Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ?,Nasıl Geçer ?
Abone Ol

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ?,Nasıl Geçer ?

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ? Mide bulantısı, birçok sebebe bağlı olmak suretiyle öne çıkabilen rahatsızlıklar içinde yer verilmiştir. En oldukca öne çıkan sebepler ise migren, vasıta tutması, aşırı alkol, bozuk besin tüketimi, stres, kaygı ve Vertigo rahatsızlığından sebep olabilmektedir. Bunun yanı sıra kişinin durumuna gore (mesela gebelik) durumunda da mide bulantısı benzer biçimde durumlarla […]

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ?

Mide bulantısı, birçok sebebe bağlı olmak suretiyle öne çıkabilen rahatsızlıklar içinde yer verilmiştir. En oldukca öne çıkan sebepler ise migren, vasıta tutması, aşırı alkol, bozuk besin tüketimi, stres, kaygı ve Vertigo rahatsızlığından sebep olabilmektedir. Bunun yanı sıra kişinin durumuna gore (mesela gebelik) durumunda da mide bulantısı benzer biçimde durumlarla karşılaşmak söz mevzusu olabilmektedir.

Eğer mide bulantısı tertipli olarak var oluyorsa ve herhangi bir teşhis konamadıysa, en yakın sıhhat kuruluşuna gitmekte yarar var. Bu sayede oldukca daha net cevaplar üretmek ve bununla birlikte mide bulantısının sebebini ortadan kaldırma noktasında da herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Mide bulantısına ne iyi gelir mevzusu günümüzde oldukca sık araştırılırken, bu aşamada ise dört gözle beklenen tüm bilgileri tarafınıza sunmayı hedeflemekteyiz. Eğer geçici bir mide bulantısı yaşıyorsanız, şu tavsiyelerimizi ne olursa olsun göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz!

Mide bulantısına iyi gelen yiyecek & içecekler!

Şimdi sizlere maddeler halinde mide bulantısına iyi gelen yiyecek ve içeceklerden bahsedeceğiz. Kolaylıkla temin edebileceğiniz bu malzemeler yardımıyla geçici mide bulantısını ortadan kaldırmak birkaç dakikanızı alacaktır;

Zencefil koklayın yada çayını demleyip 5 dakika demleyip için kokusuyla içinizi açacaktır.
Sindirimi kolay gıdalar
Limonu çiğneyerek midenizin bulantısını bastırabilirsiniz.
Su:Su içmekte mide bulantınıza iyi gelir.
Nane:Taze nane çiğneyin yada limonlu nane çayı demleyip içebilirsiniz.Kokusu ve bastırıcı özelliğiyle mide bulantınızı bastıracaktır.
Elma:Mide bulantısında elmayıda tercih edebilirsiniz.1 dilim elma kafi olacaktır.
Kuruyemiş (fındık, fıstık, badem)

Tuzlu Kraker:İçerisinde bulunan tuz yardımıyla mide bulantınızı bastıracaktır.

Yoğurt:Fena huylu bakterilere karşı oldukca etkili olan yoğurtta mide bulantısında kullanılmaktadır.

Muz:Muz mideye iyi geldiği için muz yemekte midenizi rahatlatacaktır.Ek olarak muzda yüksek oranda potasyum bulunmasıda mideniz için faydalıdır.

Bu gıdaları temin etmeniz doğrultusunda mevcud mide bulantınızı kısa sürede gidermek söz mevzusudur. Doğal ki bu şikayetlerin ilkin geçici yada kalıcılığını öğrenmek, bununla birlikte neyden kaynaklı olarak öne çıkmış olduğu hakkında düşünce sahibi olabilmeniz açısından da tavsiyeler sunmaktan geri kalmıyoruz.

Mide Bulantısı İçin Diğer Öneriler

Eğer hayatınızdan mide bulantısını çıkartmak istiyorsanız, sizlere sunacağımız öteki önerileri ve tavsiyeleri seyredebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir problem yaşamadan mide bulantısını bastırmak ve önüne geçme sağlanabilmektedir;

Dinlenmeyi dikkatsizlik etmeyin! Aşırı mide bulantısı genel anlamda baş dönmesiyle birlikte ortaya çıkmaktadır. Bu benzer biçimde durumlarda ise kısa süreli bir uyku çekmek yada 30 dakika kadar uzanmak mide bulantınızı bastırmanıza kati çözümler üretecektir.
Oda sıcaklığını koruyun! Oldukca sıcak ortamlarda durmamalı ve olabildiğince oksijen / esinti alanları tercih etmelisiniz.
Yürüyün! Dışarı çıkın ve yavaş adımlarla yürüyün. Hava almak oldukca iyi gelecektir.

Eğer devamlı olarak bir mide bulantısı yaşıyorsanız, bunun için doktorların nezarete altında yer almak fazlası ile önemlidir. Şu sebeple mide bulantısı, asla beklenmedik hastalıkların habercisi konumunda yer verilmiştir. Ortaya çıkartmış olduğu yan tesirleri ve emareleri ise;

Mide Bulantısı Belirtileri

Şiddetli göğüs ve karın ağrıları
Karın krampları
Bulanık görme
Bayılma
Zihin karışıklıkları
Nefes görünen bir cilt
Yüksek ateş ve boyun ağrıları
Kusmukta kan görülmesi
Süratli nefes alma ve çarpıntı

Şeklinde durumları ön plana çıkartabilmektedir. Bu mevzuda doktorların sunmuş olacağı ilaçların tertipli olarak kullanılması siz değerli üyelerimizin daha net sonuçlara ulaşmanızı ve yer edinen mide bulantısı rahatsızlıklarının önüne geçmenizi sağlayabilmektedir.

Mide Bulantısına İlaç

Mide bulantısını bastırmak için çoğu zaman Metpamid adlı şurup yada hap kullanılmaktadır.

Bu tavsiye edilen yiyecekleri yiyipte mide bulantınız hala geçmediyse bir iç hastalıkları uzmanına görünmeniz gerekir.Geçmiş olsun.

YAZAR HAKKINDA

Mert K.oğlu Mert K.oğlu Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün finansal konularda yeni kararlarınız veya plansız harcamalarınız olabilir. Yatırımlar ve birikimleri yönetmekle ilgili konularda ani kararlar almayın. Panikle hareket etmek kaybettirebilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. İlişkilerinizden yana ani gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle akşam saatlerinde aniden yükselen bir duygu ve düşünce ile daha önce yapmadığınız bir şeye cesaret gösterebilir, bir ilk yapabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Kadınlarla ilişkilerinizde doğru dengelerde olmaya ve kontrollü davranmaya özen gösterin. Geçmiş bir ilişkiye dair anılar hafızanızda canlanabilir. Aradığınızı bulamamak sizi içe döndürebilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Daha sosyal bir gün geçirebilir ve sevdiğiniz insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Sevginizi paylaşmak, güvene önem vermek ve güvendiğiniz insanlarla olmak sizi daha huzurlu, güçlü ve keyifli hissettirecektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde aniden fikirlerinizin değiştiğini ve yeni duygulara, yeni kararlara doğru gittiğinizi görebilirsiniz. Kariyeriniz ve iş hayatınızla ilgili bir süreç netleşebilir ve ilerlemeye başlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde beklemediğiniz haberler alabilir veya bazı kişilerden şaşırtıcı söylemlerle karşılaşabilirsiniz. Bir iş teklifi alabilir, ilişkilerinizin geleceğiyle ilgili bir yön belirleyebilirsiniz. Fevri tepkilerden kaçının.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde iş hayatınızda ve çalışma ortamınızda bir aksaklıkla karşılaşabilir, plan dışı durumlarla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Akşam saatlerinde spontan buluşmalar ve görüşmeler gündeme gelebilir.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün boyu iş ve özel hayatınızdaki ilişkiler ön planda olacaktır. Karşınızdaki kişileri daha fazla gözlemleyebilir, güven ilişkisine daha çok önem verebilir ve karşınızdaki kişilerin tavırlarına ve söylemlerine göre hareket edebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içindeki planlarınızda ani değişiklikler olabilir. Değişen şartlara göre hareket etmeye çalışın ve önünüze gelen durumlarla inatlaşmayın. Bildiğiniz yoldan gitme isteğiniz artmasına rağmen yeniliğe gitmeniz esas faydanıza olabilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde sevdiğiniz insanlara karşı daha duygusal olabilir, aşk ilişkilerinizde beklentilerinizi bulmaya önem verebilirsiniz. Kıskançlık, kontrol ve inatçılık ilişkilerinize zarar verebilir. Bireysel alanlarınızı korumaya çalışın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde bir süredir gündeminizle olan konularla ilgili ani netleşmeler, bitişler ve başlangıçlar gündeme gelebilir. Aile ilişkileri ön planda olacaktır. Yemeklerde aşırıya kaçmaya açık olabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde kendi arzu ve istekleriniz pek çok durumun önüne geçebilir. Sizin için önemli olan şeyleri belirleyip bunların peşinden gideceksiniz. Akşam saatlerinde patavatsızlıklara ve düşüncesiz söylemler içinde olmaya karşı dikkat edin, ilişkilerinizi yıpratabilirsiniz.


 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Diş ağrısına ve iltihabına ne iyi gelir? » Şifalı Yaşam: […] zeytinyağlı karanfil […]
2021-02-15 13:40:52
Kene sokması ilk yardım ve Kene kene ısırığı Belirtileri » Şifalı Yaşam: […] ısırması emareleri: ateş,baş ağrısı, iştahsızlık, üşüme,  kas ağrıları, bulantı
2021-02-15 10:57:40
Zeytinyağının faydaları hakkında yararlı bilgiler | Şifalı Yaşam | Şifalı Yaşam Hakkında Herşey: […] Zeytinyağı ayrıca yağların sindirilmesine ve emilmesine yardımcı olarak yağ
2020-12-10 10:07:52
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam