Korona Öksürüğe Ne İyi Gelir?
Abone Ol

Korona Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Korona Öksürüğe Ne İyi Gelir? Sorusu son yıllarda tüm dünyayı etkileyen pandemi ile birlikte korona virüsüne yakalanmış kişiler tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesine işaret etmektedir. Her hastalıkta öksürük oldukça rahatsız edici ve yaşam kalitesini düşüren bir etmen olmakla birlikte koronada daha yoğun bir etkisinin söz konusu olması sebebiyle kişilerin daha muzdarip olduğu […]

Korona Öksürüğe Ne İyi Gelir? Sorusu son yıllarda tüm dünyayı etkileyen pandemi ile birlikte korona virüsüne yakalanmış kişiler tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesine işaret etmektedir. Her hastalıkta öksürük oldukça rahatsız edici ve yaşam kalitesini düşüren bir etmen olmakla birlikte koronada daha yoğun bir etkisinin söz konusu olması sebebiyle kişilerin daha muzdarip olduğu bilinmektedir. Bu nedenle sorunu ortadan kaldırabilmek için doğru yöntemleri izlemeye çalışmak, hafifletici tarifler denemek herkes için faydalı sonuç sağlayacak olması ile dikkat çekmektedir. Covid-19 virüsünü bir ya da birden kez atlatan kişilerin bu yöntemler hakkında bilgi edinerek süreci hafifletmesi son derece faydalı olmaktadır.

Korona virüsünün en önemli belirtilerinden bir tanesi kuru öksürük olmaktadır. Özellikle uykuyu önemli ölçüde olumsuz etkileyen bu öksürükten kurtulabilmek için soruna dikkatle yaklaşmak gerekmektedir. Korona öksürüğe ne iyi gelir? Sorusunu doğru yanıtlandırabilmek ve faydalı bilgiler sunabilmek için yazımızın devamında faydalı adımları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Geçmeyen Öksürük Nasıl Önlenir?

Geçmeyen Öksürük Nasıl Önlenir? Noktasında son derece rahatsız edici olan öksürüğün ortadan kaldırılabilmesi için hangi yolların izleneceğini belirtmek gerekmektedir. Öncelikli olarak Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirilen bir araştırma ile korona öksürüğünün ortalama olarak 5 gün kadar devam ettiği ifade edilmiştir. Kimi insanlarda bu süre daha uzun iken kimisinde de daha kısa şekilde kendisini gösterebilmektedir. Korona öksürüğü bir anda ortadan kaldırılamasa da hafifletici yöntemlerle hızlı geçmesi sağlanabilmektedir.

Korona virüsü genellikle kendisini öksürük, kas ağrıları, tat ya da koku kaybı, ateş ve öksürük ile göstermektedir. Bununla beraber bazı ileri hastalarda ise göğüste basınç ve sıkışma, nefes darlığı gibi problemler de söz konusu olabilmektedir. Oldukça dikkatli olunması gereken bu süreçte korona öksürüğü ortadan kaldırabilmek için belli yöntemler de bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Boğaz pastili gibi doktor tedavisi gerektirmeyen, reçete ile alınabilecek ve çoğu evde bulunan ürünler sayesinde öksürüğün rahatlatılabilmesi mümkündür. Boğaz pastili bu seçenekler içerisinde en hızlı etki gösterenlerden bir tanesidir.
 • Bitkisel çaylardan destek almak vücuda iyi gelmektedir. Özellikle kış çayları ya da farklı bitki karışımı olan çayları kullanmak sürecin hızlanmasını ve kolay çözümü sağlamaktadır.
 • Sıcak süt içmek, boğazın yumuşamasını en hızlı kolaylaştıran yollardan bir tanesidir. Öksürürken boğazda acıma hissedilmesi halinde özellikle önerilen bir içecek olmaktadır.
 • C vitamini takviyeleri almak rahatsızlığa karşı vücudun direnç kazanabilmesi ve güçlenmesini sağlaması açısından oldukça önerilen bir takviye çeşidi olarak öne çıkmaktadır.

Korona Sonrası Öksürük Nasıl Geçer?

Korona Öksürüğe Ne İyi Gelir?
Korona Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Korona Sonrası Öksürük Nasıl Geçer? Sorusu hastalığı atlatmış olmasına karşın hala öksürmeye devam eden kişiler tarafından çözüm aranan bir konuya işaret etmektedir. Öncelikle bu sorunu ortadan kaldırabilmek için mutlaka bir doktorla görüşmek, öksürük problemini anlatarak önereceği ilaçları kullanmak ve aynı zamanda tavsiyelerine de dikkat etmek gerekmektedir. Korona sonrası öksürük problemi rahatsızlığın etkisinin hala devam ettiğini göstermesi açısından dinlenmeye, sağlıklı beslenmeye ve sıcak içecekler tüketmeye özen göstermek konusunda da uyarıcı olmaktadır.

Korona Sonrası Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Korona Sonrası Öksürüğe Ne İyi Gelir? Noktasında sıralanabilecek çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Korona sırasında öksürük oldukça sık görüldüğü gibi sonrasında da bir süre devam edebildiği bilinmektedir. Bu sorunu çözebilmek için aşağıdaki yöntemleri denemek faydalıdır:

 • Düzenli ve dengeli beslenmeye özen göstererek vücudun direncini yükseltmek korona sonrası öksürüğü ortadan kaldırabilmek açısından faydalıdır.
 • Vücut direncini güçlendirebilmek için hafif sporlar yapmak korona öksürük problemini ortadan kaldırmak için iyi bir yöntemdir.
 • Bol uykuyla vücudun dinlenmesini sağlamak öksürüğün geçmesini hızlandırır. Korona Öksürüğe Ne İyi Gelir? yazımızı sizlerle paylaştık.

 

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün ikili ilişkilerinizin ve aşk hayatınızın gündemde olacağı bir gün olacak. Bekarsanız bugün aşk aniden sizi bulabilir. Hiç beklemediğiniz bir anda hayatınızın aşkıyla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden gözünüzü açık tutun ve etrafa olan iletişiminizi kapatmayın.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün beklenmedik ama hoş karşılanan ziyaretçileriniz olabilir. Bugün sizleri bol kahkaha, büyüleyici haberler, ilginç bilgiler ve sürprizler bekliyor. Sosyal anlamda kendinizi zirvede hissettiğiniz bir gün yaşayacaksınız.

İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler burçları, bugünün gündeminde tamamen sosyal ilişkiler yer alacak. Özellikle aşk hayatınızda hiç beklemediğiniz sürprizlerle karşılaşabilir ve ilişkinizi daha ciddi bir adıma taşımak isteyebilirsiniz. Bugğn kafanızdaki soru işaretlerinden tamamen uzaklaşarak hayatın tadını çıkarttığınız bir gün olacak.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları,bugün hiç beklemediğiniz bir anda alacağınız haberle birlikte büyük bir şaşkınlık yaşayacaksınız. Sosyal anlamda aktif olacağınız bir gün olacak ve ikili ilişkilerinizde size ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için elinizden geleni yapacaksınız.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları bugün hafta sonu olmasına rağmen iş ve kariyer kapısında bir değişiklik sizleri bekliyor. Özellikle iş yerinizden terfi alabilir ya da uzun zamandır hayalini kurduğunuz bir başka işe başlamak için adım atabilirsiniz. Zihniniz gün boyunca yeni fikirler üretebilir. İşinizi bitirdikten sonra yürüyüşe çıkın ve kafanızı boşaltmayı unutmayın.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları bugün tamamen kendinizle başbaşa kalarak iç sesinizi dinlemek isteyeceğiniz bir gün olacak. Özellikle gece gördüğünüz rüyaların gün boyunca etkisinde kalacaksınız. Hayatınızı sorguladığınız ve ne yapmak istediğinize karar vermek için hedeflerinizi değerlendirdiğiniz bir gün sizleri bekliyor.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, bugün maceracı ruhunuz devreye girecek ve uzun zamandır düşündüğünüz ancak bir türlü cesaret edemediğiniz kimi durumlar için adım atmaya karar vereceksiniz. Son zamanlarda ruh halinizdeki gelgitlerin sizleri yormaya başladığını hissediyor olabilirsiniz. Derin bir nefes alın ve hayatı akışına bırakmayı deneyin.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, bugün kariyerinizle bağlantılı birinden beklenmedik bir haber alabilirsiniz. İyi bir haber olmasına rağmen sizi büyük bir şaşkınlık dalgasının içine sürükleyecek. Sorgulamadan size sunulan fırsatları değerlendirin ve iş kapınızda oluşan yeni gelişmeleri yakından takip etmeyi unutmayın.

YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yay burçları, bugün kendinizi tamamen dış dünyadan soyutladığınız ve kendinizle yalnız kalmak istediğiniz bir süreç yaşayacaksınız. Sevdiklerinizle aranızda yaşayacağınızın yanlış anlaşılmalardan doğan problemler gün boyunca enerjinizin düşük olmasına neden olabilir. Empati yeteneğinize güvenerek sorunların üstesinden gelmeye çalışın.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün enerjinizin her zamankinden daha yüksek olduğunu hissederek güne başlayacaksınız. Sevdiklerinizle zaman geçirmek için hafta sonunu değerlendirmeye ne dersiniz? Uzun zamandır gitmek istediğiniz bir yeri görebilir ya da bir araya gelmediğiniz arkadaşlarınızla hasret giderebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün bekarsanız, alışılmadık ve belki de biraz tuhaf birine karşı çok güçlü bir çekim hissedebilirsiniz. Halihazırda bir ilişkiniz varsa, sevgilinizin daha önce hiç görmediğiniz yönünü keşfederek ona yeniden aşık olabilirsiniz. Bugün tamamen yeniliklere ve güzelliklere gebe olacak.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün iş ve kariyer kapısını ilgilendiren bir gelişmeyle büyük bir mutluluk yaşayacaksınız. Eğer yeni bir iş arıyorsanız beklenmedik bir kaynaktan yeni bir fırsatın doğduğunu fark edeceksiniz. Bu, beklenmedik birinin dikkatinizi çekeceği veya yeni ve alışılmadık bir alanda bir iş olabileceği anlamına gelebilir. 

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Veranın Faydaları Nelerdir? | Şifalı Yaşam: […] Aloe Vera Bitkisinin Gücü […]
2022-06-27 18:48:14
Yumurta Kabuğunun Bitkilere Faydaları | Şifalı Yaşam: […] patlıcan ve biber gibi sebzeler kalsiyum eksikliği nedeniyle büyürken
2022-06-27 18:32:59
2022-06-26 18:30:42
2 Adımda Kauçuk Bitkisi Faydaları | Şifalı Yaşam: […] Şifalı Bitkiler Her Derde Deva 10 Yararlı Bitki
2022-06-26 18:23:30
Sürekli Çıkan Çıban Hangi Hastalıkların İşareti Olabilir ? Çıban Nedir ? Çıban Tedavisi ? | Şifalı Yaşam: […] Bitkisi Faydaları Kaplama Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
2022-06-18 12:45:51
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam