Kardeş Kanı Bitkisi Faydaları
Abone Ol

Kardeş Kanı Bitkisi Faydaları

1 Kardeş Kanı Bitkisi Nedir?2 Kardeş Kanı Bitkisi Faydaları İle Nasıl Kullanılır?3 Kardeş Kanı Kullananların Yorumları4 Kardeş Kanı Bitkisi Zararlı mı? Kardeş kanı bitkisi faydaları bakıldığı zaman son günlerde en fazla merak edilen ve en fazla kullanılan bitki olma yolunda ilerliyor. Kardeş kanı bitkisi birçok hastalığa şifa olarak bilinir ve Türkiye’de yetişmez. Kardeş kanı bitkisi […]

Kardeş kanı bitkisi faydaları bakıldığı zaman son günlerde en fazla merak edilen ve en fazla kullanılan bitki olma yolunda ilerliyor. Kardeş kanı bitkisi birçok hastalığa şifa olarak bilinir ve Türkiye’de yetişmez. Kardeş kanı bitkisi faydaları ve yararlarını öğrenen kişiler bitkiden fazlasıyla alıp stoklarına saklamaktadır. Kardeş kanı bitkisi yani ejder kanı olarak da bilinen bu bitki, Kanarya Adalarında yetişir ve gövdesi kalındır. Yaprakları sert ve kılıç şeklindedir. Dallarının ucunda demet şeklinde toplanmıştır ve yaşlı gövdelerinden boyacılıkta kullanılan reçinemsi ve kırmızımtırak bir özsu akar. Kardeş kanı bitkisi yararları şu şekilde özetlenebilir,

 • Diş kanamalarını keser
 • Yaraları tedavi eder
 • Korku ve ruhi bozukluklara iyi gelir
 • Sinirleri yatıştırır
 • Âdet kanamalarını azaltır
 • Vücutta kanayan yerleri durdurmada yardımcıdır
 • Küçük çocukların uyku sorunlarına iyi gelir
 • Mide gazları
 • Burun kanamaları
 • İdrarını tutamayan kişiler

İçin genel olarak yararlı ve sıkça kullanılan bir bitki olmaktadır. Genel olarak aktarlarda satılan kardeş kanı bitkisinin korku, ruhsal bozukluklara iyi geldiği ve hatta sindirim sorunlarını da tedavi ettiği belirtilmektedir. Kardeş kanı panik atak gibi durumlara da iyi geldiği bilinir fakat aşırı şekilde tüketilmemesi gerekir.

Kardeş Kanı Bitkisi Nedir?

Kardeş kanı bitkisi nedir bakıldığı zaman kırmızı veya mercan renkli bir bitki olarak birçok yararı bulunan bir bitki olarak biliniyor. Kardeş kanı bitkisi genel olarak sinirleri yatıştırdığı, korku, endişe, uyku problemini çözdüğü, nefes darlığına ve astıma iyi geldiği ,yaraları iyileştirdiği, , kabızlığı önlediği, çocukların büyüme geriliğini ve alt ıslatma gibi sorunları giderdiği gibi özellikler sıralanmaktadır. Vatandaşların şifa olarak düşündükleri bu bitki aktarlarda kilosu 200 TL ile 400 TL aralığında değişen fiyatlarda satılmaktadır fakat birçoğu orijinal değildir.

Kardeş Kanı Bitkisi Faydaları İle Nasıl Kullanılır?

Kardeş kanı bitkisi nasıl kullanılır için pratik bir şekilde satın aldığınız kardeş kanı bitkisini kullanmak için az bir miktarının dövülerek toz halinde yutulması veya bal ile karıştırılarak yenmesi tavsiye edilir. Fakat mevcut durumda aktarlarda satılan kardeş kanı bitkisinin çoğu orijinal değildir bu nedenle kardeş kanı bitkisinin orijinal olduğundan emin olunması ve buna göre tüketilmesi gerekir. Kardeş kanı bitkisi çay gibi tüketilmez veya farklı şekilde yenmez bunun dışında cilde sürüldüğü de görülmemektedir. Bu nedenle önerilen şekilde kullanmanız gerekir ve doktor tavsiyesi olmadan kullanılması önerilmez.

Kardeş Kanı Bitkisi Faydaları
Kardeş Kanı Bitkisi Faydaları

Kardeş Kanı Kullananların Yorumları

Kardeş kanı kullananların yorumları ile adı sıkça duyulan bu bitkiyi kullanan birçok kişi olumlu yararlarını görmektedir fakat kullanımlarda tamamen orijinal olduğundan emin olunmalıdır ve aşırı şekilde kullanılmaması gerekir. Kardeş kanı, ruhsal bozukluklara iti gelmesi amacı ile kullanırken uzmanlar tarafından uyarılara tabi olmaktadır. Ölüme yol açabileceği söylenilen bu bitkinin bilinçli bir şekilde kullanılması gerekir. Kardeş kanı bitkisinin hamile kadınlar, emziren anneler, çocuklar ve kronik hastalığı olan kişiler için uygun değildir ve kullanılmadan önce mutlaka uzman bir doktora danışılmalıdır. Kardeş kanı bitkisi faydaları yanında zararı var mı şimdi ona göz atalım.

Kardeş Kanı Bitkisi Zararlı mı?

Kardeş kanı bitkisi zararlı mı konusunda içerisinde ağır metaller içeren kardeş kanı taşı, insan sağlığı açısından zararlı olabilmektedir. Bilinçsiz bir şekilde tüketildiğinde şiddetli bir şekilde mide bulantısı, baş dönmesi gibi semptomların oluşmasına neden olurken aynı zamanda karaciğer enzimlerinde yükselme meydana gelebilir ve organ yetmezliği oluşturabilir.

Kardeş kanı bitkileri kullanımında dikkat edilmesi gerekir ve bunun dışında yurt dışından geldiği için çok pahalı bir bitkidir. Kullanımlarda aşırı kullanmamaya ve bilinçli tüketmeye dikkat etmeniz gerekir ve alerji durumu varsa kesinlikle kullanılmamalıdır.

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Yeni bir yön duygusu ve son zamanlarda eksik olan türden bir dinamizm bulmak üzeresiniz. Güveniniz geri geldikçe, küçük şüphelerin ve korkuların sizi eskisi gibi engellemesine izin verme eğiliminde olmayacaksınız. Korkmadan devam et...

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Hissettiğin bu aciliyet duygusu, yapmadığın şeyler olduğundan korktuğun anlamına gelir. Belki vardır ama Güneş burç değiştirmek üzere olduğu için muhtemelen önemli değil. Yeni bir aşama başlamak üzere, bu yüzden geriye değil ileriye bakın.

ASLAN BURCU YORUMU

Yarın Güneş'in haritanızın en dinamik alanına girmesi, yılın en iyi zamanlarından birinin başlangıcını işaret ediyor, bu yüzden birlikte hareket edin ve önünüze çıkmak üzere olan pek çok fırsatı boşa harcamayacağınız konusunda kendinize söz verin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Önümüzdeki birkaç gün içinde iç cephede karışıklıklar beklenebilir, ancak bunlar korkacak bir şey değil. Bugünün Güneş-Jüpiter bağlantısı, meydana gelen değişikliklerin sevdiklerinizle daha kolay başa çıkılmasını sağlayarak hayatınızı kolaylaştıracağını vaat ediyor.

TERAZİ BURCU YORUMU

Venüs, bugün haritanızın iletişim alanında Merkür ile güçlerini birleştiriyor, bu nedenle gevezelik armağanı ile kutsanmış olacaksınız. Hem özel hayatınızda hem de işinizde başarıya giden yolda tatlı tatlı konuşabilirsiniz, ancak gerçekleştirebileceğinizden fazlasını vaat etmeyin.

AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU

Kozmik tablo hızla değişiyor ve önümüzdeki birkaç gün içinde odak noktanız da değişmeli. Kariyerinizde ilerlemek için daha az, duygularınızı anlamlandırmak için daha çok zaman harcayın. Kendinle daha barışık olmalısın.

KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Veranın Faydaları Nelerdir? | Şifalı Yaşam: […] Aloe Vera Bitkisinin Gücü […]
2022-06-27 18:48:14
Yumurta Kabuğunun Bitkilere Faydaları | Şifalı Yaşam: […] patlıcan ve biber gibi sebzeler kalsiyum eksikliği nedeniyle büyürken
2022-06-27 18:32:59
2022-06-26 18:30:42
2 Adımda Kauçuk Bitkisi Faydaları | Şifalı Yaşam: […] Şifalı Bitkiler Her Derde Deva 10 Yararlı Bitki
2022-06-26 18:23:30
Sürekli Çıkan Çıban Hangi Hastalıkların İşareti Olabilir ? Çıban Nedir ? Çıban Tedavisi ? | Şifalı Yaşam: […] Bitkisi Faydaları Kaplama Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
2022-06-18 12:45:51
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam