Sinameki Çayının Faydaları nelerdir ?
Abone Ol

Sinameki Çayının Faydaları nelerdir ?

1 Sinameki Çayının Faydaları1.1 Sinameki Çayı Nelere İyi Gelir ?1.2 Sinameki Çayı Zayıflatırmı ?1.2.1 Sinameki Yağının Faydaları1.3 Sinameki Çayının Hazırlanması!1.3.1 Sinameki Çayının Sağlığa Faydaları1.4 Sinamekinin Zararları Nelerdir ? Sinameki Çayının Faydaları Geniş bir bitki ailesinden gelen Fabaceae türü Sinameki, tropikal bölgelerde yetişen bir bitkidir. 260 farklı türe sahip olmasından dolayı öne çıkan bu bitki, özellikle […]

Sinameki Çayının Faydaları

Geniş bir bitki ailesinden gelen Fabaceae türü Sinameki, tropikal bölgelerde yetişen bir bitkidir. 260 farklı türe sahip olmasından dolayı öne çıkan bu bitki, özellikle müshil etkisi yaratmasından dolayı ticari ilaçlarda bütünü ile kullanılmaktadır. Özellikle Somali, Mısır, Hindistan ve Ortadoğu’da doğal ortamlarda yetişen bir bitki türüdür. ‘Soyulabilir’ anlamını taşıyan bu bitki, günümüzde önemli bir yer edinmektedir. Sinamekinin faydaları her geçen gün artış göstermeye devam etmektedir. Sıvı, toz ve tablet olarak da tüketilebilmektedir. Faydaları ise;

00 42 14 images

Sinameki Çayı Nelere İyi Gelir ?

Bağırsakları Temizler:Sinameki çayı bağırsakları temizleyerek bağırsak hastalıklarının geçmesine yardımcı olabilir.

Kabızlığı Geçirir:Sinameki çayı kabızlığa çok iyi gelmektedir.Müshil etkisi yaparak meshanenizi temizler.

Mide Şişliğini Alır:Sinameki midedeki sıkıntıları ve şişliği alarak rahat yemek yemenizi rahat nefes almanızı sağlar.

İştahı kapatır:İştahı kapatır ve diyet yapanlar tarafında çokca kullanılmaktadır.

Hemoroide İyi Gelir:Sinameki çayı hemoroid hastalığınada iyi gelmektedir.Hemoroid olanlar aşırıya kaçmamak şartıyla içerlerse faydasını göreceklerdir.

Sinameki bitkisenden elde edilen bir takım kremler vardır.Bu kremler egzema ve basur tedavisinde etken rol oynamaktadır.Egzema ve basur sorunu çekiyorsanız sinameki kremi‘nden alabilirsiniz.

00 41 50 images

Sinameki Çayı Zayıflatırmı ?

Ülkemizde milyonlarca insan şişmanlık sorunuyla karşı karşıya bu yüzden zayıflamak için bir arayış içindeler.Peki ya sinameki zayıflatırmı ? Bu soruyu verebileceğimiz cevap evet gibi görünsede tek başına yeterli değilidir.Sinameki çayı içildiğinde tokluk hissi verdiği için birşey yemek istemezsiniz.Fakat sadece çay içerek kendinizi ve sağlığınızı riske atarsınız.Zayıflamak için dengeli ve temiz beslenmek ve spor yapmak en önemli faktörlerden biridir.Bunları yapıp daha sonrasında sinameki çayıyla desteklerseniz zayıflamamanız için önünüzde bir engel kalmayacaktır.

Sinameki Yağının Faydaları

*Sinameki yağı aynı sinameki gibi midede bulunan gastrit,ülser gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.Mideyi rahatlatarak hazımsızlığı ve şişliği alır bu şekilde gastrit probleminizde ortadan kalkar.

*İdrar yollarınlarındaki iltihaplanmalarda etkin olarak kullanılır.İltihabı vücuttan hızlı bir şekilde atarak bölgede pantar ve bakteri oluşumunu engeller.

*Psikolojik rahatsızlıkları bulunan kişilerde kullanabilir.Sinamekinin yağının ruhu sakinleştirici ve dinginleştirici özelliği bulunmaktadır.Ayrıca sinir hastalıkları tedavisi içinde kullanılabilir.

*Kasların ve eklemlerin kasılmasında ve ağrılardada kullanılmaktadır.Kasları yumuşatarak kasılmaları engellemektedir.

*Sinameki yağı sindirim sisteminin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayarak vücuttaki birçok hastalığada çare olmaktadır.Bunlardan birtanesi saçlardır.Sinameki yağı düzenli kullanıldığında saçları besleyerek dökülmesini önler ve gür ve parlak şekilde çıkmasını sağlar.Cilt sorunlarınıda büyük ölçüde faydası olduğu belirlenmiştir.Cildinizde oluşan sivilce ve akneleride kısa bir sürede geçirerek temiz bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Sinameki Çayının Hazırlanması!

Sinameki çayını hazırlamak için öncelikle bu gıdanın güçlü bir müshil etkisi barındırdığını bilmekte fayda var. Çayı içtikten sonra yakınınızda bir tuvalet olmasına dikkat edin. Bir fincan kaynamış su içerisine yarım çay kaşığı kadar sinameki otu atın ve 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Tatlandırmak için şeker kullanmayın. Balla tatlandırmak daha ideal sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Günde 1 bardaktan fazla tüketilmemesi gerekir. Kısa sürede sinameki çayının faydalarını görebilirsiniz.

00 42 03 images

Sinameki Çayının Sağlığa Faydaları

Sinamekinin modern tıpta çok sık kullanıldığı bilinmektedir. Müshil etkisi barındıran bu ürün, kabızlığı giderme konusunda ve bağırsakları yumuşatabilme hususunda önemli bir yer edinmektedir. İştah kesme konusunda ideal bir ürün olmasından dolayı diyet yapanlar tarafından da yoğunlukta tercih edilmektedir. Basur ve egzama tedavisi harici olarak kullanılan bir üründür. Aynı zamanda kolonoskopi yapılacak olan bir hastanın bağırsaklarını temizlemek açısından bu ürünün tüketimi sağlanabilmektedir. Dünya çapında yaygınlık kazanan sinameki, kısa sürede Türkiye’de de hekimlerin yoğun bir şekilde önerdiği ürünler arasına girmeyi başarmıştır. Var olan etkilerini anında ortaya sunar ve bu sayede tedavilerin çok daha geliştirilmiş seviyede sağlanması öne çıkmaktadır. Günümüz teknolojisinde önemli bir yer edinen sinameki bitkisi, tıp dünyasında yakalamış olduğu başarı ile beraber her geçen gün çizgisini daha üst konumlara çekmeyi de başarmıştır.

Sinamekinin Zararları Nelerdir ?

*Mide ağrısıyla birlikte ishal ve kramp ağrılarına neden olabilir.

*İshal olanlar kesinlikle tüketmemelidir.İshali arttırabilir.

*Kalp ve yüksek tansiyon hastalarının kullanmaması önerilir.

*Hamile kadınların kullanmamasını tavsiye ederiz.

*Kalp ve karaciğer hastalıklarına yol açabilir.Bazı kişilerde kusma ve mide bulantısıda görülmektedir.

Uyarı ! Yukarıdaki hastalıkların birisini taşıyorsanız veya alerjiniz mevcutsa bitkide olsa bu çayı tüketmemenizi öneririz.Unutmayın sağlık herşeyden önemlidir.

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU

Doğanız gereği sosyal olabilirsiniz ama yalnız kalmayı sevdiğiniz günler vardır ve bu da onlardan biri. Kimse sizden her partinin hayatı ve ruhu olmanızı beklemiyor, bu yüzden bunu kendinizden beklemeyin. Düşüncelerinizle biraz kaliteli zaman geçirin.

İKİZLER BURCU YORUMU

Her türden ortaklık mercek altında, şimdi Güneş karşıt burcunuza geçiyor ve son haftalarda bir yakınınızdan biriyle aranız açıldıysa, şimdi onunla barışmanın tam zamanı. Yarı yolda sizinle tanışmaktan mutlu olacaklar.

YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Son haftalarda sisteminize karşı katlanmak zorunda kaldığınız şoklar ne olursa olsun, siz tekrar geri döndüğünüzde ve dünyanın sizin oyun alanınız olduğuna inanmaya başladığınızda kısa sürede unutulacaktır. Diğerleri dilerlerse hayatlarını endişelendirebilirler ama siz eğlenmek niyetindesiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU

Haritanızın iletişim alanındaki kozmik aktivite, önümüzdeki birkaç gün içinde kendiniz için söyleyecek çok şeyiniz olacağı anlamına geliyor ve bu iyi. Fikirlerinizi çok uzun süre kendinize sakladınız, şimdi onları çatılardan haykırın.

AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU

Haritanızın en hassas bölgesindeki kozmik aktivite, etrafınızda olup bitenlerle savaşmayı bırakmanız ve meydana gelen her şeyi büyük tasarımın bir parçası olarak kabul etmeniz gerektiği anlamına gelir. Daha gevşek bir yaklaşım, iç huzurunuz için harikalar yaratacaktır.

KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU

Güneş bugün haritanızın kariyer alanına girerken, ardından yarının güçlü yeni ayı gelirken, bu, uzun vadeli hedeflerinizi değerlendirmek için ideal bir zamandır. Bundan 10 yıl sonra nerede olmak istiyorsun? Bunun için çalışmaya başlayın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Veranın Faydaları Nelerdir? | Şifalı Yaşam: […] Aloe Vera Bitkisinin Gücü […]
2022-06-27 18:48:14
Yumurta Kabuğunun Bitkilere Faydaları | Şifalı Yaşam: […] patlıcan ve biber gibi sebzeler kalsiyum eksikliği nedeniyle büyürken
2022-06-27 18:32:59
2022-06-26 18:30:42
2 Adımda Kauçuk Bitkisi Faydaları | Şifalı Yaşam: […] Şifalı Bitkiler Her Derde Deva 10 Yararlı Bitki
2022-06-26 18:23:30
Sürekli Çıkan Çıban Hangi Hastalıkların İşareti Olabilir ? Çıban Nedir ? Çıban Tedavisi ? | Şifalı Yaşam: […] Bitkisi Faydaları Kaplama Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
2022-06-18 12:45:51
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam