Kas ve Eklem Ağrısına Ne İyi Gelir,Nasıl Geçer ?
Abone Ol

Kas ve Eklem Ağrısına Ne İyi Gelir,Nasıl Geçer ?

Kas ve Eklem Ağrıları Neden Olur ? Nasıl Geçer Kas ağrısı kişilerde en sık görülen rahatsızlıklardan bir tanesidir. Bilhassa bacak ve sırt bölgelerinde görünmesi ile bilinir. Vücudun her alanı kas tabakası ile kaplıdır ve kas tabakasında oluşacak herhangi bir gerilme durumu ile bu ağrılar kendisini öne çıkartabilir. Sportif aktiviteler esnasında herhangi bir zorlama yada yaralanma […]

Kas ve Eklem Ağrıları Neden Olur ? Nasıl Geçer

Kas ağrısı kişilerde en sık görülen rahatsızlıklardan bir tanesidir. Bilhassa bacak ve sırt bölgelerinde görünmesi ile bilinir. Vücudun her alanı kas tabakası ile kaplıdır ve kas tabakasında oluşacak herhangi bir gerilme durumu ile bu ağrılar kendisini öne çıkartabilir. Sportif aktiviteler esnasında herhangi bir zorlama yada yaralanma yaşanması durumunda, bu biçim kas ağrıları ile yüzleşme durumu söz mevzusudur. İlaç tedavisi haricinde bitkisel tedaviler sağlanarak da bu tip ağrıların minimal seviyeye çekilmesi sağlanabilir.

Kas Ağrılarına İyi Gelenler

Masaj
Kol, bacak, göğüs, karın, boyun, sırt ve bel kısmında yaşanmış olan ağrılar için en doğru tercih masajdır. İşi bilen birinin yapacağı masaj ile birlikte bu ağrılar minimum seviyeye çekilebilir. Bu sayede ise ağrılar giderileceği şeklinde, kasların yumuşaması ile birlikte ağrıların tamamen giderildiği de ön plandadır.

Soğuk kompres
Buz ile ağrıyan kaslarınızı yatıştırmak fazlaca kolay. Bu sebeple etkilenen bölgeye 5 ila 10 dakika süresince buz uygulaması yaparak kati sonuçlara ulaşabilirsiniz. 5 dakika ara verdikten sonrasında aynı işlem yine edilir ve ağrılar %100 seviyede giderilir.

Kas ağrılarına iyi gelen egzersizler tercih edilebilir!
Ağrıyan kaslarınıza esnemeler yaparak, tekrardan kan pompalanmasına destek olabilirsiniz. Laktik asit olarak isimlendirilen vücut sıvısı, zorlanmalarda kendisini ortaya çıkartır ve kas kesiği yaratır. Bu da doğru egzersizlerin uygulanması ile birlikte ağrıların kati olarak giderilmesine destek sağlar.

Kas ağrısına iyi gelen bitkiler!
Kas ağrısı yaşıyorsanız doğru bitkileri tercih ederek mevcud ağrıları tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için biberiye öncelikli tercih! Doğru bir karışım ortamı yaratıp, biberiyenin iyileştirici özelliklerinden yararlanmak mümkündür.

Isırgan Otu:Meydana getirilen emekler ışığında ısırgan otunun kas,eklem ve kemik ağrılarını yok etmede fazlaca güçlü bir nebat olduğu kanıtlanmıştır.Bor bakımından varlıklı ısırgan otu ağrıyı ve iltihaplanmayı geçirici özelliğe haiz.1 bardak sıcak suyu 2 3 tutam kuru ısırganı atarak 3 4 gün içerseniz ağrılarınızın geçtiğini farkedeceksiniz.

Zeytin Yağı:Kas ağrılarında en mühim şey kasların yorulması ve sıkılaşması sertleşmesinden doğar.Bu mevzuda bizlere destek binbir derde ilaç olan zeytin yağıdır.Zeytin yağıyla ağrı olan bölgelere masaj yapmış olursanız kaslarınız yumuşar açılır ve ağrısı hafifler.

Acı Biber :Acı biber ısıtıcı özellikte olduğundan kasların açılmasını ve kan akışının hızlanması sağlar.Acı biberi azca miktar zeytin yağıyla karıştırıp ağrıyan bölgeye masaj yapmış olursanız ağrısının geçtiğini görmüş olacaksınız.Acı biberin ağrı kesici özelliği olduğundan ilaç içmeden rahatlamanızı sağlar.

Zerdeçal:Zerdeçal kas ve eklem ağrıları için bir öteki tedavi yönteminden biridir.İçerdiği kurkumin yardımıyla kas ve eklemlerdeki iltihabı azaltarak kanı inceltir ve akışkanlığı sağlar.Kireçlenmeyede iyi gelen zerdeçal az az yemeklerde tüketilmelidir.Kan inceltici özelliği olduğundan dikkatli kullanılmalıdır.

Papatya Yağı:Papatya yağı ve çayı kas spazmlarına iyi gelmektedir.İltihabıda azaltıcı özelliği bulunan papatya yağını masaj şeklinde ağrıyan bölgelere uygulayabilirsiniz.

Nane Yağı:Nane yağı içinde bulunan mentol tanecikleri yardımıyla sürüldüğü yerde rahatlama hissi uyandırarak ağrılara ve kas ağrılarına iyi gelmiş olarak rahatlatma özelliğine haizdir

Okaliptus:Okaliptus yağıda nane benzeri tek tek olduğundan kas gerginliklerine iyi gelmiş olarak rahatlama sağlamaktadır.

Lavanta Yağı:Hoş kokulu bir nebat olan lavantanın yağıda masajlarda rahatlatıcı olarak kullanılmaktadır.Kas gerginliklerini alarak ağrıların hafiflemesine ve kasların rahatlamasına destek olmaktadır.

Kas Sağlığına İyi Gelen Yiyecekler

Yaban mersini,alıç,turunçglillerden (Limon,Portakal,Mandalin,Greyfurt) mürdüm eriği,brokoli ve biber kas sağlığına iyi gelen yiyecekler arasındadır.Sıhhatli kemikler ve kaslar için ıspanakta yararlı bir yiyecektir.Bu yiyecekleri yemeklerinizde bulundurarak meyve sebzeleri yiyerek yada meyve sularını içerek sıhhatli kaslara haiz olabilirsiniz.

Yumurta ve Süt:Kemiklerin ve dokuların sıhhatli gelişimi için yumurta ve süt tüketimide önemlidir.

Kas ve Eklem Ağrılarından Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

Soğuk Su:Sporcular kasları ağırdıkları vakit derhal soğuk suyla banyo yaparlar ve kasların ağrısının gitmesini sağlarlar bu mevzuda sizde soğuk su dolu bir kovada ayaklarınızı bekletirseniz kas ve eklem ağrılarınız hafifleyecektir.

Yüzmek!
Yüzmek tüm kasları çalıştıran bir sportif aktivitedir. Sırt, karın, kol, bacak, boyun, göğüs ve birçok kas grubunu harekete geçiren yüzme eylemi, direkt kas ağrılarının giderilmesinde etken bir rol oynamaktadır.

Su tüketimini arttırın!
Su tüketimini arttırmak vücudunuzda oluşacak kas ağrılarını engellemenin en organik çözümüdür. Günde 3 litreye kadar tüketeceğiniz su, organik nebat çayları ve taze meyve / sebze suyu ile birlikte siz de ağrılı süreçleri hayatınızdan kalıcı bir halde çıkartabilirsiniz.

Kiraz ve Vişne suyu tüketin!
Vişne suyu ve kiraz suyu, kaslarınızın canlı kalmasına ve istenen kan miktarının kaslara pompalanmasına destek sağlar. Eğer amacınız ağrıyı azaltmak ise, spor etkinliklerinden sonrasında yada yaşanmış olan kas ağrılarınızın derhal arkasından kucak dolusu bu sıvıları tüketebilirsiniz. Ek olarak tutulmaya bağlı olan rahatsızlıklar için de bu besin takviyesinin alınması önemlidir.

Kas Ağrıları İçin İlaç ve Kremler

Kas ağrıları genel olarak kasların fazla çalışmasından dolayı sıkışması ve sertleşmesinden meydana gelmektedir.Bu yüzden kasların rahatlamasını ve gevşemesini sağlamamız gerekmektedir.

Bu mevzuda bitkisel ve organik tedavi şekillerinin haricinde ilaç ve krem şeklinde tedavilerde kullanılmaktadır.

Dexplus 25/8 Tablet:Hap formunda olan dexplus kas gevşetici,ağrı kesici irin önleyici bir ilaçtır kas ağrılarında tabip tavsiyesinde kullanılabilir.

Öteki kas ağrısı ,irin geçirici ve kireçlenmeye karşı iyi gelen ilaçlardan bazıları şunlardır.

Leodex plus 25/8,Osteoflex,Dona ampul 400 mg,Loxidol şeklinde ilaçlardır.Fakat kesinlikte tabip takviyesi olmadan kullanmayınız.

tiger balm

Kaplan Yağı Kremi (Tiger Balm)

Kas ağrılarına fazlaca iyi gelen mucize kremlerden biride japon kaplan yağı ingilizce adı tiger balm olan kremidr.iki formu bulunan kremin kırmızı renkte olanı sıcaklatarak ağrıyı geçirmekte,mavi renkte olan soğuk hissi vererek ağrıları geçirerek ağrılı bölgenin gevşemesine destek sağlar.

Dolorex,Dicloflam :Dolorex ve dicloflam birbirine benzeyen iki ağrı kesici haptır,kas eklem ağırısı,baş ağrısı,diş ağrısı ve birçok ağrılara iyi gelen fazlaca etkili bir ağrı kesicidir.Şahsen kendim kullanıyorum ağrım olduğunda memnunum doğal olarak fazlası zarar alerjisi olanlar bu tür ilaçlara dikkat etmeliler.

Her geçen gün kas ağrılarından sebep araştırmalar meydana getiren kişiler, ilk tercihlerini ilaçlara yöneltse de, bu ilaçların kesinlikle tabip kontrolü altında tüketilmesi gerekmektedir. Aksi halde asla beklenmedik negatif etkilerini ortaya çıkartabilir.

YAZAR HAKKINDA

Mert K.oğlu Mert K.oğlu Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün çözülmemiş işlerinize yönelebilir, yarım kalan işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yöneticilerinizle ilişkilerinizde daha dikkatli ve kontrollü olmalısınız. Bazı ilişkilerde takıntılar ve kıskançlıklar ortaya çıkabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün iş ilişkilerinde yaşanabilecek sorun ve aksaklıklara karşı daha sakin ve kontrollü olmalısınız. Gün içerisinde zor işleri başarmak, zor işleri tamamlamakla ilgilenebilirsiniz. Zaman zaman sıkılganlık hissedebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün duygularınız, tutkularınız daha güçlü ve yoğun çalışabilir. Olayların iç yüzünü, arka planını daha çok sorgulayabilirsiniz. Finansal riskler almaya açık olduğunuz bir gün.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün zihnen ve bedenen rahatlamaya erişebilmek adına hareket etmelisiniz. Karmaşık ilişkilerden ve karmaşık duygulardan uzaklaşmak için karanlık taraftan, karanlık insanlardan geri çekilmelisiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iş, görev ve sorumluluklarınızla ilgilenebilirsiniz. Yapılacaklarınızı hayata geçirebilirsiniz. Gün içinde takıntılı düşüncelere dikkat edin. Agresyona kapılmayın.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün finansal konularda riskler almak, yüklü harcamalar ve yüklü kazançlar gündeminizde olabilir. Kendinize bakışınızı, kendinize yaklaşımınızı değiştirme zamanı. İç dünyanızı keşfe çıkın. Kibirden kaçının.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün estetik konularla ve dış görüntünüzle ilgilenebilirsiniz. Kaygı ve endişe, kontrol etme ihtiyacı ve eleştirellik, memnuniyetsizlik ön planda olabilir. Duygularınızı kontrol etmeli ve ilişkilerde yıkıcı tepkiler sergilememelisiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

AKREP BURCU YORUMU

Bugün etkileyici rüyalarla ve uyku düzensizlikleriyle güne başlayabilirsiniz. Hayatı, hayatın karşınıza getirdiklerini sorgulayabilirsiniz. Bazı ilişkilerden uzaklaşmak, kendi alanınıza çekilmek isteyebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

YAY BURCU YORUMU

Bugün finansal konularda kaygılı ve endişeli olabilirsiniz. Para çıkışları huzursuzluğu getirebilir. Ödemeler yapabilir ve gelir-gider dengenizi korumaya çalışabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün hassas ve alıngan olabilir, sizi kısıtlayan durumlara karşı daha rahatsız ve tepkisel olabilirsiniz. Pasif agresif tavırlardan kaçınmalısınız. İnsanlara ve dış koşullara odaklanmak yerine kendi planlarınıza odaklı kalın.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün güne erken başlayabilir, erken saatlerden itibaren planlarınızını hayata geçirebilirsiniz. Yaşamınızda, özel hayatınızda bir konuyu kapatmak, bir konuyu artık sonuca vardırmak isteyebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün daha hassas olabilir, dış koşullardan ve insanların enerjilerinden daha fazla etkilenebilirsiniz. Enerji alanınızı korumaya dikkat edin. Gizli işlerden, dedikodudan ve art niyet sorgulamalarından uzak kalın.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline


 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Kene sokması ilk yardım ve Kene kene ısırığı Belirtileri » Şifalı Yaşam: […] ısırması emareleri: ateş,baş ağrısı, iştahsızlık, üşüme,  kas ağrıları, bulantı
2021-02-15 10:57:40
Zeytinyağının faydaları hakkında yararlı bilgiler | Şifalı Yaşam | Şifalı Yaşam Hakkında Herşey: […] Zeytinyağı ayrıca yağların sindirilmesine ve emilmesine yardımcı olarak yağ
2020-12-10 10:07:52
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam