Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ?,Nasıl Geçer ?
Abone Ol

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ?,Nasıl Geçer ?

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ? Mide bulantısı, birçok sebebe bağlı olmak suretiyle öne çıkabilen rahatsızlıklar içinde yer verilmiştir. En oldukca öne çıkan sebepler ise migren, vasıta tutması, aşırı alkol, bozuk besin tüketimi, stres, kaygı ve Vertigo rahatsızlığından sebep olabilmektedir. Bunun yanı sıra kişinin durumuna gore (mesela gebelik) durumunda da mide bulantısı benzer biçimde durumlarla […]

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ?

Mide bulantısı, birçok sebebe bağlı olmak suretiyle öne çıkabilen rahatsızlıklar içinde yer verilmiştir. En oldukca öne çıkan sebepler ise migren, vasıta tutması, aşırı alkol, bozuk besin tüketimi, stres, kaygı ve Vertigo rahatsızlığından sebep olabilmektedir. Bunun yanı sıra kişinin durumuna gore (mesela gebelik) durumunda da mide bulantısı benzer biçimde durumlarla karşılaşmak söz mevzusu olabilmektedir.

Eğer mide bulantısı tertipli olarak var oluyorsa ve herhangi bir teşhis konamadıysa, en yakın sıhhat kuruluşuna gitmekte yarar var. Bu sayede oldukca daha net cevaplar üretmek ve bununla birlikte mide bulantısının sebebini ortadan kaldırma noktasında da herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Mide bulantısına ne iyi gelir mevzusu günümüzde oldukca sık araştırılırken, bu aşamada ise dört gözle beklenen tüm bilgileri tarafınıza sunmayı hedeflemekteyiz. Eğer geçici bir mide bulantısı yaşıyorsanız, şu tavsiyelerimizi ne olursa olsun göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz!

mide bulantisina ne iyi gelir

Mide bulantısına iyi gelen yiyecek & içecekler!

Şimdi sizlere maddeler halinde mide bulantısına iyi gelen yiyecek ve içeceklerden bahsedeceğiz. Kolaylıkla temin edebileceğiniz bu malzemeler yardımıyla geçici mide bulantısını ortadan kaldırmak birkaç dakikanızı alacaktır;

Zencefil koklayın yada çayını demleyip 5 dakika demleyip için kokusuyla içinizi açacaktır.
Sindirimi kolay gıdalar
Limonu çiğneyerek midenizin bulantısını bastırabilirsiniz.
Su:Su içmekte mide bulantınıza iyi gelir.
Nane:Taze nane çiğneyin yada limonlu nane çayı demleyip içebilirsiniz.Kokusu ve bastırıcı özelliğiyle mide bulantınızı bastıracaktır.
Elma:Mide bulantısında elmayıda tercih edebilirsiniz.1 dilim elma kafi olacaktır.
Kuruyemiş (fındık, fıstık, badem)

Tuzlu Kraker:İçerisinde bulunan tuz yardımıyla mide bulantınızı bastıracaktır.

Yoğurt:Fena huylu bakterilere karşı oldukca etkili olan yoğurtta mide bulantısında kullanılmaktadır.

Muz:Muz mideye iyi geldiği için muz yemekte midenizi rahatlatacaktır.Ek olarak muzda yüksek oranda potasyum bulunmasıda mideniz için faydalıdır.

Bu gıdaları temin etmeniz doğrultusunda mevcud mide bulantınızı kısa sürede gidermek söz mevzusudur. Doğal ki bu şikayetlerin ilkin geçici yada kalıcılığını öğrenmek, bununla birlikte neyden kaynaklı olarak öne çıkmış olduğu hakkında düşünce sahibi olabilmeniz açısından da tavsiyeler sunmaktan geri kalmıyoruz.

Mide Bulantısı İçin Diğer Öneriler

Eğer hayatınızdan mide bulantısını çıkartmak istiyorsanız, sizlere sunacağımız öteki önerileri ve tavsiyeleri seyredebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir problem yaşamadan mide bulantısını bastırmak ve önüne geçme sağlanabilmektedir;

Dinlenmeyi dikkatsizlik etmeyin! Aşırı mide bulantısı genel anlamda baş dönmesiyle birlikte ortaya çıkmaktadır. Bu benzer biçimde durumlarda ise kısa süreli bir uyku çekmek yada 30 dakika kadar uzanmak mide bulantınızı bastırmanıza kati çözümler üretecektir.
Oda sıcaklığını koruyun! Oldukca sıcak ortamlarda durmamalı ve olabildiğince oksijen / esinti alanları tercih etmelisiniz.
Yürüyün! Dışarı çıkın ve yavaş adımlarla yürüyün. Hava almak oldukca iyi gelecektir.

Eğer devamlı olarak bir mide bulantısı yaşıyorsanız, bunun için doktorların nezarete altında yer almak fazlası ile önemlidir. Şu sebeple mide bulantısı, asla beklenmedik hastalıkların habercisi konumunda yer verilmiştir. Ortaya çıkartmış olduğu yan tesirleri ve emareleri ise;

Mide Bulantısı Belirtileri

Şiddetli göğüs ve karın ağrıları
Karın krampları
Bulanık görme
Bayılma
Zihin karışıklıkları
Nefes görünen bir cilt
Yüksek ateş ve boyun ağrıları
Kusmukta kan görülmesi
Süratli nefes alma ve çarpıntı

Şeklinde durumları ön plana çıkartabilmektedir. Bu mevzuda doktorların sunmuş olacağı ilaçların tertipli olarak kullanılması siz değerli üyelerimizin daha net sonuçlara ulaşmanızı ve yer edinen mide bulantısı rahatsızlıklarının önüne geçmenizi sağlayabilmektedir.

Mide Bulantısına İlaç

Mide bulantısını bastırmak için çoğu zaman Metpamid adlı şurup yada hap kullanılmaktadır.

Bu tavsiye edilen yiyecekleri yiyipte mide bulantınız hala geçmediyse bir iç hastalıkları uzmanına görünmeniz gerekir.Geçmiş olsun.

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merkür gerileme evrelerinden birini yaşarken sizin de bazı şeyleri sorgulamanız gayet normal. Her şeye temkinli yaklaşıyorsunuz. Başkalarının tamamen gerçek olarak kabul ettiği şeyler tamamen yanlış olabilir. İşinin uzmanı kişilerin bile hata yapabilme ihtimali olduğunu unutmayın.

BOĞA BURCU YORUMU

İçinizdeki sıkıntı sizi yanlış yönlendirebilir. Bir projeden, bir hobiden, ilişkinizden veya bir arkadaşınızdan vazgeçme ihtimali aklınızın bir köşesinde durduk yere ortaya çıkabilir. Sizi heyecanlandırmadığını düşünebilirsiniz. Son kararınızı vermeden önce bir iki gün konuyu hiç düşünmemeye çalışın. Bugün sıkıcı gelen yarın eğlenceli olabilir!

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün bir başkasının işine burnunuzu sokma duygusuna karşı koymakta zorluk çekebilirsiniz. İlginizin karşılığı olursa şikâyet etmeyin. Bu aralar fazla meraklısınız.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün yıldızların mesajı, neyi başarmayı umabileceğiniz konusunda gerçekçi olmanız gerektiğidir. Haritanızın kariyer alanındaki Jüpiter, sizi her şeyin mümkün olduğuna inanmaya teşvik edecek, ancak bir tür süper kahraman olduğunuzu düşünmeye başlamayın.

ASLAN BURCU YORUMU

Bir kereliğine herkes için bir küslüğü arkanızda bırakmanın zamanı geldi. İçten içe istemeyebilirsiniz. Ancak hem kendinizi hem de karşı tarafı affetmeye ve unutmaya ikna edebilirsiniz. Hayat devam ediyor. Geride kavga gürültü bırakmak istemezsiniz. O zaman sizin için yeni bir olasılıklar dünyası açılacaktır. Önemsiz şeyler için enerjinizi boşa harcamayın.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün yolunuza çıkan bilgiler, artık işle ilgili bir konu hakkında endişelenmenize gerek olmadığına inanmanızı teşvik edecek. Ama bu bilgiyi size kim veriyor? Onlara güvenilebilir mi? Bir rakibin kafanızı karıştırmaya çalışıyor olması mümkündür.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün mesajınızı iletmek için ne gerekiyorsa yapacaksınız ama dikkatli olun, kendi doğruluğunuza o kadar inanmışsınız ki, diğer her şeyi reddetmenizde sorun yok. Bu hiç sizin yapacağınız iş değil.

AKREP BURCU YORUMU

İyi bir tartışmadan hoşlanırsınız, ancak iletişim gezegeni Merkür gerileme aşamasından geçerken, inançlarınızın yüzde 100 gerçeklerle desteklendiğinden emin olmalısınız. Küçük bir şeyi yanlış yaparsan, rakiplerin seni mahveder!

YAY BURCU YORUMU

Bugünün Merkür-Jüpiter bağlantısı, bunu yaşam hakkında bazı ciddi sorular sormak için iyi bir zaman haline getiriyor ve bunu yaparken dünya hakkındaki anlayışınızı genişletiyor. Henüz tüm cevaplara sahip olmayabilirsiniz, ancak yaklaştığınızı hissedebilirsiniz. Düşünmeye devam et.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün sosyal olmak istemiyorsanız, arkadaşlarınızı ve sevdiklerinizi memnun etmek için bile zorlamayın. Bazen düşüncelerinizle baş başa kalmaktan başka bir şey istemezsiniz ve eğer şimdi böyle hissediyorsanız kendinize karşı dürüst olmalısınız.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün diğer insanların gözden kaçırdığı bir dizi şeyi göreceksiniz, ancak geri kalanını önemsiz kılan bir şeyi gözden kaçırma tehlikeniz de var. Büyük resmin birçok küçük resimden oluştuğunun farkında olmalısınız.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün lehinize çevrilebilecek bir şey görür veya duyarsanız, hızlı ve kararlı davranmalısınız. Bazı işaretlerle karşılaştırıldığında acımasız olmayabilirsiniz. Ancak durum gerektiriyorsa nasıl acımasız olunacağını biliyorsunuz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Diş ağrısına ve iltihabına ne iyi gelir? » Şifalı Yaşam: […] zeytinyağlı karanfil […]
2021-02-15 13:40:52
Kene sokması ilk yardım ve Kene kene ısırığı Belirtileri » Şifalı Yaşam: […] ısırması emareleri: ateş,baş ağrısı, iştahsızlık, üşüme,  kas ağrıları, bulantı
2021-02-15 10:57:40
Zeytinyağının faydaları hakkında yararlı bilgiler | Şifalı Yaşam | Şifalı Yaşam Hakkında Herşey: […] Zeytinyağı ayrıca yağların sindirilmesine ve emilmesine yardımcı olarak yağ
2020-12-10 10:07:52
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam