Sivilce Lekelerine Bitkisel Çözümler
Abone Ol

Sivilce Lekelerine Bitkisel Çözümler

Sivilce Lekelerine Bitkisel Tedaviler Sivilce her ergenlik çağındaki gencin korkulu rüyasıdır,hormonların artış göstermesiyle vücut,ergenliğe girer ve organlar büyümeye başlar.Tüyler uzar,kilo artışı olur ve vücut yağlanmaya başlar.Yağlanan vücutta tabiki sivilce oluşumunu kolaylaştırır.Ve zamanında tedavi edilmezse sivilce lekeleri sizlerin özgüveninizi düşürerek içinize kapanmanıza neden olur.Aslında bunların hiçbirine gerek yok vereciğimiz kürlerle sivilce lekelerinden çok kolay şekilde kurtulacak […]

Sivilce Lekelerine Bitkisel Tedaviler

Sivilce her ergenlik çağındaki gencin korkulu rüyasıdır,hormonların artış göstermesiyle vücut,ergenliğe girer ve organlar büyümeye başlar.Tüyler uzar,kilo artışı olur ve vücut yağlanmaya başlar.Yağlanan vücutta tabiki sivilce oluşumunu kolaylaştırır.Ve zamanında tedavi edilmezse sivilce lekeleri sizlerin özgüveninizi düşürerek içinize kapanmanıza neden olur.Aslında bunların hiçbirine gerek yok vereciğimiz kürlerle sivilce lekelerinden çok kolay şekilde kurtulacak tertemiz pırıl pırıl bir cildiniz olacak.Ve artık bu sivilce lekeleri nasıl geçer diye düşünmek zorunda kalmayacaksınız.

 

5c8de7bd07291c1d7404e372

Sivilce lekelerine bitkisel çözümler üretmek isteyen kişiler, birçok kozmetik ürününe yönelse de maalesef ki kalıcı sonuçlara ulaşamıyorlar. Bu gibi durumlarda ise profesyonel bir yardım alınması veya bitkisel öneriler ile durumun üstünde durulması hayati bir değer taşımaktadır. Sivilce izlerine doğal çözümler;

Sivilce Lekeleri İçin Çözümler

Sivilce lekelerine evde tedavi yapmak isteyenler için aşağıda evinizde kolayca bulabileceğiniz kürlerden yapılan maskeleri derledik.

Sandal ağacı ve Gülsuyu! Bu maske sivilce izleri için ideal çözümler üretmenize yardımcı olacak. Yüzün tamamı ya da sivilcenin bulunduğu alanlara yapacak uygulamalar ile zaman içerisinde sivilce izlerinin kaybolduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda cildinize parlaklık ve yumuşaklık kazandıracaktır.

Limon Suyu! İçeriğini doğal arındırıcılar ile buluşturan limon, cilt lekesi tedavisinde önemli bir yer edinmektedir. Limonun suyunu sivilce lekeleri üzerine sürün ve 10-15 dakika kadar bekleyin. Daha sonrasında ılık su ile durulama işlemini gerçekleştirin. Ciltte kuruluk yaratmasından dolayı işlem sonrasında nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.

Domates ve Salatalık Kürü! Cildinize sağlıklı bir yön kazandırmanız ve sivilce izlerinden kurtulmanız için doğal ürünlere yönelmekte fayda var. Bir blender yardımıyla 1 domates ve 1 salatalığı karıştırın. Daha sonrasında cildinize sürün. Hem doğal parlaklık, hem de cildinizde ki sivilce oluşumlarının tedavisi sağlanacaktır.

Lavanta Yağı! Cilt lekeleri ve sivilce tedavisi bakımından en etkileyici yöntemdir. Bu sayede düzenli kullanım ile kesin sonuçlar elde edilebilir.

Yumurta Akı! Cildinizde kötü bir koku bıraksa da, kesin çözüm sunması bakımından öne çıkan bir kürdür. Yumurta akını sivilce izleri olan bölgelere sürün ve bir gece kadar bekletin. Aynı zamanda akne sorunlarına da iyi gelen bu kür, kısa sürede cildinizin yenilenmesini sağlar.

Hurma tohumu ve sirke! Bu karışımı macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonrasında sivilce izlerine sürün. Uzun süre beklemek gerektiğinden dolayı 2-3 saat kadar cildinizde kalması çok önemlidir. Geceden sürerek kesin sonuçlar alabilirsiniz.

Soğan Suyu ve Elma Sirkesi:Sivilce lekeleine doğal çözüm isteyenler için önerdiğim 2 kürden birisidir.Soğan suyu ve elma sirkesi sivilce lekelerinin geçmesini ve cildin renk tonunun açılmasını sağlar.Öncelikle soğanı rendeden geçirerek suyunu çıkarın.Daha sonra soğan suyu kadar aktardan alınmış doğal elma sirkesini soğan suyunun içine dökün ve karıştırın.Sivilce izlerinizin olduğu bölgeye kulak çöpü yardımıyla sürüp 30 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın ortalama 15 gün içinde farkı göreceksiniz.Günde 1 kez yapmanız uygundur.

Aloevera:Sivilce lekeleri,sivilce izleri ve tüm yaralanmalara iyi gelen formüllerden biriside ülkemize yeni yeni girmeye başlayan aloevera bitkisidir.Evinizide saksıda yetiştirdiğiniz aloeveralardan bir dal koparın ve bıçakla kabuğunuğu keserek içindeki akışkan jeli ortaya çıkartın daha sonra kulak çöpü veya peçete yardımıyla sivilce izlerinizin olduğu yere sürün gece yatarken uygulayıp sabah yüzünüzü ılık suyla yıkayın.2 uygulamadan sonra farkı gözle görülür şekilde hissedeceksiniz.Sivilce lekelerine evde çözüm olarak tavsiye ettiğim bir yöntemdir.

Pirinç Sabunu:Pirinç sabunu çinli ve japonyalı hanımların yüzlerinin bu kadar temiz ve bu kadar güzel olmasının formüllerinden birtanesidir.Pirinç sabunu cilt rengini açarak ,eşitler ve sivilcelerin geçmesine yardımcı olur.Pirinç sabununun köpüğünü leke olan bölgeye sürünüz ve 20 dakika bekleyiniz daha sonra ılık suyla durulayınız.Günde 1 kez kullanıma uygundur.

Ardıç Katranı Sabunu:Bu sabunda sivilcelerinizin geçmesine ve sivilce izlerinizin ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.Pirinç sabunu gibi lekeli bölgeye uygulanarak 20 dakika beklenilir.Ardıç katranının içindekiler yüzünüzün biraz yanmasını sağlar,fakat korkulcak birşey değildir.İçerindeki katran yağı sivilceyi antibiyotik gibi yakarak geçmesini sağlar.

Sivilce Lekeleri Icin Dogal Tedavi

Bu kürleri uygulamanız doğrultusunda var olan sivilce lekelerinizin giderilmesi ve kısa sürede yaşanan komplike sorunların hayatınızdan çıkması hedeflenmektedir. Var olan sivilce lekelerini gidermek amacıyla tercih edilen bu kür, kısa sürede tedavi aşamalarını sağlayacak ve kişilerin akne sorunlarının önüne geçecektir.

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Kendi başarı arayışınıza kendinizi o kadar kaptırmamaya çalışın ki, diğer insanların bir şeyleri kendi yöntemleriyle yaptıkları gerçeğini gözden kaçırırsınız. Arkadaşlarınızın ve iş arkadaşlarınızın size söyleyeceklerini dinlemeye çalışın. Bu çok yardımcı olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün ne kadar yavaşlamaya ve işleri kolaylaştırmaya çalışırsanız, birlikte çalıştığınız kişiler o kadar çok yapmanızı isteyecektir. Evet, elbette bazı ciddi yükümlülükleriniz var ama en önemli yükümlülüğünüz kendinize, bu yüzden Hayır demeyi öğrenin ve ciddi olun.

İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler burçları, bugün sevdiklerinizle alakalı olarak yaşanan olumsuz durumları çözümlemek için kendinizi başka bir bakış açısına yönlendireceksiniz. İş hayatınızda yaşadığınız gerilimin etkilerini özel hayatınızda da görmeye başlayacaksınız. Başkalarına sinirlenip en sevdiklerinizi kırmamaya özen gösterin.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün yüzleşmekten kaçınmak için ne gerekiyorsa yapın. Zirveye çıkacağınıza ikna olmuş olabilirsiniz, ancak kozmik işaretler, yeteneklerinizi abartıyor olabileceğinizi gösteriyor. Bir dövüşü kazanmanın en iyi yolu, ilk etapta bir dövüşe girmemektir!

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları bugün geçmişin saklanan yüzü sizi bulacak ve gerçekçi bir şekilde olaylarla yüzleşmek zorunda kalacaksınız. Halının altına süpürdüğünüz kimi konularla ilişkili olarak yeni bir iç hesaplaşma yaşayabilirsiniz. Kendinize karşı dürüst olmanın tam zamanı!

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları görünüşe göre bir döngünün sonuna geldiniz ve şimdi yeni bir yeniden doğuş yolculuğuna başlamakta özgürsünüz. Her şeyden önce, sizin ve yakınlarınızın başına gelen olumlu olayları ortaya çıkarabilecek güçlü bir sezgi akışı hissetme eğilimindesiniz. Birkaç şüphe, izlenimlerinizi bulandırabilir, ancak onları bırakın.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, bugün kendinizi her zamankinden daha enerjik ve iyimser hissediyorsunuz. Özellikle iş hayatınızda yaşadığınız yeni gelişmelerle birlikte kendinizi yepyeni bir başlangıcın eşiğinde bulacaksınız. İşle alakalı olarak bazı seyahatler yapmak zorunda kalabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Haritanızın en hassas bölgesindeki kozmik aktivite sizi duygusal olarak kırılgan yapıyor. Diğer insanların faaliyetlerine gözlerinizi ve kulaklarınızı kapatamazsınız ama onları ciddiye almamayı seçebilirsiniz. Kontrol edemeyeceğiniz şeyler için ruhunuzu rahatsız etmeyin.

YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yay burçları,bugün aşk hayatınızdaki yeni gelişmelerle birlikte kendinizi mutlu hissedeceksiniz. Özellikle partnerinizle yaptığınız konuşmalar sayesinde ruhsal anlamda kendinizi ifade edebileceksiniz ve bu durum iç dünyanızda huzura kavuşmanıza yardımcı olacak.

OĞLAK BURCU YORUMU

Birisi sizi rahat hissetmediğiniz değişiklikler yapmaya ne kadar çok teşvik etmeye çalışırsa, o kadar direnmeniz gerekir. Arkadaşlığına mal olabilir ama gezegenler sana çok para kazandırabileceğini söylüyor. Bu değişiklikler sizin yararınıza olmayacak.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün aşk ve romantizmin etkilerini hayatınızın her alanına entegre edeceksiniz. Bekarsanız potansiyel eş adayınızla tanışacaksınız. Eğer mevcut bir partneriniz varsa aranızda hiç bitmeyeceğini düşündüğüz güçlü bir bağ oluşturacaksınız.

BALIK BURCU YORUMU

Aylar önce yaptığınız ve kimsenin fark etmediğini umduğunuz bir hata, bugün size musallat olmak için geri gelecek. Yapabileceğiniz tek şey, elinizi kaldırıp yanlış anladığınızı kabul etmek; bir yandan da başkalarına asla mükemmel olduğunuzu iddia etmediğinizi hatırlatmak.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Veranın Faydaları Nelerdir? | Şifalı Yaşam: […] Aloe Vera Bitkisinin Gücü […]
2022-06-27 18:48:14
Yumurta Kabuğunun Bitkilere Faydaları | Şifalı Yaşam: […] patlıcan ve biber gibi sebzeler kalsiyum eksikliği nedeniyle büyürken
2022-06-27 18:32:59
2022-06-26 18:30:42
2 Adımda Kauçuk Bitkisi Faydaları | Şifalı Yaşam: […] Şifalı Bitkiler Her Derde Deva 10 Yararlı Bitki
2022-06-26 18:23:30
Sürekli Çıkan Çıban Hangi Hastalıkların İşareti Olabilir ? Çıban Nedir ? Çıban Tedavisi ? | Şifalı Yaşam: […] Bitkisi Faydaları Kaplama Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
2022-06-18 12:45:51
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam