Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ?,Nasıl Geçer ?
Abone Ol

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ?,Nasıl Geçer ?

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ? Mide bulantısı, birçok sebebe bağlı olmak suretiyle öne çıkabilen rahatsızlıklar içinde yer verilmiştir. En oldukca öne çıkan sebepler ise migren, vasıta tutması, aşırı alkol, bozuk besin tüketimi, stres, kaygı ve Vertigo rahatsızlığından sebep olabilmektedir. Bunun yanı sıra kişinin durumuna gore (mesela gebelik) durumunda da mide bulantısı benzer biçimde durumlarla […]

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ?

Mide bulantısı, birçok sebebe bağlı olmak suretiyle öne çıkabilen rahatsızlıklar içinde yer verilmiştir. En oldukca öne çıkan sebepler ise migren, vasıta tutması, aşırı alkol, bozuk besin tüketimi, stres, kaygı ve Vertigo rahatsızlığından sebep olabilmektedir. Bunun yanı sıra kişinin durumuna gore (mesela gebelik) durumunda da mide bulantısı benzer biçimde durumlarla karşılaşmak söz mevzusu olabilmektedir.

Eğer mide bulantısı tertipli olarak var oluyorsa ve herhangi bir teşhis konamadıysa, en yakın sıhhat kuruluşuna gitmekte yarar var. Bu sayede oldukca daha net cevaplar üretmek ve bununla birlikte mide bulantısının sebebini ortadan kaldırma noktasında da herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Mide bulantısına ne iyi gelir mevzusu günümüzde oldukca sık araştırılırken, bu aşamada ise dört gözle beklenen tüm bilgileri tarafınıza sunmayı hedeflemekteyiz. Eğer geçici bir mide bulantısı yaşıyorsanız, şu tavsiyelerimizi ne olursa olsun göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz!

Mide bulantısına iyi gelen yiyecek & içecekler!

Şimdi sizlere maddeler halinde mide bulantısına iyi gelen yiyecek ve içeceklerden bahsedeceğiz. Kolaylıkla temin edebileceğiniz bu malzemeler yardımıyla geçici mide bulantısını ortadan kaldırmak birkaç dakikanızı alacaktır;

Zencefil koklayın yada çayını demleyip 5 dakika demleyip için kokusuyla içinizi açacaktır.
Sindirimi kolay gıdalar
Limonu çiğneyerek midenizin bulantısını bastırabilirsiniz.
Su:Su içmekte mide bulantınıza iyi gelir.
Nane:Taze nane çiğneyin yada limonlu nane çayı demleyip içebilirsiniz.Kokusu ve bastırıcı özelliğiyle mide bulantınızı bastıracaktır.
Elma:Mide bulantısında elmayıda tercih edebilirsiniz.1 dilim elma kafi olacaktır.
Kuruyemiş (fındık, fıstık, badem)

Tuzlu Kraker:İçerisinde bulunan tuz yardımıyla mide bulantınızı bastıracaktır.

Yoğurt:Fena huylu bakterilere karşı oldukca etkili olan yoğurtta mide bulantısında kullanılmaktadır.

Muz:Muz mideye iyi geldiği için muz yemekte midenizi rahatlatacaktır.Ek olarak muzda yüksek oranda potasyum bulunmasıda mideniz için faydalıdır.

Bu gıdaları temin etmeniz doğrultusunda mevcud mide bulantınızı kısa sürede gidermek söz mevzusudur. Doğal ki bu şikayetlerin ilkin geçici yada kalıcılığını öğrenmek, bununla birlikte neyden kaynaklı olarak öne çıkmış olduğu hakkında düşünce sahibi olabilmeniz açısından da tavsiyeler sunmaktan geri kalmıyoruz.

Mide Bulantısı İçin Diğer Öneriler

Eğer hayatınızdan mide bulantısını çıkartmak istiyorsanız, sizlere sunacağımız öteki önerileri ve tavsiyeleri seyredebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir problem yaşamadan mide bulantısını bastırmak ve önüne geçme sağlanabilmektedir;

Dinlenmeyi dikkatsizlik etmeyin! Aşırı mide bulantısı genel anlamda baş dönmesiyle birlikte ortaya çıkmaktadır. Bu benzer biçimde durumlarda ise kısa süreli bir uyku çekmek yada 30 dakika kadar uzanmak mide bulantınızı bastırmanıza kati çözümler üretecektir.
Oda sıcaklığını koruyun! Oldukca sıcak ortamlarda durmamalı ve olabildiğince oksijen / esinti alanları tercih etmelisiniz.
Yürüyün! Dışarı çıkın ve yavaş adımlarla yürüyün. Hava almak oldukca iyi gelecektir.

Eğer devamlı olarak bir mide bulantısı yaşıyorsanız, bunun için doktorların nezarete altında yer almak fazlası ile önemlidir. Şu sebeple mide bulantısı, asla beklenmedik hastalıkların habercisi konumunda yer verilmiştir. Ortaya çıkartmış olduğu yan tesirleri ve emareleri ise;

Mide Bulantısı Belirtileri

Şiddetli göğüs ve karın ağrıları
Karın krampları
Bulanık görme
Bayılma
Zihin karışıklıkları
Nefes görünen bir cilt
Yüksek ateş ve boyun ağrıları
Kusmukta kan görülmesi
Süratli nefes alma ve çarpıntı

Şeklinde durumları ön plana çıkartabilmektedir. Bu mevzuda doktorların sunmuş olacağı ilaçların tertipli olarak kullanılması siz değerli üyelerimizin daha net sonuçlara ulaşmanızı ve yer edinen mide bulantısı rahatsızlıklarının önüne geçmenizi sağlayabilmektedir.

Mide Bulantısına İlaç

Mide bulantısını bastırmak için çoğu zaman Metpamid adlı şurup yada hap kullanılmaktadır.

Bu tavsiye edilen yiyecekleri yiyipte mide bulantınız hala geçmediyse bir iç hastalıkları uzmanına görünmeniz gerekir.Geçmiş olsun.

YAZAR HAKKINDA

Mert K.oğlu Mert K.oğlu Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün plan dışı harcamalar ve ödemelerle karşılaşabilirsiniz. Geleceğinize ve kariyerinize yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Gün batımı ve akşam saatlerinde ise duygusal hassasiyetler öfke kontrol sorunlarına yol açabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün güne hızlı başlayabilir, pek çok iş ve konuyu sonuca bağlayabilirsiniz. Gün boyunca akılcı davranmak isteyecek, ayaklarınızı yere sağlam basmaya çalışacaksınız. Kontrollülük ve objektif olmak size kazandıracak.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün uyku düzensizlikleriyle güne başlayabilirsiniz. Harcamalar, ödemeler ve krediler gündeminizde olabilir. Sağlıkla ilgili destekler alabilir ve bu yolla ödemeler yapabilirsiniz. Barış sağlama adına ilişkilerde adımlar atabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerde yeni bir düzen söz konusu olabilir. Bazı kişilerle mesafeleşebilir, bazılarıyla daha yakın olabilirsiniz. Sosyal ve hareketli bir gün geçiriyor olacaksınız. Karşınızdaki kişilerden destekler ve yardımlar görebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün çalışma hayatı ve sorumluluk ön planda olacak. İşinizi daha iyi yapmak, mesleğinizde daha iyisi olmak, işinizi ve şirketinizi iyileştirmek gibi hedefleriniz olabilir. Bu yolda daha çok çaba sarf edebilirsiniz. Baş ağrılarına dikkat.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün yüklerinizden ve size sıkıntı veren durumlardan özgürleşebilirsiniz. Sadece sevdiğiniz insanlara ve sevdiğiniz şeylere odaklanmak isteyebilirsiniz. Çocuklarınızla iletişimde gerilimi tetiklememek ve zıtlaşmamak daha faydalı olacaktır.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında kendi hedeflerinize ve kendi planlarınıza odaklanın. İnsanların tavırları ve enerjilerinden etkilenmeye açık olduğunuz bir gün. Bu sebeple negatif enerji yayan ortamlardan ve kişilerden uzak kalmaya çalışın.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

AKREP BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısından itibaren kendi planlarınızla ve kendi fikirlerinizle ilerlemek isteyebilirsiniz. Yönetici ve kontrolcü tarafınız daha baskın olacak. Israr ve inatçılık sergilemeniz ise şartları zorlaştırabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

YAY BURCU YORUMU

Bugün harcamalar yapabilir, ödemelerle birlikte finansal kaygılar duyabilirsiniz. Kıtlık bilincinde kalmaktan kaçının. Takdir, destek ve onaya, anlaşılmaya olan ihtiyacınız artıyor.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde aşırı yakınlık ve kontrol çabası, haklılık mücadeleleri ilişkinizin yıpranmasına neden olabilir. Kendi merkezinizde kalmaya ve kendi hayatınızı sürdürmeye gayret edin. Ev halkı ile iletişimde kırıcı olmamaya dikkat. Ev içerisinde tadilatlar ve arızalar gündeme gelebilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün uyku düzensizlikleriyle güne başlayabilirsiniz. Evinizde sevdiklerinizle bir araya gelebilir, yaşam alanınızda düzenlemelere gidebilirsiniz. Beslenmede dağınıklık ve aşırılıklar olabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında şans ve fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Beslenmede aşırılık ve abartılara dikkat etmelisiniz. Günün illerleyen saatlerinde ilişkilerin gerektirdiği fedakarlıkları sergilemeniz gerekebilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline


 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Diş ağrısına ve iltihabına ne iyi gelir? » Şifalı Yaşam: […] zeytinyağlı karanfil […]
2021-02-15 13:40:52
Kene sokması ilk yardım ve Kene kene ısırığı Belirtileri » Şifalı Yaşam: […] ısırması emareleri: ateş,baş ağrısı, iştahsızlık, üşüme,  kas ağrıları, bulantı
2021-02-15 10:57:40
Zeytinyağının faydaları hakkında yararlı bilgiler | Şifalı Yaşam | Şifalı Yaşam Hakkında Herşey: […] Zeytinyağı ayrıca yağların sindirilmesine ve emilmesine yardımcı olarak yağ
2020-12-10 10:07:52
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam