Korona Öksürüğe Ne İyi Gelir?
Abone Ol

Korona Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Korona Öksürüğe Ne İyi Gelir? Sorusu son yıllarda tüm dünyayı etkileyen pandemi ile birlikte korona virüsüne yakalanmış kişiler tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesine işaret etmektedir. Her hastalıkta öksürük oldukça rahatsız edici ve yaşam kalitesini düşüren bir etmen olmakla birlikte koronada daha yoğun bir etkisinin söz konusu olması sebebiyle kişilerin daha muzdarip olduğu […]

Korona Öksürüğe Ne İyi Gelir? Sorusu son yıllarda tüm dünyayı etkileyen pandemi ile birlikte korona virüsüne yakalanmış kişiler tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesine işaret etmektedir. Her hastalıkta öksürük oldukça rahatsız edici ve yaşam kalitesini düşüren bir etmen olmakla birlikte koronada daha yoğun bir etkisinin söz konusu olması sebebiyle kişilerin daha muzdarip olduğu bilinmektedir. Bu nedenle sorunu ortadan kaldırabilmek için doğru yöntemleri izlemeye çalışmak, hafifletici tarifler denemek herkes için faydalı sonuç sağlayacak olması ile dikkat çekmektedir. Covid-19 virüsünü bir ya da birden kez atlatan kişilerin bu yöntemler hakkında bilgi edinerek süreci hafifletmesi son derece faydalı olmaktadır.

Korona virüsünün en önemli belirtilerinden bir tanesi kuru öksürük olmaktadır. Özellikle uykuyu önemli ölçüde olumsuz etkileyen bu öksürükten kurtulabilmek için soruna dikkatle yaklaşmak gerekmektedir. Korona öksürüğe ne iyi gelir? Sorusunu doğru yanıtlandırabilmek ve faydalı bilgiler sunabilmek için yazımızın devamında faydalı adımları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Geçmeyen Öksürük Nasıl Önlenir?

Geçmeyen Öksürük Nasıl Önlenir? Noktasında son derece rahatsız edici olan öksürüğün ortadan kaldırılabilmesi için hangi yolların izleneceğini belirtmek gerekmektedir. Öncelikli olarak Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirilen bir araştırma ile korona öksürüğünün ortalama olarak 5 gün kadar devam ettiği ifade edilmiştir. Kimi insanlarda bu süre daha uzun iken kimisinde de daha kısa şekilde kendisini gösterebilmektedir. Korona öksürüğü bir anda ortadan kaldırılamasa da hafifletici yöntemlerle hızlı geçmesi sağlanabilmektedir.

Korona virüsü genellikle kendisini öksürük, kas ağrıları, tat ya da koku kaybı, ateş ve öksürük ile göstermektedir. Bununla beraber bazı ileri hastalarda ise göğüste basınç ve sıkışma, nefes darlığı gibi problemler de söz konusu olabilmektedir. Oldukça dikkatli olunması gereken bu süreçte korona öksürüğü ortadan kaldırabilmek için belli yöntemler de bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Boğaz pastili gibi doktor tedavisi gerektirmeyen, reçete ile alınabilecek ve çoğu evde bulunan ürünler sayesinde öksürüğün rahatlatılabilmesi mümkündür. Boğaz pastili bu seçenekler içerisinde en hızlı etki gösterenlerden bir tanesidir.
 • Bitkisel çaylardan destek almak vücuda iyi gelmektedir. Özellikle kış çayları ya da farklı bitki karışımı olan çayları kullanmak sürecin hızlanmasını ve kolay çözümü sağlamaktadır.
 • Sıcak süt içmek, boğazın yumuşamasını en hızlı kolaylaştıran yollardan bir tanesidir. Öksürürken boğazda acıma hissedilmesi halinde özellikle önerilen bir içecek olmaktadır.
 • C vitamini takviyeleri almak rahatsızlığa karşı vücudun direnç kazanabilmesi ve güçlenmesini sağlaması açısından oldukça önerilen bir takviye çeşidi olarak öne çıkmaktadır.

Korona Sonrası Öksürük Nasıl Geçer?

Korona Öksürüğe Ne İyi Gelir?
Korona Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Korona Sonrası Öksürük Nasıl Geçer? Sorusu hastalığı atlatmış olmasına karşın hala öksürmeye devam eden kişiler tarafından çözüm aranan bir konuya işaret etmektedir. Öncelikle bu sorunu ortadan kaldırabilmek için mutlaka bir doktorla görüşmek, öksürük problemini anlatarak önereceği ilaçları kullanmak ve aynı zamanda tavsiyelerine de dikkat etmek gerekmektedir. Korona sonrası öksürük problemi rahatsızlığın etkisinin hala devam ettiğini göstermesi açısından dinlenmeye, sağlıklı beslenmeye ve sıcak içecekler tüketmeye özen göstermek konusunda da uyarıcı olmaktadır.

Korona Sonrası Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Korona Sonrası Öksürüğe Ne İyi Gelir? Noktasında sıralanabilecek çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Korona sırasında öksürük oldukça sık görüldüğü gibi sonrasında da bir süre devam edebildiği bilinmektedir. Bu sorunu çözebilmek için aşağıdaki yöntemleri denemek faydalıdır:

 • Düzenli ve dengeli beslenmeye özen göstererek vücudun direncini yükseltmek korona sonrası öksürüğü ortadan kaldırabilmek açısından faydalıdır.
 • Vücut direncini güçlendirebilmek için hafif sporlar yapmak korona öksürük problemini ortadan kaldırmak için iyi bir yöntemdir.
 • Bol uykuyla vücudun dinlenmesini sağlamak öksürüğün geçmesini hızlandırır. Korona Öksürüğe Ne İyi Gelir? yazımızı sizlerle paylaştık.

 

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, kariyerinizi ilgilendiren bir konuya ilişkin olarak karar vermek zorunda kalabilirsiniz. Yeteneklerinizi keşfederek kendinizi ifade edebileceğiniz daha iyi bir alan bulma konusunda adım atabilirsiniz. Önünüze çıkan fırsatları değerlendirerek kariyerinizi yeniden planlandırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün sosyal ve kariyer anlamında kendinizi iyi hissettiğiniz bir gün olacak. Kariyerinizi iyileştirmek için karşınıza çıkan fırsatları mutlaka değerlendirin. Her şartı kabul etmeseniz bile göden geçirdiğinize emin olun. Birçok yönden kapı açılabilir ve gelir artışı durumu söz konusu olabilir.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, aşk hayatınızda yeni bir gelişmenin olduğu göreceksiniz ve yaşamınızın en mutlu günlerine adım atacaksınız. Hayatınıza özel bir kişinin girdiğini fark edeceksiniz. Şu anda bir partneriniz yoksa bir yakın bir tarihte hayatınıza doğru kişinin geldiğini göreceksiniz. Aşk kapınızı çalıyor artık hazır olun.

BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Veranın Faydaları Nelerdir? | Şifalı Yaşam: […] Aloe Vera Bitkisinin Gücü […]
2022-06-27 18:48:14
Yumurta Kabuğunun Bitkilere Faydaları | Şifalı Yaşam: […] patlıcan ve biber gibi sebzeler kalsiyum eksikliği nedeniyle büyürken
2022-06-27 18:32:59
2022-06-26 18:30:42
2 Adımda Kauçuk Bitkisi Faydaları | Şifalı Yaşam: […] Şifalı Bitkiler Her Derde Deva 10 Yararlı Bitki
2022-06-26 18:23:30
Sürekli Çıkan Çıban Hangi Hastalıkların İşareti Olabilir ? Çıban Nedir ? Çıban Tedavisi ? | Şifalı Yaşam: […] Bitkisi Faydaları Kaplama Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
2022-06-18 12:45:51
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam