Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ?,Nasıl Geçer ?
Abone Ol

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ?,Nasıl Geçer ?

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ? Mide bulantısı, birçok sebebe bağlı olmak suretiyle öne çıkabilen rahatsızlıklar içinde yer verilmiştir. En oldukca öne çıkan sebepler ise migren, vasıta tutması, aşırı alkol, bozuk besin tüketimi, stres, kaygı ve Vertigo rahatsızlığından sebep olabilmektedir. Bunun yanı sıra kişinin durumuna gore (mesela gebelik) durumunda da mide bulantısı benzer biçimde durumlarla […]

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ?

Mide bulantısı, birçok sebebe bağlı olmak suretiyle öne çıkabilen rahatsızlıklar içinde yer verilmiştir. En oldukca öne çıkan sebepler ise migren, vasıta tutması, aşırı alkol, bozuk besin tüketimi, stres, kaygı ve Vertigo rahatsızlığından sebep olabilmektedir. Bunun yanı sıra kişinin durumuna gore (mesela gebelik) durumunda da mide bulantısı benzer biçimde durumlarla karşılaşmak söz mevzusu olabilmektedir.

Eğer mide bulantısı tertipli olarak var oluyorsa ve herhangi bir teşhis konamadıysa, en yakın sıhhat kuruluşuna gitmekte yarar var. Bu sayede oldukca daha net cevaplar üretmek ve bununla birlikte mide bulantısının sebebini ortadan kaldırma noktasında da herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Mide bulantısına ne iyi gelir mevzusu günümüzde oldukca sık araştırılırken, bu aşamada ise dört gözle beklenen tüm bilgileri tarafınıza sunmayı hedeflemekteyiz. Eğer geçici bir mide bulantısı yaşıyorsanız, şu tavsiyelerimizi ne olursa olsun göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz!

mide bulantisina ne iyi gelir

Mide bulantısına iyi gelen yiyecek & içecekler!

Şimdi sizlere maddeler halinde mide bulantısına iyi gelen yiyecek ve içeceklerden bahsedeceğiz. Kolaylıkla temin edebileceğiniz bu malzemeler yardımıyla geçici mide bulantısını ortadan kaldırmak birkaç dakikanızı alacaktır;

Zencefil koklayın yada çayını demleyip 5 dakika demleyip için kokusuyla içinizi açacaktır.
Sindirimi kolay gıdalar
Limonu çiğneyerek midenizin bulantısını bastırabilirsiniz.
Su:Su içmekte mide bulantınıza iyi gelir.
Nane:Taze nane çiğneyin yada limonlu nane çayı demleyip içebilirsiniz.Kokusu ve bastırıcı özelliğiyle mide bulantınızı bastıracaktır.
Elma:Mide bulantısında elmayıda tercih edebilirsiniz.1 dilim elma kafi olacaktır.
Kuruyemiş (fındık, fıstık, badem)

Tuzlu Kraker:İçerisinde bulunan tuz yardımıyla mide bulantınızı bastıracaktır.

Yoğurt:Fena huylu bakterilere karşı oldukca etkili olan yoğurtta mide bulantısında kullanılmaktadır.

Muz:Muz mideye iyi geldiği için muz yemekte midenizi rahatlatacaktır.Ek olarak muzda yüksek oranda potasyum bulunmasıda mideniz için faydalıdır.

Bu gıdaları temin etmeniz doğrultusunda mevcud mide bulantınızı kısa sürede gidermek söz mevzusudur. Doğal ki bu şikayetlerin ilkin geçici yada kalıcılığını öğrenmek, bununla birlikte neyden kaynaklı olarak öne çıkmış olduğu hakkında düşünce sahibi olabilmeniz açısından da tavsiyeler sunmaktan geri kalmıyoruz.

Mide Bulantısı İçin Diğer Öneriler

Eğer hayatınızdan mide bulantısını çıkartmak istiyorsanız, sizlere sunacağımız öteki önerileri ve tavsiyeleri seyredebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir problem yaşamadan mide bulantısını bastırmak ve önüne geçme sağlanabilmektedir;

Dinlenmeyi dikkatsizlik etmeyin! Aşırı mide bulantısı genel anlamda baş dönmesiyle birlikte ortaya çıkmaktadır. Bu benzer biçimde durumlarda ise kısa süreli bir uyku çekmek yada 30 dakika kadar uzanmak mide bulantınızı bastırmanıza kati çözümler üretecektir.
Oda sıcaklığını koruyun! Oldukca sıcak ortamlarda durmamalı ve olabildiğince oksijen / esinti alanları tercih etmelisiniz.
Yürüyün! Dışarı çıkın ve yavaş adımlarla yürüyün. Hava almak oldukca iyi gelecektir.

Eğer devamlı olarak bir mide bulantısı yaşıyorsanız, bunun için doktorların nezarete altında yer almak fazlası ile önemlidir. Şu sebeple mide bulantısı, asla beklenmedik hastalıkların habercisi konumunda yer verilmiştir. Ortaya çıkartmış olduğu yan tesirleri ve emareleri ise;

Mide Bulantısı Belirtileri

Şiddetli göğüs ve karın ağrıları
Karın krampları
Bulanık görme
Bayılma
Zihin karışıklıkları
Nefes görünen bir cilt
Yüksek ateş ve boyun ağrıları
Kusmukta kan görülmesi
Süratli nefes alma ve çarpıntı

Şeklinde durumları ön plana çıkartabilmektedir. Bu mevzuda doktorların sunmuş olacağı ilaçların tertipli olarak kullanılması siz değerli üyelerimizin daha net sonuçlara ulaşmanızı ve yer edinen mide bulantısı rahatsızlıklarının önüne geçmenizi sağlayabilmektedir.

Mide Bulantısına İlaç

Mide bulantısını bastırmak için çoğu zaman Metpamid adlı şurup yada hap kullanılmaktadır.

Bu tavsiye edilen yiyecekleri yiyipte mide bulantınız hala geçmediyse bir iç hastalıkları uzmanına görünmeniz gerekir.Geçmiş olsun.

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU

Doğanız gereği sosyal olabilirsiniz ama yalnız kalmayı sevdiğiniz günler vardır ve bu da onlardan biri. Kimse sizden her partinin hayatı ve ruhu olmanızı beklemiyor, bu yüzden bunu kendinizden beklemeyin. Düşüncelerinizle biraz kaliteli zaman geçirin.

İKİZLER BURCU YORUMU

Her türden ortaklık mercek altında, şimdi Güneş karşıt burcunuza geçiyor ve son haftalarda bir yakınınızdan biriyle aranız açıldıysa, şimdi onunla barışmanın tam zamanı. Yarı yolda sizinle tanışmaktan mutlu olacaklar.

YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Son haftalarda sisteminize karşı katlanmak zorunda kaldığınız şoklar ne olursa olsun, siz tekrar geri döndüğünüzde ve dünyanın sizin oyun alanınız olduğuna inanmaya başladığınızda kısa sürede unutulacaktır. Diğerleri dilerlerse hayatlarını endişelendirebilirler ama siz eğlenmek niyetindesiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU

Haritanızın iletişim alanındaki kozmik aktivite, önümüzdeki birkaç gün içinde kendiniz için söyleyecek çok şeyiniz olacağı anlamına geliyor ve bu iyi. Fikirlerinizi çok uzun süre kendinize sakladınız, şimdi onları çatılardan haykırın.

AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU

Haritanızın en hassas bölgesindeki kozmik aktivite, etrafınızda olup bitenlerle savaşmayı bırakmanız ve meydana gelen her şeyi büyük tasarımın bir parçası olarak kabul etmeniz gerektiği anlamına gelir. Daha gevşek bir yaklaşım, iç huzurunuz için harikalar yaratacaktır.

KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU

Güneş bugün haritanızın kariyer alanına girerken, ardından yarının güçlü yeni ayı gelirken, bu, uzun vadeli hedeflerinizi değerlendirmek için ideal bir zamandır. Bundan 10 yıl sonra nerede olmak istiyorsun? Bunun için çalışmaya başlayın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Veranın Faydaları Nelerdir? | Şifalı Yaşam: […] Aloe Vera Bitkisinin Gücü […]
2022-06-27 18:48:14
Yumurta Kabuğunun Bitkilere Faydaları | Şifalı Yaşam: […] patlıcan ve biber gibi sebzeler kalsiyum eksikliği nedeniyle büyürken
2022-06-27 18:32:59
2022-06-26 18:30:42
2 Adımda Kauçuk Bitkisi Faydaları | Şifalı Yaşam: […] Şifalı Bitkiler Her Derde Deva 10 Yararlı Bitki
2022-06-26 18:23:30
Sürekli Çıkan Çıban Hangi Hastalıkların İşareti Olabilir ? Çıban Nedir ? Çıban Tedavisi ? | Şifalı Yaşam: […] Bitkisi Faydaları Kaplama Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
2022-06-18 12:45:51
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam