Muz Kabuğu’nun Faydaları
Abone Ol

Muz Kabuğu’nun Faydaları

Şifalı bitkiler günümüzde çok büyük oranda kullanılmaktadır. Günümüzde çok sayıda insan artık bu konuda bilgilenmiştir ve bazı basit rahatsızlıkları doktora ihtiyaç duymaksızın çeşitli bitkiler yardımıyla alternatif yollarla çözmektedir. Bitkilerin faydalarına gün geçtikçe yenisi eklenmektedir; ancak bazı bitkilerin sadece kendileri değil çöp olarak görülen kısımları da oldukça şifalı olabilmektedir. Muz kabuğu bunun en büyük örneğidir. Çok […]

Şifalı bitkiler günümüzde çok büyük oranda kullanılmaktadır. Günümüzde çok sayıda insan artık bu konuda bilgilenmiştir ve bazı basit rahatsızlıkları doktora ihtiyaç duymaksızın çeşitli bitkiler yardımıyla alternatif yollarla çözmektedir. Bitkilerin faydalarına gün geçtikçe yenisi eklenmektedir; ancak bazı bitkilerin sadece kendileri değil çöp olarak görülen kısımları da oldukça şifalı olabilmektedir. Muz kabuğu bunun en büyük örneğidir.

Çok büyük bir potasyum kaynağı olarak bilinen muz tüketildikten sonra kabuğu atılan bir yiyecektir; ancak muz kabuğu da en az muzun kendisi kadar faydalıdır. Diş beyazlatmada oldukça başarılı olan bu kabuk cilt için de oldukça faydalıdır. Vücutta oluşan yaralara veya sivilcelere bu kabuktan hazırlanacak olan maske oldukça iyi gelmektedir.

 

Muz kabuğu sivrisinek ısırıkları gibi kaşıntılı yaralara iyi gelmektedir. Buna ek olarak sedef hastalığının tedavisinde de oldukça önemli bir rolü vardır. Tamamen atık olarak görülen bu madde direkt cilde sürülerek kullanılabileceği gibi çeşitli yöntemlerle maskesi hazırlanarak da kullanılabilmektedir. Tıpkı muz gibi ciddi bir potasyum kaynağıdır.

YAZAR HAKKINDA

Mert K.oğlu Mert K.oğlu Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün güne dair planlarınızı ve işlerinizi hızlıca tamamlayabilirsiniz. İş hayatında veya çalışma ortamınızda son dakika durumlarıyla karşılaşabilirsiniz. Gerilim ve sorunları pratik zekanız sayenizde çözebilirsiniz. Bir konuya hızlı bir çözüm getireceksiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinize ve aşk hayatınıza daha akılcı yaklaşabilir ve duygularınızı akıl süzgecinden geçirebilirsiniz. Süregelen ilişkinizdeki bir sorunu veya belirsizliği çözmek için harekete geçebilir ve açık, net tavırlar içinde olabilirsiniz. Aşırılıklardan ise kaçınmaya dikkat edin.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün kontrolünüz dışında gelişen durumlar önünüze gelebilir. Hayatınızın bazı alanlarında iplerin elinizde olmadığını hissedebilirsiniz. Yaşam düzeninizde değişiklikler yapmakla ilgili gündemler oluşabilir. Bazı arkadaşlıklarınızda kısa süreli fiziksel ayrılıklar olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün detaycı düşünecek ve detaylarla kararlar vereceksiniz. Anlık iletişimler, anlık durumlar ruh halinizi daha hızlı düşürebilir veya yükseltebilir. Hassasiyetinizin artacağı bir gün. Takıntılardan uzak kalmak için kendi hayatınıza odaklanın.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün finansal düzenlemeler yapabilir ve gün içindeki basit işlerinizde daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Öz değer, özgüven ile ilgili uçlara gidebilir ve hep ve hiç noktasında olabilirsiniz. Gereksiz harcamalar yapmaya karşı dikkat edin. Kariyerinizin ilerleyişine kafa yorabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay sizin burcunuzda ilerleyeceği için güne dair temponuzu arttıracak ve birden fazla iş, birden fazla program ile ilgilenecek, bir koşturmaca içerisinde olabileceksiniz. Günün güzel yanı hızlı hareket ederek pek çok işi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Beklenmedik bir telefon alabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün etkileyici rüyalarla güne başlayabilirsiniz. Bugünlerde uyku düzeninizin dışına çıkabilir, günlük rutinlerinizde farklılıklar yaşayabilirsiniz. Gün içerisinde bir aksaklık, şanssızlık karşınıza gelebilir.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde aydınlanma, netleşme, ortaya çıkma durumları olabilir. Bir dostunuzun, bir tanıdığınızın gerçek niyetini görebilirsiniz. Kişileri daha iyi tanıyabilir, ummadığınız kişilerden de destek ve fayda görebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün iş hayatında planlarınızı değiştirecek durumlar karşınıza gelecektir. Yöneticilerinizin yaptırımıyla ekibinizde ve görev dağılımınızda farklılıklar olabilir. Çalışanlarınız ile ilgili bir sorunu çözmekle ilgilenebilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün olaylara ve durumlara karşı daha materyalist yaklaşabilir, fayda-zarar karşılaştırması, alma-verme hesabı yapabilirsiniz. Pratik olmanız, detaylarda boğulmadan basit düşünmeniz yeni kazanç kapıları açacak ve ilişkileri iyileştirecektir.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün finansal konularda planlı ve detaycı olmanız lehinize olacaktır. Gün içinde farklı alanlarda kendi kendinizi doldurmamaya, basit meseleleri büyük stres kaynağı yapmamaya dikkat edin. Aile üyelerinin yatırım ve birikim konuları gündeminizde olabilir.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün aklınızdan geçen bir durum önünüze gelebilir, sözlerinizin gücü artabilir, bazı insanlarla telepatik bağlar kurduğunuzu hissedebilir, fark edebilirsiniz. Trafikte ve ulaşımda hızdan ve gerilimden uzak durun. Kardeşlerle ilgili yardımlaşmalar olabilir.


 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Diş ağrısına ve iltihabına ne iyi gelir? » Şifalı Yaşam: […] zeytinyağlı karanfil […]
2021-02-15 13:40:52
Kene sokması ilk yardım ve Kene kene ısırığı Belirtileri » Şifalı Yaşam: […] ısırması emareleri: ateş,baş ağrısı, iştahsızlık, üşüme,  kas ağrıları, bulantı
2021-02-15 10:57:40
Zeytinyağının faydaları hakkında yararlı bilgiler | Şifalı Yaşam | Şifalı Yaşam Hakkında Herşey: […] Zeytinyağı ayrıca yağların sindirilmesine ve emilmesine yardımcı olarak yağ
2020-12-10 10:07:52
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam