Parmak Şişmesine Ne İyi Gelir?
Abone Ol

Parmak Şişmesine Ne İyi Gelir?

Parmak şişmesine ne iyi gelir? Sorusu parmaklarında şişlik meydana geldiğini fark eden kişilerin sorunu ortadan kaldırabilmek için yapması gerekenleri içermektedir. Bu noktada yan belirtiler problemin sebebini anlamak açısından önemlidir. Bu şişmenin yanında ağrı ve morarma olması parmağa uygulanmış olan bir darbe ya da incinmeden kaynaklı meydana gelebilmektedir. Kadınlarda el şişmesi ve morarmalarla çok sık karşılaşılabilmektedir. […]

Parmak şişmesine ne iyi gelir? Sorusu parmaklarında şişlik meydana geldiğini fark eden kişilerin sorunu ortadan kaldırabilmek için yapması gerekenleri içermektedir. Bu noktada yan belirtiler problemin sebebini anlamak açısından önemlidir. Bu şişmenin yanında ağrı ve morarma olması parmağa uygulanmış olan bir darbe ya da incinmeden kaynaklı meydana gelebilmektedir. Kadınlarda el şişmesi ve morarmalarla çok sık karşılaşılabilmektedir. Bu noktada fiziki ve kimyasal etmenlere, sinirsel problemlere, kan dolaşım ile hormon bozukluklarına bağlı da şişlik meydana gelmesi mümkündür.

Parmak Şişmesi ve Ağrıması Sebebi Nedir?

Parmak Şişmesi ve Ağrıması Sebebi Nedir? El ya da ayaklarda meydana gelen şişmenin bulunduğu bölgede ödemin veya bir anda sıvının birikmesinin etkisi büyüktür. Burada sebebin anlaşılabilmesi için ne gibi durumlarla karşılaşıldığı, başka rahatsızlıkların olup olmamasını iyi değerlendirmek önemlidir. Bu noktada doğru bir çözüm sağlayabilmek olanaklı hale gelmektedir. El parmak şişmesi veya ayakta bir parmak şişmesi için neden olabilecek sebepleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Yumuşak doku zedelenmeleri ya da travmalarla karşılaşılması bu şişme ve ağrılarda en önemli faktörlerden bir tanesidir. Bu darbe sonucu parmak şişmesi
 • Parmak derisinde meydana gelen yaralanmalar ve ardından mikrop kapılması parmak şişmesine sebebiyet vermektedir.
 • Deri altına yabancı cisim geçmesi burada bir yaralanma ve şişlikle ağrıya sebep olabilmektedir.
 • Lenf sıvısının parmakta birikmesi lenf damarlarına zarar verilmesi gibi durumlarda meydana gelebilmekte ve şişlik oluşabilmektedir.
 • Tek parmak şişmesi ya da birden fazla parmak şişmesi dokularda oluşan sinir tümörü, iyi huylu ur ya da yağ bezesinden kaynaklı olabilmektedir.
 • Osteoartit dejenere kemik hastalığı özellikle yaşça büyük kişilerde karşılaşılabilen bir el parmak şişmesi olarak kabul edilmektedir.

Parmak Şişmesine Ne İyi Gelir?

Parmak Şişmesine Ne İyi Gelir? Noktasında kırık ya da çıkık bulunmaması durumunda havlu ya da beze sarılan buzların yaklaşık olarak 10 dakika bekletilmesi fayda sağlayabilmektedir. Buz uygulaması burada şişmenin bastırılabilmesi ve ağrının minimuma düşürülmesi için önemli bir etki yaratmaktadır. Elastik bir bant yardımıyla parmağın hafif sıkı olacak şekilde sarılması, ödemin azaltılmasını sağlayacak kremler sürülmesi ve bunun yanında evde hazırlanmış lan bitkisel kürlerin kullanılması faydalı olmaktadır. Buz uygulamasının günde tekrar tekrar yapılabilmesi mümkündür. Buna karşın parmak şişmesine ne iyi gelir evde için seçenekler kısıtlı olduğundan bir doktora görünmek ve bu konuda yardım alarak profesyonel çözümlere yönelmek önemlidir.

Parmak Şişmesine Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Parmak Şişmesine Bitkisel Çözümler Nelerdir? sorusu bağlamında doktor yardımından önce veya daha hafif durumlarda tercih edilebilecek belli yöntemler bulunmaktadır. Doğanın mucizevi bitkilerinden faydalanarak çözümler sağlamak mümkündür. Özellikle hafif durumlarda bunlardan faydalanmak, vücuda kimyasal bulaştırmamak oldukça önemlidir. Kullanılabilecek pek çok farklı bitkisel çözüm söz konusudur. Kolayca hazırlanıp hızla uygulanması mümkün olan bu sorunu ortadan kaldırabilmek için uygulanabilecek bitkisel çözümleri, parmak şişmesine ne iyi gelir evde sorununu çözmek için yapılabilecekleri şöyle sıralamak mümkündür:

 • Bir bardak lavanta çiçeği ve ada çayı yaprağını havanda ezip koyduktan sonra iki bardak su aracılığıyla kısık ateşte kaynatmanın ardından buna 7 damla lavanta yağı eklenir ve pamuk ile ayaklara sürülür.
 • Parmak Şişmesine Ne İyi Gelir? 2.nci cevabımız;
 • Tırnak etrafındaki enfeksiyonları ortadan kaldırabilmek için limona delik açılır ve 7 ile 10 dakika arasında parmağın limon içerisinde bekletilmesi sağlanır. 24 saat süresinde 3 defa bu uygulamanın gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
 • Parmak Şişmesine Ne İyi Gelir? 3.ncü cevabımız;
 • Şişlik ve cilt sorunlarını ortadan kaldırabilmek için en etkili yöntemlerden bir tanesi de aleo vera jel masajı olmaktadır.

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün ikili ilişkilerinizin ve aşk hayatınızın gündemde olacağı bir gün olacak. Bekarsanız bugün aşk aniden sizi bulabilir. Hiç beklemediğiniz bir anda hayatınızın aşkıyla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden gözünüzü açık tutun ve etrafa olan iletişiminizi kapatmayın.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün beklenmedik ama hoş karşılanan ziyaretçileriniz olabilir. Bugün sizleri bol kahkaha, büyüleyici haberler, ilginç bilgiler ve sürprizler bekliyor. Sosyal anlamda kendinizi zirvede hissettiğiniz bir gün yaşayacaksınız.

İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler burçları, bugünün gündeminde tamamen sosyal ilişkiler yer alacak. Özellikle aşk hayatınızda hiç beklemediğiniz sürprizlerle karşılaşabilir ve ilişkinizi daha ciddi bir adıma taşımak isteyebilirsiniz. Bugğn kafanızdaki soru işaretlerinden tamamen uzaklaşarak hayatın tadını çıkarttığınız bir gün olacak.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları,bugün hiç beklemediğiniz bir anda alacağınız haberle birlikte büyük bir şaşkınlık yaşayacaksınız. Sosyal anlamda aktif olacağınız bir gün olacak ve ikili ilişkilerinizde size ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için elinizden geleni yapacaksınız.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları bugün hafta sonu olmasına rağmen iş ve kariyer kapısında bir değişiklik sizleri bekliyor. Özellikle iş yerinizden terfi alabilir ya da uzun zamandır hayalini kurduğunuz bir başka işe başlamak için adım atabilirsiniz. Zihniniz gün boyunca yeni fikirler üretebilir. İşinizi bitirdikten sonra yürüyüşe çıkın ve kafanızı boşaltmayı unutmayın.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları bugün tamamen kendinizle başbaşa kalarak iç sesinizi dinlemek isteyeceğiniz bir gün olacak. Özellikle gece gördüğünüz rüyaların gün boyunca etkisinde kalacaksınız. Hayatınızı sorguladığınız ve ne yapmak istediğinize karar vermek için hedeflerinizi değerlendirdiğiniz bir gün sizleri bekliyor.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, bugün maceracı ruhunuz devreye girecek ve uzun zamandır düşündüğünüz ancak bir türlü cesaret edemediğiniz kimi durumlar için adım atmaya karar vereceksiniz. Son zamanlarda ruh halinizdeki gelgitlerin sizleri yormaya başladığını hissediyor olabilirsiniz. Derin bir nefes alın ve hayatı akışına bırakmayı deneyin.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, bugün kariyerinizle bağlantılı birinden beklenmedik bir haber alabilirsiniz. İyi bir haber olmasına rağmen sizi büyük bir şaşkınlık dalgasının içine sürükleyecek. Sorgulamadan size sunulan fırsatları değerlendirin ve iş kapınızda oluşan yeni gelişmeleri yakından takip etmeyi unutmayın.

YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yay burçları, bugün kendinizi tamamen dış dünyadan soyutladığınız ve kendinizle yalnız kalmak istediğiniz bir süreç yaşayacaksınız. Sevdiklerinizle aranızda yaşayacağınızın yanlış anlaşılmalardan doğan problemler gün boyunca enerjinizin düşük olmasına neden olabilir. Empati yeteneğinize güvenerek sorunların üstesinden gelmeye çalışın.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün enerjinizin her zamankinden daha yüksek olduğunu hissederek güne başlayacaksınız. Sevdiklerinizle zaman geçirmek için hafta sonunu değerlendirmeye ne dersiniz? Uzun zamandır gitmek istediğiniz bir yeri görebilir ya da bir araya gelmediğiniz arkadaşlarınızla hasret giderebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün bekarsanız, alışılmadık ve belki de biraz tuhaf birine karşı çok güçlü bir çekim hissedebilirsiniz. Halihazırda bir ilişkiniz varsa, sevgilinizin daha önce hiç görmediğiniz yönünü keşfederek ona yeniden aşık olabilirsiniz. Bugün tamamen yeniliklere ve güzelliklere gebe olacak.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün iş ve kariyer kapısını ilgilendiren bir gelişmeyle büyük bir mutluluk yaşayacaksınız. Eğer yeni bir iş arıyorsanız beklenmedik bir kaynaktan yeni bir fırsatın doğduğunu fark edeceksiniz. Bu, beklenmedik birinin dikkatinizi çekeceği veya yeni ve alışılmadık bir alanda bir iş olabileceği anlamına gelebilir. 

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Veranın Faydaları Nelerdir? | Şifalı Yaşam: […] Aloe Vera Bitkisinin Gücü […]
2022-06-27 18:48:14
Yumurta Kabuğunun Bitkilere Faydaları | Şifalı Yaşam: […] patlıcan ve biber gibi sebzeler kalsiyum eksikliği nedeniyle büyürken
2022-06-27 18:32:59
2022-06-26 18:30:42
2 Adımda Kauçuk Bitkisi Faydaları | Şifalı Yaşam: […] Şifalı Bitkiler Her Derde Deva 10 Yararlı Bitki
2022-06-26 18:23:30
Sürekli Çıkan Çıban Hangi Hastalıkların İşareti Olabilir ? Çıban Nedir ? Çıban Tedavisi ? | Şifalı Yaşam: […] Bitkisi Faydaları Kaplama Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
2022-06-18 12:45:51
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam