Kehribar Kolyenin Yetişkinlere 4 Önemli Faydası
Abone Ol

Kehribar Kolyenin Yetişkinlere 4 Önemli Faydası

1 Kehribar Kolyenin Yetişkinlere Faydası1.1 Kehribar Kolye Yetişkin Kadın Faydaları1.2 Kehribar Kolye Fiyatları1.3 Orijinal Kehribar Taşı Özellikleri Nedir?1.4 Çocuklarda ve Bebeklerde Kehribar Kolye Kullanımı Kehribar Kolyenin Yetişkinlere Faydası Kehribar kolyenin yetişkinlere faydası açısından bakıldığı zaman birçok faydası bulunan bu taş, kolye dışında bileklik ve diğer aksesuar ürünleri olarak da kullanılabilmektedir. Yetişkinler ve çocuklar tarafından birbirinden […]

Kehribar Kolyenin Yetişkinlere Faydası

Kehribar kolyenin yetişkinlere faydası açısından bakıldığı zaman birçok faydası bulunan bu taş, kolye dışında bileklik ve diğer aksesuar ürünleri olarak da kullanılabilmektedir. Yetişkinler ve çocuklar tarafından birbirinden farklı olarak tasarlanan kehribar taşlarının kişilere sağlık açısından birçok faydası bulunur ve aynı zamanda görünüm açısından da oldukça şık durmaktadır.

Üstelik bu değerli taşlar birçok farklı aksesuar ürünü olarak kullanılsa da en fazla kolye bileklik ve tespih olarak bulunur. Kehribar kolyenin faydaları ve yetişkinlere faydası şu şekilde özetlenir,

 • İnsan vücudundaki ağrıları azaltmaktadır ve ayrıca doğal ağrı kesici özelliği bulunur.
 • Duygusal travmaları yaşayan kişilere oldukça faydası bulunmaktadır.
 • Ani bir şekilde sinirlenip öfkesine hâkim olamayanlar için sakinleştirici etkisi vardır.
 • Pozitif enerji verir ve nazarı içine çeker.
 • Uzun süreli kullanımlarda bağışıklığı kuvvetlendirir.

Doğada birden fazla bulunan kehribarın bu özelliği sayesinde farklı tasarımlarda kullanılması yaygınlaşmıştır. Kehribar taşı, eski dönemde ilk olarak çocukları için düşünen ebeveynler çocukları için kullanırdı fakat sonrasında kendileri içinde bileklik veya kolye olarak tercih etmeye başlamışlardır.

Kehribar Kolye Yetişkin Kadın Faydaları

Kehribar kolye yetişkin kadın faydaları açısından bakıldığı zaman özellikle yetişkin ve çocuklar tarafından birbirinden farklı şekillerde tasarlanan kehribar taşı, temelli tasarımlar kullanılır ve birçok faydası bulunmaktadır. Kişilere sağlık bakımından birçok faydası olduğu bilinen kehribar taşının kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır ve kullanan kişilerin büyük çoğunu kadınlar oluşturmaktadır. Günümüzde bu taşların kullanımı en çok kullanılan ve beğenilen bir aksesuar olması hem de kişilere pozitif enerji vermesidir.

Yetişkinler için kehribar kolye modellerinin kadınlar için en büyük faydası, doğum sonrası meydana gelen gerginlik ve depresyon halinin kısa sürede yaşatılmasına yardımcı olmasıdır. Bunun dışında kadınlarda en fazla görülen migren ve çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan baş ağrılarına iyi gelmesi ile bilinmektedir.

Kehribar Kolye Fiyatları

Kehribar kolye fiyatları genellikle doğal olmasına, rengine, tasarımı ve işlenmesine göre değişiklik gösterebilir. Genellikle süs olarak kullanılan kehribar taşı özellikleri bakımından diğer taşlardan ayrılır. Antik çağlardan beri farklı amaçlarla kullanılan kehribar, değerli taşlar sınıfındadır fakat faydalarından yararlanabilmek için benzeri olan taşlardan ayırt etmek gerekir.

Kehribarı diğer taşlardan ayırmak için yapılacak bazı yöntemler yer almaktadır. Kehribarın diğer taşlardan ayırabilmek için en etkili yöntem tuzlu su ile test yöntemidir. Bu yöntemlerle beraber çay bardağına atılacak 6 ila 7 çay kaşığı tuzu karıştırmanız ve tamamen eridikten sonra kehribar taşını suyun içine atmanız yeterli olur. Eğer kehribar gerçekse taneler su yüzünde yüzer, sahte olanlar dibe batar.

Orijinal Kehribar Taşı Özellikleri Nedir?

Orijinal kehribar taşı özellikleri nedir bakıldığı zaman bu taş incelendiğinde farklı tonlarda olmasıyla dikkat çeker. Farklı renk tonlarında olabilen bu taşın kızıldan sarıya kadar renkleri bulunur ve değer taşıması için fosilleşmiş reçine formunda olması gerekir. İlk çıkarıldığı sırada mat ve sıradan bir taş görünümünde olan kehribar, işlendikçe daha parlak ve şeffaf bir görünüme sahip olur. Kehribar taş olarak bilinse de taşa nazaran daha yumuşak ve hafiftir. Bu özelliği, onu kolayca işlenebilen bir taş olmasına yarar.

Çocuklarda ve Bebeklerde Kehribar Kolye Kullanımı

Çocuklarda ve bebeklerde kehribar kolye kullanımı konusunda çocuk ve bebeklerde sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle bebeklerin diş çıkarma dönemlerinde kullanılmasının faydalı olacağı belirtilir. Çocuklarda ağrı bölgesinde kullanılmasının da fayda getireceği ve ağrıyı azaltacağı bilinir. Bebeklerde kehribar kullanımı, bebeklerin salyalarını azaltır ve hem çocuk için hem de bebeklerde sakinleştirici olduğu gibi bağışıklığı da güçlendirici etkileri bulunur. Düzenli kullanımlarda bebeklerin uzun ve rahat yaşamalarına destek olur ve bebeklerde gaz giderici fayda sağlamaktadır.

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün ikili ilişkilerinizin ve aşk hayatınızın gündemde olacağı bir gün olacak. Bekarsanız bugün aşk aniden sizi bulabilir. Hiç beklemediğiniz bir anda hayatınızın aşkıyla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden gözünüzü açık tutun ve etrafa olan iletişiminizi kapatmayın.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün beklenmedik ama hoş karşılanan ziyaretçileriniz olabilir. Bugün sizleri bol kahkaha, büyüleyici haberler, ilginç bilgiler ve sürprizler bekliyor. Sosyal anlamda kendinizi zirvede hissettiğiniz bir gün yaşayacaksınız.

İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler burçları, bugünün gündeminde tamamen sosyal ilişkiler yer alacak. Özellikle aşk hayatınızda hiç beklemediğiniz sürprizlerle karşılaşabilir ve ilişkinizi daha ciddi bir adıma taşımak isteyebilirsiniz. Bugğn kafanızdaki soru işaretlerinden tamamen uzaklaşarak hayatın tadını çıkarttığınız bir gün olacak.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları,bugün hiç beklemediğiniz bir anda alacağınız haberle birlikte büyük bir şaşkınlık yaşayacaksınız. Sosyal anlamda aktif olacağınız bir gün olacak ve ikili ilişkilerinizde size ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için elinizden geleni yapacaksınız.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları bugün hafta sonu olmasına rağmen iş ve kariyer kapısında bir değişiklik sizleri bekliyor. Özellikle iş yerinizden terfi alabilir ya da uzun zamandır hayalini kurduğunuz bir başka işe başlamak için adım atabilirsiniz. Zihniniz gün boyunca yeni fikirler üretebilir. İşinizi bitirdikten sonra yürüyüşe çıkın ve kafanızı boşaltmayı unutmayın.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları bugün tamamen kendinizle başbaşa kalarak iç sesinizi dinlemek isteyeceğiniz bir gün olacak. Özellikle gece gördüğünüz rüyaların gün boyunca etkisinde kalacaksınız. Hayatınızı sorguladığınız ve ne yapmak istediğinize karar vermek için hedeflerinizi değerlendirdiğiniz bir gün sizleri bekliyor.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, bugün maceracı ruhunuz devreye girecek ve uzun zamandır düşündüğünüz ancak bir türlü cesaret edemediğiniz kimi durumlar için adım atmaya karar vereceksiniz. Son zamanlarda ruh halinizdeki gelgitlerin sizleri yormaya başladığını hissediyor olabilirsiniz. Derin bir nefes alın ve hayatı akışına bırakmayı deneyin.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, bugün kariyerinizle bağlantılı birinden beklenmedik bir haber alabilirsiniz. İyi bir haber olmasına rağmen sizi büyük bir şaşkınlık dalgasının içine sürükleyecek. Sorgulamadan size sunulan fırsatları değerlendirin ve iş kapınızda oluşan yeni gelişmeleri yakından takip etmeyi unutmayın.

YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yay burçları, bugün kendinizi tamamen dış dünyadan soyutladığınız ve kendinizle yalnız kalmak istediğiniz bir süreç yaşayacaksınız. Sevdiklerinizle aranızda yaşayacağınızın yanlış anlaşılmalardan doğan problemler gün boyunca enerjinizin düşük olmasına neden olabilir. Empati yeteneğinize güvenerek sorunların üstesinden gelmeye çalışın.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün enerjinizin her zamankinden daha yüksek olduğunu hissederek güne başlayacaksınız. Sevdiklerinizle zaman geçirmek için hafta sonunu değerlendirmeye ne dersiniz? Uzun zamandır gitmek istediğiniz bir yeri görebilir ya da bir araya gelmediğiniz arkadaşlarınızla hasret giderebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün bekarsanız, alışılmadık ve belki de biraz tuhaf birine karşı çok güçlü bir çekim hissedebilirsiniz. Halihazırda bir ilişkiniz varsa, sevgilinizin daha önce hiç görmediğiniz yönünü keşfederek ona yeniden aşık olabilirsiniz. Bugün tamamen yeniliklere ve güzelliklere gebe olacak.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün iş ve kariyer kapısını ilgilendiren bir gelişmeyle büyük bir mutluluk yaşayacaksınız. Eğer yeni bir iş arıyorsanız beklenmedik bir kaynaktan yeni bir fırsatın doğduğunu fark edeceksiniz. Bu, beklenmedik birinin dikkatinizi çekeceği veya yeni ve alışılmadık bir alanda bir iş olabileceği anlamına gelebilir. 

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Veranın Faydaları Nelerdir? | Şifalı Yaşam: […] Aloe Vera Bitkisinin Gücü […]
2022-06-27 18:48:14
Yumurta Kabuğunun Bitkilere Faydaları | Şifalı Yaşam: […] patlıcan ve biber gibi sebzeler kalsiyum eksikliği nedeniyle büyürken
2022-06-27 18:32:59
2022-06-26 18:30:42
2 Adımda Kauçuk Bitkisi Faydaları | Şifalı Yaşam: […] Şifalı Bitkiler Her Derde Deva 10 Yararlı Bitki
2022-06-26 18:23:30
Sürekli Çıkan Çıban Hangi Hastalıkların İşareti Olabilir ? Çıban Nedir ? Çıban Tedavisi ? | Şifalı Yaşam: […] Bitkisi Faydaları Kaplama Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
2022-06-18 12:45:51
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam