Krill Yağının Yararları
Abone Ol

Krill Yağının Yararları

[ad_1] Krill  Yağı Yararları Antartika sularında  Krill adında olan deniz canlılarından  elde edilmiş ve Omega 3 açısından oldukça varlıklı bir  gıda deposu olan krill yağının insan vücudu üstünde oldukça yararları bulunmaktadır.  Krill yağı üstünde meydana getirilen bilimsel nitelikli emek harcamalar krill yağının zihne, kalbe, kemiklere ve daha bir fazlaca uzvumuza yararlı bulunduğunu ortaya koymuştur.  Balık […]

[ad_1]

Krill  Yağı Yararları

Antartika sularında  Krill adında olan deniz canlılarından  elde edilmiş ve Omega 3 açısından oldukça varlıklı bir  gıda deposu olan krill yağının insan vücudu üstünde oldukça yararları bulunmaktadır.  Krill yağı üstünde meydana getirilen bilimsel nitelikli emek harcamalar krill yağının zihne, kalbe, kemiklere ve daha bir fazlaca uzvumuza yararlı bulunduğunu ortaya koymuştur.  Balık yağına benzer olan sadece balık yağından 3 kat fazla Omega 3 barındıran krill yağı, doymuş yağ asitlerini eritir, kalbi düzenler, kan dolaşım sisteminin sıhhatli bir halde çalışmasına destek sunar.

Batı ve batılılaştırılmış rejim tarifleri insan vücuduna  daha çok omega 3 girmesi üstüne düzenlenmiştir.  Herhangi bir rejim uyguluyorsanız krill yağını kullanmanızı şiddetle öneriyoruz. Şu sebeple tamamen naturel bir gıda olması ile birlikte rejim programınızda yer edinen yiyeceklerde bulunmayan proteinleri almanıza destek sunar. Deniz ürünleri mevzusunda uzman kişiler tarafınca omega 3 yağı kıymeti yüksek olan krill yağını kullanmanız , rejim programınızda size şöyleki destek olacaktır: Bir kağıt kalem alın rejim programınızda yer edinen yiyecekleri yazın. Eğer bu yiyecekler omega 3 açısından zayıf ise, ya sağlığınız için rejimi terk etmeli ya da acil bir halde rejim programınıza krill yağını eklemeniz gerekmektedir. Krill yağı yalnız omega 3 açısından varlıklı değil, içinde kolesterol seviyenizin düzgüsel seviyesinde kalmasına yarayan parçalanmış EPA ve DHA mineralleri barındırmaktadır. Kalp kası hücreleri EPA ve DHA ‘yı gün içinde siz bilincinde olmadan sürekli tüketir. Ek olarak krill yağı müthiş bir antioksidan olup kardiyovasküler şu demek oluyor ki kalp sağlığınıza da destek sunar.

Omega 3 ve omega 6 yağları sıhhatli bir vücut için eğer olmazsa olmazlardandır. Bu doymuş yağlar aslına bakarsak tüm vücudumuz için yararlı  bir rol oynar. Trend olan ABD rejimleri omega 3 ten daha çok omega 6 alınmasını belirtir.  Yalnız bu mevzuda fazlaca dikkatli olunmalıdır bu sebeple hafifçe bir dengesizlik sağlığınız açısından başlangıç seviyesinde bir risk taşır.  Eğer omega 6 üstüne kurulmuş bir rejim programında iseniz krill yağı şeklinde omega 3 zengini ve kolayca sindirilebilir ek destek almanız zorunludur.  Kısa vadede tesirini anlamasanız bile uzun solukta omega 3 ve omega 6 yağları  sağlığınızı güvence altına alır.

krill yagi 1

Yararları:

 • Kalbi Kalp ve damar hastalıklarının tedavisine destek sunar.
 • Zihni açar, Konsantrasyon, öğrenme ve bellek mevzusunda destek sunar
 • Kan şekerini ve kolesterolü düzenler.
 • Kramp ve benzeri fena semptomları azaltır. Bilhassa tane döneminde yaşanmış olan semptomları azaltır
 • Karaciğere fazlaca faydalıdır.
 • Stresi azaltır. Anksiyete(kaygı), depresyon tedavisinde adeta ‘antidepresan’ benzeri bir tesir yapmaktadır.
 • Bağışıklık sistemini sağlamlaştırır.Bu da daha zinde ve kuvvetli olmanızı sağlar.
 • Burun akıntısını azaltır. Nezle ve grip olduğunuzda kullanmanız faydalıdır.
 • Genç ve zinde kalmanıza destek sunar.
 • Cildi korur ve besler Daha sıhhatli ve genç bir cilde haiz olmanıza destek sunar. Ek olarak cilt kanserine karşı da etkilidir.
 • Eklem iltihabı tedavisine destek sunar.

Kanada’da bulunan Montreal McGill Üniversitesi’nde krill yağı üstüne meydana getirilen araştırma, kolesterol seviyesini dengede tuttuğunu açıklamıştır.  Araştırmaya katılan denekler 4 gruba ayrılmıştır.

 1. Gruba günlük 0,5-1.05 gr krill yağı verilmiştir.
 2. Gruba 2-3 gram krill yağı verilmiştir.
 3. Gruba 3 gram balık yağı verilmiştir.
 4. Gruba ise placebo (hastaya ilaç yerine içinde etken madde olmayan ilaç görünümlü maddeler verilmesi) verilmiştir.

Araştırmaların sonunda 1. Grubun almış olduğu krill yağının 3. Grunun almış olduğu balık yağına nazaran 2 kat daha çok kolestorolü (HDL) düşürdüğü gözlenmiştir.

Uyarı: Kanı sulandırdığı için eğer ameliyat olacaksanız ameliyattan minimum 2 hafta ilkin kullanımının kesilmesi gerekir.

 

[ad_2]

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU

Doğanız gereği sosyal olabilirsiniz ama yalnız kalmayı sevdiğiniz günler vardır ve bu da onlardan biri. Kimse sizden her partinin hayatı ve ruhu olmanızı beklemiyor, bu yüzden bunu kendinizden beklemeyin. Düşüncelerinizle biraz kaliteli zaman geçirin.

İKİZLER BURCU YORUMU

Her türden ortaklık mercek altında, şimdi Güneş karşıt burcunuza geçiyor ve son haftalarda bir yakınınızdan biriyle aranız açıldıysa, şimdi onunla barışmanın tam zamanı. Yarı yolda sizinle tanışmaktan mutlu olacaklar.

YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Son haftalarda sisteminize karşı katlanmak zorunda kaldığınız şoklar ne olursa olsun, siz tekrar geri döndüğünüzde ve dünyanın sizin oyun alanınız olduğuna inanmaya başladığınızda kısa sürede unutulacaktır. Diğerleri dilerlerse hayatlarını endişelendirebilirler ama siz eğlenmek niyetindesiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU

Haritanızın iletişim alanındaki kozmik aktivite, önümüzdeki birkaç gün içinde kendiniz için söyleyecek çok şeyiniz olacağı anlamına geliyor ve bu iyi. Fikirlerinizi çok uzun süre kendinize sakladınız, şimdi onları çatılardan haykırın.

AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU

Haritanızın en hassas bölgesindeki kozmik aktivite, etrafınızda olup bitenlerle savaşmayı bırakmanız ve meydana gelen her şeyi büyük tasarımın bir parçası olarak kabul etmeniz gerektiği anlamına gelir. Daha gevşek bir yaklaşım, iç huzurunuz için harikalar yaratacaktır.

KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU

Güneş bugün haritanızın kariyer alanına girerken, ardından yarının güçlü yeni ayı gelirken, bu, uzun vadeli hedeflerinizi değerlendirmek için ideal bir zamandır. Bundan 10 yıl sonra nerede olmak istiyorsun? Bunun için çalışmaya başlayın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Veranın Faydaları Nelerdir? | Şifalı Yaşam: […] Aloe Vera Bitkisinin Gücü […]
2022-06-27 18:48:14
Yumurta Kabuğunun Bitkilere Faydaları | Şifalı Yaşam: […] patlıcan ve biber gibi sebzeler kalsiyum eksikliği nedeniyle büyürken
2022-06-27 18:32:59
2022-06-26 18:30:42
2 Adımda Kauçuk Bitkisi Faydaları | Şifalı Yaşam: […] Şifalı Bitkiler Her Derde Deva 10 Yararlı Bitki
2022-06-26 18:23:30
Sürekli Çıkan Çıban Hangi Hastalıkların İşareti Olabilir ? Çıban Nedir ? Çıban Tedavisi ? | Şifalı Yaşam: […] Bitkisi Faydaları Kaplama Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
2022-06-18 12:45:51
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam