Limonun Yararları
Abone Ol

Limonun Yararları

[ad_1] Limonun sağlığa olan yararları, boğaz enfeksiyonu, sindirim bozukluğu, kabızlık, diş problemleri, ateş, iç kanam, romatizma, yanıklar, aşırı kiloluluk, solunum hastalıkları, kolera ve gerilim tedavisini içermektedir. Nesillerden bu yana iyileştirici özelliği malum limon bağışıklık sistemini sağlamlaştırır, ağzı temizler ve kan temizleyici olarak addedilir. Bilhassa limon suyunun sağlığa olan yararları oldukça fazladır. Böbrek taşının tedavisinde yararlı olduğu, […]

[ad_1]

Limonun sağlığa olan yararları, boğaz enfeksiyonu, sindirim bozukluğu, kabızlık, diş problemleri, ateş, iç kanam, romatizma, yanıklar, aşırı kiloluluk, solunum hastalıkları, kolera ve gerilim tedavisini içermektedir. Nesillerden bu yana iyileştirici özelliği malum limon bağışıklık sistemini sağlamlaştırır, ağzı temizler ve kan temizleyici olarak addedilir.

Bilhassa limon suyunun sağlığa olan yararları oldukça fazladır. Böbrek taşının tedavisinde yararlı olduğu, nüzul riskini azalttığı ve vücut sıcaklığını düşürdüğü bilinir. Ferahlatıcı bir içecek olarak limonata sakin ve serinkanlı kalmaya destek verir.

Limonun sağlığa olan yararları C vitamini, B6 vitamini, A vitamini, E vitamini, folik asit, niyasin, tiyamin, riboflavin, pantotenik asit, bakır, kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum, çinko, fosfor ve protein şeklinde besleyici elementler içermesinden meydana gelmektedir. Limon, antioksidan ve kanser önleyici özellikler içeren karmalar olan flavanoid içeren meyvedir. Cilt, saç ve dişleri iyileştirmenin yanı sıra şeker hastalığı, kabızlık, yüksek gerilim, ateş, sindirim güçlüğü ve öteki birçok problemi önlemeye destek verir.

İnsanlar, limonu limon suyu ve içme suyu karışmasını sağlayarak limonata yapmak için kullanır. Ek olarak birçok insan da lekeleri yok etme özelliğinden dolayı yıkama maddesi olarak kullanır. Limon kokusu ek olarak sivrisinekleri def eder.

650x344 limonun faydalari limon hangi hastaliga iyi gelir ve faydalari nelerdir 1588274090848

Limonun Yararları

 • Sindirim Bozukluğu ve kabızlık: Limon suyu sindirim bozuklukları ve kabızlık ile ilgili problemleri iyileştirmede destek verir. Öğünlere birkaç dilim limon ilave edin (dikkat edin, sütle iyi gitmez) ve sindiriminizi kolaylaştırın. Ek olarak kan temizleyici işlevi görür.
 • Yüksek Ateş: Limon suyu soğuk algınlığı, grip ve yüksek alevden muzdarip olanları iyileştirir. Terlemeyi artırarak yüksek ateşin kırılmasına destek verir.
 • Diş Bakımı: Limon ek olarak diş bakımında çoğunlukla kullanılır. Diş ağrısı olan bölgeye taze limon suyu uygulandığında ağrıdan kurtulmaya destek verir. Limon suyunu diş etlerine masajla uygulanması çeşitli diş eti hastalıklarından meydana gelen fena kokuları giderirken diş eti kanamalarını durdurur. Buna ek olarak, dişlerin genel temizliğinde kullanılır.
 • Saç bakımı: Limon suyu saç bakımında kendini kanıtlamıştır. Saç derisine uygulanan limon suyu kepek, saç dökülmesi problemleri ve saç ile saç derisi ile ilgili öteki problemleri iyileştirir. Limon suyu saçlara direk olarak uygulandığında saçlara naturel parlaklık kazandırır.
 • Cilt Bakımı: Organik bir antiseptik ilaç olan limon suyu cilt ile ilgili problemleri tedavi eder. Limon suyu güneş yanığı ağrılarını azaltır ve ek olarak arı ısırığının niçin olduğu ağrıyı hafifletmeye destek verir. Akne ve egzama için iyidir. Erken yaşlanmayı önleyici görevi görür ve kırışıklıklar ile siyah noktaları yok eder. Limon suyunun su ve bal ile karıştırılarak içilmesi cilde sıhhatli bir parıltı kazandırır.
 • Yanıklar: eski yanık yerlerinde limon suyu kullanmak yara izlerinin kapanmasına destek verir ve serinletici etkisinden dolayı yanık acısını azaltır.
 • İç Kanama: antiseptik ve pıhtılaştırıcı özelliklere haiz olmasından dolayı iç kanamaları durdurur. Limon suyunu küçük bir pamuk parçasına uygulayabilir ve bu pamuk parçasını burun kanamasını durdurmak için burnunuza koyabilirsiniz.
 • Kilo Verme: Limon suyu ılık su ve bal ile karıştırılarak içildiğinde zayıflamaya destek verir.
 • Solunum Hastalıkları: Limon suyu solunum ve nefes sorunlarını rahatlatmaya yardım eder. C vitamini bakımından varlıklı olan limon daha uzun dönem solunum hastalıkları ile baş etmede destek verir.
 • Kolera: Kolera ve sıtma şeklinde hastalıklar limon suyu ile iyileştirilebilir. Zira limon suyu kan temizleyici görevi görmektedir.
 • Ayakları Gevşetme: Limon aromatik ve antiseptik bir maddedir ve ayakları yumuşatmada faydalıdır. Ilık suya bir miktar limon suyu eklenmiş olur ve ayaklar bu karışıma sokularak bir kısa sürede rahatlama ve kasların gevşemesi sağlanır.
 • Romatizma: Limon ek olarak bir idrar söktürücüdür ve romatizma ve kireçlenmeye iyi gelir. Ek olarak bakteri ve toksinlerin vücuttan atılmasına destek verir.
 • Boğaz Enfeksiyonları: Limon, anti bakteriyel özelliklerinden dolayı boğaz enfeksiyonları ile ilgili problemlere karşı savaşmada görkemli bir meyvedir.
 • Yüksek Gerilim: Limonun içinde potasyum bulunmasında dolayı kalp problemi sıkıntısı çekenler için limon suyu içmek faydalıdır. Limon yüksek tansiyonu, baş dönmesi ve bulantıyı denetim eder zira zihne ve vücuda sakinleştirici his sağlar. Yaygın olarak zihinsel stres ve depresyonu azaltmak için kullanılmaktadır.

 

[ad_2]

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU

Doğanız gereği sosyal olabilirsiniz ama yalnız kalmayı sevdiğiniz günler vardır ve bu da onlardan biri. Kimse sizden her partinin hayatı ve ruhu olmanızı beklemiyor, bu yüzden bunu kendinizden beklemeyin. Düşüncelerinizle biraz kaliteli zaman geçirin.

İKİZLER BURCU YORUMU

Her türden ortaklık mercek altında, şimdi Güneş karşıt burcunuza geçiyor ve son haftalarda bir yakınınızdan biriyle aranız açıldıysa, şimdi onunla barışmanın tam zamanı. Yarı yolda sizinle tanışmaktan mutlu olacaklar.

YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Son haftalarda sisteminize karşı katlanmak zorunda kaldığınız şoklar ne olursa olsun, siz tekrar geri döndüğünüzde ve dünyanın sizin oyun alanınız olduğuna inanmaya başladığınızda kısa sürede unutulacaktır. Diğerleri dilerlerse hayatlarını endişelendirebilirler ama siz eğlenmek niyetindesiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU

Haritanızın iletişim alanındaki kozmik aktivite, önümüzdeki birkaç gün içinde kendiniz için söyleyecek çok şeyiniz olacağı anlamına geliyor ve bu iyi. Fikirlerinizi çok uzun süre kendinize sakladınız, şimdi onları çatılardan haykırın.

AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU

Haritanızın en hassas bölgesindeki kozmik aktivite, etrafınızda olup bitenlerle savaşmayı bırakmanız ve meydana gelen her şeyi büyük tasarımın bir parçası olarak kabul etmeniz gerektiği anlamına gelir. Daha gevşek bir yaklaşım, iç huzurunuz için harikalar yaratacaktır.

KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU

Güneş bugün haritanızın kariyer alanına girerken, ardından yarının güçlü yeni ayı gelirken, bu, uzun vadeli hedeflerinizi değerlendirmek için ideal bir zamandır. Bundan 10 yıl sonra nerede olmak istiyorsun? Bunun için çalışmaya başlayın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Veranın Faydaları Nelerdir? | Şifalı Yaşam: […] Aloe Vera Bitkisinin Gücü […]
2022-06-27 18:48:14
Yumurta Kabuğunun Bitkilere Faydaları | Şifalı Yaşam: […] patlıcan ve biber gibi sebzeler kalsiyum eksikliği nedeniyle büyürken
2022-06-27 18:32:59
2022-06-26 18:30:42
2 Adımda Kauçuk Bitkisi Faydaları | Şifalı Yaşam: […] Şifalı Bitkiler Her Derde Deva 10 Yararlı Bitki
2022-06-26 18:23:30
Sürekli Çıkan Çıban Hangi Hastalıkların İşareti Olabilir ? Çıban Nedir ? Çıban Tedavisi ? | Şifalı Yaşam: […] Bitkisi Faydaları Kaplama Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
2022-06-18 12:45:51
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam