Kolay temizlik için pratik bilgiler
Abone Ol

Kolay temizlik için pratik bilgiler

Bu pratik bilgiler, temizlikte çok işinize yarayacak. Kolay temizlik için pratik bilgiler içeren bu sayfayı bir yere not etmenizde fayda var. Yaz temizliği, kış temizliği, günlük temizlik, haftalık temizlik, aylık temizlik derken kadınların işi gücü bitmez. Ancak temizlik yaparken işin pratiğini bilirseniz, temizlik işkence olmaktan çıkar ve âdeta keyife dönüşür. İşte her an işinize yarayacak […]

Bu pratik bilgiler, temizlikte çok işinize yarayacak. Kolay temizlik için pratik bilgiler içeren bu sayfayı bir yere not etmenizde fayda var. Yaz temizliği, kış temizliği, günlük temizlik, haftalık temizlik, aylık temizlik derken kadınların işi gücü bitmez. Ancak temizlik yaparken işin pratiğini bilirseniz, temizlik işkence olmaktan çıkar ve âdeta keyife dönüşür.

İşte her an işinize yarayacak ve hayatınızı kolaylaştıracak olan pratik bilgiler; ?

 • Çaydanlık içlerinde biriken kireç tortuları, herkesin canını sıkan bir durumdur. Ve ne kadar temizlense de her çaydanlık kireç tutmaya mahkumdur. Bu kireçleri kolayca temizlemek için çaydanlığa sirke doldurun ve 15 dakika kaynatın. Kireçlerden eser kalmayacak.
 • Sürehilerin dibi kir tuttuğunda bunu temizlemek oldukça zordur. Ancak her işte olduğu gibi, bu işte de kolay bir yöntem vardır. Sürehinin içine biraz sirke koyun ve üzerine tuz ekleyin. İyice çalkalayın. Kirler tamamen temizlenecek.
 • Bir bezin üzerine sirke dökün ve bakır kaplarını sirkeli bezle ovalayın. Parladıklarını göreceksiniz.
 • Evinizde karınca istilasına dur demek için kahve telvesi işinize yarayacaktır. Bunun için karıncaların bulunduğu yerlere bir miktar kahve telvesi sürmeniz yeterli.
 • Bulaşıkları elinizde yıkıyorsanız, bulaşık suyuna bir miktar sirke dökmelisinizm bu sayede bulaşıklar hem daha kolay yıkanır, hem de parlak görünüme sahip olur.
 • Paslanmaz çelik tencereler bir süre sonra parlaklığını kaybeder. Tencereleri parlatmak için bir miktar sirkeyi ateşte ısıtın. Daha sonra yumuşak bir bezi ılık sirkeyle ıslatın ve tencerelerinizi ovalayın. Eski parlaklığına kavuşacaktır.

 • Kristal bardaklar ve objeler eski parlaklığını yitirdiyse, onları durularken sirke suyu kullanabilirsiniz.
 • Sebzeleri tuzlu suda yıkamak daha hızlı ve etkili temizlenmelerini sağlarken, mutfakta size zaman kazandırır.
 • Parlaklığı giden sürahinizi parlatmak mı istiyorsunuz? O halde sürahinin yarısına kadar gazete kağıdı doldurun ve üçte birine sıcak su koyun. İyice çalkalayın.
 • Tencereler ve teflon tavalar zamanla sararır. Bunu engellemenin bir yolu olmasa da, temizlemek oldukça kolaydır. Bunun için tencere ya da tavanın içine sulandırılmış çamaşır suyu koyun ve ocakta kaynatın. Ardından önce sıcak, sonra soğuk suyla iyice yıkayın.
 • Pişirdiğiniz yemeğin dibi tuttuysa, bir gece tuzlu suda bekletin ve ertesi gün kolayca temizleyin.
 • Halınıza, koltuğunuza ya da kıyafetinize dökülen kahve lekesini karbonatla silerseniz, lekelerden kolayca kurtulabilirsiniz.
 • Zeytinyağ lekesi canınızı sıkmasın. Dökülen yerin üzerini bir parça ekmek içiyle temizleyebilirsiniz.
 • Masa örtünüze meyve suyu döküldüğünde, hemen lekenin üzerine bol miktarda tuz serpin. İlk yıkamada lekeden eser kalmayacak.
 • Masanızın üzerine mum damladıysa, masayı çizmeden mumları temizleyebilirsiniz. Bunun için nalburda satılan boya inceltici mumların üzerine dökülür ve 5 dakika beklenir. Ardından nemli bezle temizlenir.
 • Mutfak eşyalarındaki etiketleri temizlemek için etiketin üzerine mobilya cilası serpin ve bir bez yardımıyla temizleyin.

YAZAR HAKKINDA

Mert K.oğlu Mert K.oğlu Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içerisinde yakın ilişkilerinizde, dostluk veya ortaklıklarınızda gerilimli durumlarla karşılaşabilir veya bazı şeyleri halı altına süpürme eğiliminde olabilirsiniz. Hak ve adalet konuları ön planda olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün Ay Terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içerisinde iş ilişkilerinizdeki iletişiminizde daha kontrollü olmaya, profesyonel davranmaya ve aşırılığa kaçan düşünce ve tavırlardan uzak durmaya çalışın. Art niyetli durumlarla karşılaşabilirsiniz. Zor olan hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün boyu daha yapıcı ve iyicil enerjiler hakim olabilir. Sosyal bir gün geçirebilir ve keyifli kutlamalar yapabilirsiniz. İç dünyanızda ise bir durumun eksikliğini hissedebilir veya zihinde bir konuya takılı kalabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içerisinde sorumluluklar ve zorunluluklar ön planda olabilir. Planlı hareket etmeye çalışabilir, farklı konularda irade göstermekle ilgili bir çaba içinde olabilirsiniz. Finansal konulardan yana oldukça şanslı bir gündesiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Ay Terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içerisinde takıntılı düşüncelerden uzak kalmaya çalışın. Güne dair planlarınızda ani bir değişiklik olabilir. İlişkilerdeki sorunlar akşam saatlerinde çözüme gidebilir.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde zorunlu ödemelerinizi gerçekleştirebilir ve finansal konularla ilgili can sıkıcı bir durumu çözmek için kafa yorabilirsiniz. Sorumluluk duygusuyla hareket etmeli ve beslenmede aşırılıklara dikkat etmelisiniz. Kiloya dönebilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içerisinde dış görüntünüzle daha fazla ilgilenebilir ve kendinize odaklı olabilirsiniz. İlişkilerinizde alma-verme dengesini bozmadığınızdan emin olun. Kaygı ve kontrol duygusuna dikkat edin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor. Güne etkileyici rüyalarla başlayabilirsiniz. İlerleyen saatlerde sezgileriniz gizli durumları ve meselelerin arka planını size daha iyi gösterebilir. Kayıp ve çalıntı durumlarına karşı dikkat edin.

YAY BURCU YORUMU

Bugün Ay Terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içerisinde iyi ve kötü hisler sık sık yer değiştirebilir. İş ve özel hayatınızda bir durum iyi ilerlerken başka bir durum canınızı sıkabilir. Negatife odaklanmak aksilikleri arttırabileceği için düşüncelerinizi kontrol edin.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içerisinde kariyeriniz adına önemli bir görüşme yapabilir veya bir süredir emek verdiğiniz alanda artık bir sonuçlanma veya tamamlanma yaşayabilirsiniz. Maddi konularda küçük şanslar olabilir.

KOVA BURCU YORUMU

Bugün Ay Terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içerisinde elinizde olmayan koşullarla meşgul olmayın ve aşırı düşünerek enerjinizi tüketmeyin. Yapabileceklerinizle meşgul olmak ve inancı korumak size yeni kapılar açabilir. İnanç ve maneviyat önemli olacaktır.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay Terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içerisinde ilişkilerinizde ötelenen veya görmezden gelinen bir durum yaşanabilir. Sıkıntı veren ve sizi geren durumlardan kaçmak isteyebilir ve size iyi hissettiren kişilerle olmak isteyebilirsiniz.


 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Diş ağrısına ve iltihabına ne iyi gelir? » Şifalı Yaşam: […] zeytinyağlı karanfil […]
2021-02-15 13:40:52
Kene sokması ilk yardım ve Kene kene ısırığı Belirtileri » Şifalı Yaşam: […] ısırması emareleri: ateş,baş ağrısı, iştahsızlık, üşüme,  kas ağrıları, bulantı
2021-02-15 10:57:40
Zeytinyağının faydaları hakkında yararlı bilgiler | Şifalı Yaşam | Şifalı Yaşam Hakkında Herşey: […] Zeytinyağı ayrıca yağların sindirilmesine ve emilmesine yardımcı olarak yağ
2020-12-10 10:07:52
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam