Sivilce Lekelerine Bitkisel Çözümler
Abone Ol

Sivilce Lekelerine Bitkisel Çözümler

Sivilce Lekelerine Bitkisel Tedaviler Sivilce her ergenlik çağındaki gencin korkulu rüyasıdır,hormonların artış göstermesiyle vücut,ergenliğe girer ve organlar büyümeye başlar.Tüyler uzar,kilo artışı olur ve vücut yağlanmaya başlar.Yağlanan vücutta tabiki sivilce oluşumunu kolaylaştırır.Ve zamanında tedavi edilmezse sivilce lekeleri sizlerin özgüveninizi düşürerek içinize kapanmanıza neden olur.Aslında bunların hiçbirine gerek yok vereciğimiz kürlerle sivilce lekelerinden çok kolay şekilde kurtulacak […]

Sivilce Lekelerine Bitkisel Tedaviler

Sivilce her ergenlik çağındaki gencin korkulu rüyasıdır,hormonların artış göstermesiyle vücut,ergenliğe girer ve organlar büyümeye başlar.Tüyler uzar,kilo artışı olur ve vücut yağlanmaya başlar.Yağlanan vücutta tabiki sivilce oluşumunu kolaylaştırır.Ve zamanında tedavi edilmezse sivilce lekeleri sizlerin özgüveninizi düşürerek içinize kapanmanıza neden olur.Aslında bunların hiçbirine gerek yok vereciğimiz kürlerle sivilce lekelerinden çok kolay şekilde kurtulacak tertemiz pırıl pırıl bir cildiniz olacak.Ve artık bu sivilce lekeleri nasıl geçer diye düşünmek zorunda kalmayacaksınız.

 

Sivilce lekelerine bitkisel çözümler üretmek isteyen kişiler, birçok kozmetik ürününe yönelse de maalesef ki kalıcı sonuçlara ulaşamıyorlar. Bu gibi durumlarda ise profesyonel bir yardım alınması veya bitkisel öneriler ile durumun üstünde durulması hayati bir değer taşımaktadır. Sivilce izlerine doğal çözümler;

Sivilce Lekeleri İçin Çözümler

Sivilce lekelerine evde tedavi yapmak isteyenler için aşağıda evinizde kolayca bulabileceğiniz kürlerden yapılan maskeleri derledik.

Sandal ağacı ve Gülsuyu! Bu maske sivilce izleri için ideal çözümler üretmenize yardımcı olacak. Yüzün tamamı ya da sivilcenin bulunduğu alanlara yapacak uygulamalar ile zaman içerisinde sivilce izlerinin kaybolduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda cildinize parlaklık ve yumuşaklık kazandıracaktır.

Limon Suyu! İçeriğini doğal arındırıcılar ile buluşturan limon, cilt lekesi tedavisinde önemli bir yer edinmektedir. Limonun suyunu sivilce lekeleri üzerine sürün ve 10-15 dakika kadar bekleyin. Daha sonrasında ılık su ile durulama işlemini gerçekleştirin. Ciltte kuruluk yaratmasından dolayı işlem sonrasında nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.

Domates ve Salatalık Kürü! Cildinize sağlıklı bir yön kazandırmanız ve sivilce izlerinden kurtulmanız için doğal ürünlere yönelmekte fayda var. Bir blender yardımıyla 1 domates ve 1 salatalığı karıştırın. Daha sonrasında cildinize sürün. Hem doğal parlaklık, hem de cildinizde ki sivilce oluşumlarının tedavisi sağlanacaktır.

Lavanta Yağı! Cilt lekeleri ve sivilce tedavisi bakımından en etkileyici yöntemdir. Bu sayede düzenli kullanım ile kesin sonuçlar elde edilebilir.

Yumurta Akı! Cildinizde kötü bir koku bıraksa da, kesin çözüm sunması bakımından öne çıkan bir kürdür. Yumurta akını sivilce izleri olan bölgelere sürün ve bir gece kadar bekletin. Aynı zamanda akne sorunlarına da iyi gelen bu kür, kısa sürede cildinizin yenilenmesini sağlar.

Hurma tohumu ve sirke! Bu karışımı macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonrasında sivilce izlerine sürün. Uzun süre beklemek gerektiğinden dolayı 2-3 saat kadar cildinizde kalması çok önemlidir. Geceden sürerek kesin sonuçlar alabilirsiniz.

Soğan Suyu ve Elma Sirkesi:Sivilce lekeleine doğal çözüm isteyenler için önerdiğim 2 kürden birisidir.Soğan suyu ve elma sirkesi sivilce lekelerinin geçmesini ve cildin renk tonunun açılmasını sağlar.Öncelikle soğanı rendeden geçirerek suyunu çıkarın.Daha sonra soğan suyu kadar aktardan alınmış doğal elma sirkesini soğan suyunun içine dökün ve karıştırın.Sivilce izlerinizin olduğu bölgeye kulak çöpü yardımıyla sürüp 30 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın ortalama 15 gün içinde farkı göreceksiniz.Günde 1 kez yapmanız uygundur.

Aloevera:Sivilce lekeleri,sivilce izleri ve tüm yaralanmalara iyi gelen formüllerden biriside ülkemize yeni yeni girmeye başlayan aloevera bitkisidir.Evinizide saksıda yetiştirdiğiniz aloeveralardan bir dal koparın ve bıçakla kabuğunuğu keserek içindeki akışkan jeli ortaya çıkartın daha sonra kulak çöpü veya peçete yardımıyla sivilce izlerinizin olduğu yere sürün gece yatarken uygulayıp sabah yüzünüzü ılık suyla yıkayın.2 uygulamadan sonra farkı gözle görülür şekilde hissedeceksiniz.Sivilce lekelerine evde çözüm olarak tavsiye ettiğim bir yöntemdir.

Pirinç Sabunu:Pirinç sabunu çinli ve japonyalı hanımların yüzlerinin bu kadar temiz ve bu kadar güzel olmasının formüllerinden birtanesidir.Pirinç sabunu cilt rengini açarak ,eşitler ve sivilcelerin geçmesine yardımcı olur.Pirinç sabununun köpüğünü leke olan bölgeye sürünüz ve 20 dakika bekleyiniz daha sonra ılık suyla durulayınız.Günde 1 kez kullanıma uygundur.

Ardıç Katranı Sabunu:Bu sabunda sivilcelerinizin geçmesine ve sivilce izlerinizin ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.Pirinç sabunu gibi lekeli bölgeye uygulanarak 20 dakika beklenilir.Ardıç katranının içindekiler yüzünüzün biraz yanmasını sağlar,fakat korkulcak birşey değildir.İçerindeki katran yağı sivilceyi antibiyotik gibi yakarak geçmesini sağlar.

Bu kürleri uygulamanız doğrultusunda var olan sivilce lekelerinizin giderilmesi ve kısa sürede yaşanan komplike sorunların hayatınızdan çıkması hedeflenmektedir. Var olan sivilce lekelerini gidermek amacıyla tercih edilen bu kür, kısa sürede tedavi aşamalarını sağlayacak ve kişilerin akne sorunlarının önüne geçecektir.

YAZAR HAKKINDA

Mert K.oğlu Mert K.oğlu Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün güne hızlı bir tempo ile başlayabilir, maddi konularda ve isteklerinizde daha hırslı ve mücadeleci olabilirsiniz. Şans sizden yana. İsteklerinizde netleşerek dileklerinizin karşınıza gelmesini sağlayın. Aşk duygusu yükselebilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında daha kontrolcü olabilir, yönetici tavrınızla hareket edebilirsiniz. Kalpten sevdiğiniz insanlar için koruyucu ve verici olabilirsiniz. İlişkilerde kıskançlık duygusunun sizi ele geçirmesine izin vermeyin.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısından itibaren planlarınızda ani değişiklikler olabilir. Kontrolünüz dışında olaylar gelişebilir. Beklenmedik şanslara ve şanssızlıklara açık bir gün. Pozitif düşünerek hareket edin.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün finansal konularda, dostluklarınızda daha çok çaba ve emek sarf edebilirsiniz. Sevginizi yansıtmak, sevildiğinizi hissetmek isteyebilirsiniz. Finansal konularda şanslar yakalayabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün güne yüksek bir tempo ile başlayabilir, yaşama karşı daha hevesli olabilirsiniz. Duygularınızın, tutkularınızın ve arzularınızın peşinden gitmek isteyebilirsiniz. Parayı kendinize çektiğiniz bir gün. Finansal şanslar olabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün ilahi adalet çalışabilir. Ektiklerinizin ve emeklerinizin sonucunu alabilirsiniz. Yasal süreçlerde ilerleyiş ve sonuçlanma söz konusu olabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerde alma-verme dengenizde değişimler yaşanabilir. Hediyeler alabilir, yakınlarınızdan maddi-manevi destekler görebilirsiniz. İlgi görmek, onaylanmak arzusunda olabileceğiniz bir gün.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

AKREP BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde dürtüsel davranmaktan kaçınmalı, ya hep ya hiç eğiliminden uzak durmalısınız. Yaşamınızın farklı alanlarında netlik ihtiyacınız artabilir. İş ve özel hayatınızda daha net tavırlar içerisinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

YAY BURCU YORUMU

Bugün iş hayatınızda şans ve fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Adım atmak, cesaret etmek ve özgüvenle yol almak kariyerinizde ve eğitiminizde size yeni kapılar açabilir. Hedeflerinizin ve kararlarınızın peşinden gidin.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün özel hayatınızda, finansal konularda riskler alabilir; cesaretle harekete geçebilirsiniz. Kendinize güvenerek hareket etmeli, kontrolsüz çıkışlardan ise kaçınmalısınız. Borsa gibi riskli yatırımlara girebilir, kredilerde sonuçlanma ve onay alabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerde kontrol ve yönetme içgüdüsü ön planda olabilir. Zıtlaşma ve inatlaşma durumları hızlıca tetiklenebilir. Kontrollü olmalı, dürtüsel davranmaktan kaçınmalısınız.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün aklınıza gelenin peşinden gidebilir, hızlı kararlar alabilir, anlık duygular ve anlık cesaretle harekete geçebilirsiniz. Düşünmekten konuşmaktan kaçınmalı, gün içinde iletişiminizde daha özenli olmalısınız. Kazalara karşı dikkat.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline


 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Kene sokması ilk yardım ve Kene kene ısırığı Belirtileri » Şifalı Yaşam: […] ısırması emareleri: ateş,baş ağrısı, iştahsızlık, üşüme,  kas ağrıları, bulantı
2021-02-15 10:57:40
Zeytinyağının faydaları hakkında yararlı bilgiler | Şifalı Yaşam | Şifalı Yaşam Hakkında Herşey: […] Zeytinyağı ayrıca yağların sindirilmesine ve emilmesine yardımcı olarak yağ
2020-12-10 10:07:52
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam