Krill Yağının Yararları
Abone Ol

Krill Yağının Yararları

Krill  Yağı Yararları Antartika sularında  Krill adında olan deniz canlılarından  elde edilmiş ve Omega 3 açısından oldukça varlıklı bir  gıda deposu olan krill yağının insan vücudu üstünde oldukça yararları bulunmaktadır.  Krill yağı üstünde meydana getirilen bilimsel nitelikli emek harcamalar krill yağının zihne, kalbe, kemiklere ve daha bir fazlaca uzvumuza yararlı bulunduğunu ortaya koymuştur.  Balık yağına […]

Krill  Yağı Yararları

Antartika sularında  Krill adında olan deniz canlılarından  elde edilmiş ve Omega 3 açısından oldukça varlıklı bir  gıda deposu olan krill yağının insan vücudu üstünde oldukça yararları bulunmaktadır.  Krill yağı üstünde meydana getirilen bilimsel nitelikli emek harcamalar krill yağının zihne, kalbe, kemiklere ve daha bir fazlaca uzvumuza yararlı bulunduğunu ortaya koymuştur.  Balık yağına benzer olan sadece balık yağından 3 kat fazla Omega 3 barındıran krill yağı, doymuş yağ asitlerini eritir, kalbi düzenler, kan dolaşım sisteminin sıhhatli bir halde çalışmasına destek sunar.

Batı ve batılılaştırılmış rejim tarifleri insan vücuduna  daha çok omega 3 girmesi üstüne düzenlenmiştir.  Herhangi bir rejim uyguluyorsanız krill yağını kullanmanızı şiddetle öneriyoruz. Şu sebeple tamamen naturel bir gıda olması ile birlikte rejim programınızda yer edinen yiyeceklerde bulunmayan proteinleri almanıza destek sunar. Deniz ürünleri mevzusunda uzman kişiler tarafınca omega 3 yağı kıymeti yüksek olan krill yağını kullanmanız , rejim programınızda size şöyleki destek olacaktır: Bir kağıt kalem alın rejim programınızda yer edinen yiyecekleri yazın. Eğer bu yiyecekler omega 3 açısından zayıf ise, ya sağlığınız için rejimi terk etmeli ya da acil bir halde rejim programınıza krill yağını eklemeniz gerekmektedir. Krill yağı yalnız omega 3 açısından varlıklı değil, içinde kolesterol seviyenizin düzgüsel seviyesinde kalmasına yarayan parçalanmış EPA ve DHA mineralleri barındırmaktadır. Kalp kası hücreleri EPA ve DHA ‘yı gün içinde siz bilincinde olmadan sürekli tüketir. Ek olarak krill yağı müthiş bir antioksidan olup kardiyovasküler şu demek oluyor ki kalp sağlığınıza da destek sunar.

Omega 3 ve omega 6 yağları sıhhatli bir vücut için eğer olmazsa olmazlardandır. Bu doymuş yağlar aslına bakarsak tüm vücudumuz için yararlı  bir rol oynar. Trend olan ABD rejimleri omega 3 ten daha çok omega 6 alınmasını belirtir.  Yalnız bu mevzuda fazlaca dikkatli olunmalıdır bu sebeple hafifçe bir dengesizlik sağlığınız açısından başlangıç seviyesinde bir risk taşır.  Eğer omega 6 üstüne kurulmuş bir rejim programında iseniz krill yağı şeklinde omega 3 zengini ve kolayca sindirilebilir ek destek almanız zorunludur.  Kısa vadede tesirini anlamasanız bile uzun solukta omega 3 ve omega 6 yağları  sağlığınızı güvence altına alır.

Yararları:

 • Kalbi Kalp ve damar hastalıklarının tedavisine destek sunar.
 • Zihni açar, Konsantrasyon, öğrenme ve bellek mevzusunda destek sunar
 • Kan şekerini ve kolesterolü düzenler.
 • Kramp ve benzeri fena semptomları azaltır. Bilhassa tane döneminde yaşanmış olan semptomları azaltır
 • Karaciğere fazlaca faydalıdır.
 • Stresi azaltır. Anksiyete(kaygı), depresyon tedavisinde adeta ‘antidepresan’ benzeri bir tesir yapmaktadır.
 • Bağışıklık sistemini sağlamlaştırır.Bu da daha zinde ve kuvvetli olmanızı sağlar.
 • Burun akıntısını azaltır. Nezle ve grip olduğunuzda kullanmanız faydalıdır.
 • Genç ve zinde kalmanıza destek sunar.
 • Cildi korur ve besler Daha sıhhatli ve genç bir cilde haiz olmanıza destek sunar. Ek olarak cilt kanserine karşı da etkilidir.
 • Eklem iltihabı tedavisine destek sunar.

Kanada’da bulunan Montreal McGill Üniversitesi’nde krill yağı üstüne meydana getirilen araştırma, kolesterol seviyesini dengede tuttuğunu açıklamıştır.  Araştırmaya katılan denekler 4 gruba ayrılmıştır.

 1. Gruba günlük 0,5-1.05 gr krill yağı verilmiştir.
 2. Gruba 2-3 gram krill yağı verilmiştir.
 3. Gruba 3 gram balık yağı verilmiştir.
 4. Gruba ise placebo (hastaya ilaç yerine içinde etken madde olmayan ilaç görünümlü maddeler verilmesi) verilmiştir.

Araştırmaların sonunda 1. Grubun almış olduğu krill yağının 3. Grunun almış olduğu balık yağına nazaran 2 kat daha çok kolestorolü (HDL) düşürdüğü gözlenmiştir.

Uyarı: Kanı sulandırdığı için eğer ameliyat olacaksanız ameliyattan minimum 2 hafta ilkin kullanımının kesilmesi gerekir.

 

YAZAR HAKKINDA

Mert K.oğlu Mert K.oğlu Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün bilinçaltı rüyalarıyla güne başlayabilirsiniz. Yarım kalan işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Gün içerisinde iletişim aksaklıkları, yanlış anlama ve alınganlık gibi durumlara karşı dikkat etmeli.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerde küslük ve barışmalara açık enerjiler hakim olacak. Sosyal çevrenizle ilişkilerinizde daha hassas ve değişime açık olmalı, karşınızdaki kişilerin beklentilerini göz etmelisiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU

Bugün çocuklarınızla ilgilenebilir, çocuklarınıza karşı daha duygusal olabilirsiniz. Etrafınızdaki enerjilerden daha fazla etkilenebileceğiniz için negatif insanlardan ve negatif konuşmalardan uzak kalmaya çalışın.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün yarım kalan işlerinizi tamamlamak, dinlenmek ve zihni boşaltmak için güzel bir gün. Önemli başlangıçları bir sonraki güne erteleyebilir, bugün boyunca daha çok olayları farklı açılardan görmeye çalışabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün finansal konularla ilgili düzenlemeler yapabilir, ödemeler ve harcamalar yapabilirsiniz. Hediyeler alabilir, verebilirsiniz. Yeteneklerinizi iş hayatında ve kariyer yolunuzda ortaya koyma zamanı.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Diş ağrısına ve iltihabına ne iyi gelir? » Şifalı Yaşam: […] zeytinyağlı karanfil […]
2021-02-15 13:40:52
Kene sokması ilk yardım ve Kene kene ısırığı Belirtileri » Şifalı Yaşam: […] ısırması emareleri: ateş,baş ağrısı, iştahsızlık, üşüme,  kas ağrıları, bulantı
2021-02-15 10:57:40
Zeytinyağının faydaları hakkında yararlı bilgiler | Şifalı Yaşam | Şifalı Yaşam Hakkında Herşey: […] Zeytinyağı ayrıca yağların sindirilmesine ve emilmesine yardımcı olarak yağ
2020-12-10 10:07:52
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam