta geçirebilirsiniz. Acilen bir krediye ihtiyaç
duyabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bazı aceleci yatırımlar nedeniyle parasal durumun kötüleşmesi muhtemeldir. Bu durumu kurtarmak için fikrini hiç ummadığın insanlar destekleyecek. Sağlığınıza dikkat edin. Bir aile üyesinin başarısı
sizin de prestijinizi yükseltecek.

OĞLAK BURCU YORUMU

Borsa, hisse senedi, kripto para gibi alanlarda yatırımı olanların çok dikkatli olması gerekiyor. Zarar verecek bir kayıp yaşanabilir. Odağını kariyerine verenler doğru adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Gerginlikten uzak bir hayat istiyorsanız, huysuz bir ihtiyarın etrafından dolaşmak zorunda kalabilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Araba veya büyük bir eşya satın alabilirsiniz. Spora başladıysanız dikkatli olun. İşinize çok bağlısınız. Ayrıntılara dikkat ediyorsunuz. Bu bağlılığınız ve dikkatiniz sayesinde iş yerine büyük bir fayda sağlayabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Büyük bir para harcamadan önce iki kere düşünmeniz sizin yararınıza olabilir. Mevcut işinizde beklemediğiniz bir kazanç elde ediyorsunuz. Depresif hissedenlerin hayatlarına giren yenilik sayesinde üzerlerindeki ölü toprağından kurtuluyorlar.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Diş ağrısına ve iltihabına ne iyi gelir? » Şifalı Yaşam: […] zeytinyağlı karanfil […]
2021-02-15 13:40:52
Kene sokması ilk yardım ve Kene kene ısırığı Belirtileri » Şifalı Yaşam: […] ısırması emareleri: ateş,baş ağrısı, iştahsızlık, üşüme,  kas ağrıları, bulantı
2021-02-15 10:57:40
Zeytinyağının faydaları hakkında yararlı bilgiler | Şifalı Yaşam | Şifalı Yaşam Hakkında Herşey: […] Zeytinyağı ayrıca yağların sindirilmesine ve emilmesine yardımcı olarak yağ
2020-12-10 10:07:52
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam