Kardeş Kanı Bitkisi Faydaları
Abone Ol

Kardeş Kanı Bitkisi Faydaları

1 Kardeş Kanı Bitkisi Nedir?2 Kardeş Kanı Bitkisi Faydaları İle Nasıl Kullanılır?3 Kardeş Kanı Kullananların Yorumları4 Kardeş Kanı Bitkisi Zararlı mı? Kardeş kanı bitkisi faydaları bakıldığı zaman son günlerde en fazla merak edilen ve en fazla kullanılan bitki olma yolunda ilerliyor. Kardeş kanı bitkisi birçok hastalığa şifa olarak bilinir ve Türkiye’de yetişmez. Kardeş kanı bitkisi […]

Kardeş kanı bitkisi faydaları bakıldığı zaman son günlerde en fazla merak edilen ve en fazla kullanılan bitki olma yolunda ilerliyor. Kardeş kanı bitkisi birçok hastalığa şifa olarak bilinir ve Türkiye’de yetişmez. Kardeş kanı bitkisi faydaları ve yararlarını öğrenen kişiler bitkiden fazlasıyla alıp stoklarına saklamaktadır. Kardeş kanı bitkisi yani ejder kanı olarak da bilinen bu bitki, Kanarya Adalarında yetişir ve gövdesi kalındır. Yaprakları sert ve kılıç şeklindedir. Dallarının ucunda demet şeklinde toplanmıştır ve yaşlı gövdelerinden boyacılıkta kullanılan reçinemsi ve kırmızımtırak bir özsu akar. Kardeş kanı bitkisi yararları şu şekilde özetlenebilir,

 • Diş kanamalarını keser
 • Yaraları tedavi eder
 • Korku ve ruhi bozukluklara iyi gelir
 • Sinirleri yatıştırır
 • Âdet kanamalarını azaltır
 • Vücutta kanayan yerleri durdurmada yardımcıdır
 • Küçük çocukların uyku sorunlarına iyi gelir
 • Mide gazları
 • Burun kanamaları
 • İdrarını tutamayan kişiler

İçin genel olarak yararlı ve sıkça kullanılan bir bitki olmaktadır. Genel olarak aktarlarda satılan kardeş kanı bitkisinin korku, ruhsal bozukluklara iyi geldiği ve hatta sindirim sorunlarını da tedavi ettiği belirtilmektedir. Kardeş kanı panik atak gibi durumlara da iyi geldiği bilinir fakat aşırı şekilde tüketilmemesi gerekir.

Kardeş Kanı Bitkisi Nedir?

Kardeş kanı bitkisi nedir bakıldığı zaman kırmızı veya mercan renkli bir bitki olarak birçok yararı bulunan bir bitki olarak biliniyor. Kardeş kanı bitkisi genel olarak sinirleri yatıştırdığı, korku, endişe, uyku problemini çözdüğü, nefes darlığına ve astıma iyi geldiği ,yaraları iyileştirdiği, , kabızlığı önlediği, çocukların büyüme geriliğini ve alt ıslatma gibi sorunları giderdiği gibi özellikler sıralanmaktadır. Vatandaşların şifa olarak düşündükleri bu bitki aktarlarda kilosu 200 TL ile 400 TL aralığında değişen fiyatlarda satılmaktadır fakat birçoğu orijinal değildir.

Kardeş Kanı Bitkisi Faydaları İle Nasıl Kullanılır?

Kardeş kanı bitkisi nasıl kullanılır için pratik bir şekilde satın aldığınız kardeş kanı bitkisini kullanmak için az bir miktarının dövülerek toz halinde yutulması veya bal ile karıştırılarak yenmesi tavsiye edilir. Fakat mevcut durumda aktarlarda satılan kardeş kanı bitkisinin çoğu orijinal değildir bu nedenle kardeş kanı bitkisinin orijinal olduğundan emin olunması ve buna göre tüketilmesi gerekir. Kardeş kanı bitkisi çay gibi tüketilmez veya farklı şekilde yenmez bunun dışında cilde sürüldüğü de görülmemektedir. Bu nedenle önerilen şekilde kullanmanız gerekir ve doktor tavsiyesi olmadan kullanılması önerilmez.

Kardeş Kanı Bitkisi Faydaları
Kardeş Kanı Bitkisi Faydaları

Kardeş Kanı Kullananların Yorumları

Kardeş kanı kullananların yorumları ile adı sıkça duyulan bu bitkiyi kullanan birçok kişi olumlu yararlarını görmektedir fakat kullanımlarda tamamen orijinal olduğundan emin olunmalıdır ve aşırı şekilde kullanılmaması gerekir. Kardeş kanı, ruhsal bozukluklara iti gelmesi amacı ile kullanırken uzmanlar tarafından uyarılara tabi olmaktadır. Ölüme yol açabileceği söylenilen bu bitkinin bilinçli bir şekilde kullanılması gerekir. Kardeş kanı bitkisinin hamile kadınlar, emziren anneler, çocuklar ve kronik hastalığı olan kişiler için uygun değildir ve kullanılmadan önce mutlaka uzman bir doktora danışılmalıdır. Kardeş kanı bitkisi faydaları yanında zararı var mı şimdi ona göz atalım.

Kardeş Kanı Bitkisi Zararlı mı?

Kardeş kanı bitkisi zararlı mı konusunda içerisinde ağır metaller içeren kardeş kanı taşı, insan sağlığı açısından zararlı olabilmektedir. Bilinçsiz bir şekilde tüketildiğinde şiddetli bir şekilde mide bulantısı, baş dönmesi gibi semptomların oluşmasına neden olurken aynı zamanda karaciğer enzimlerinde yükselme meydana gelebilir ve organ yetmezliği oluşturabilir.

Kardeş kanı bitkileri kullanımında dikkat edilmesi gerekir ve bunun dışında yurt dışından geldiği için çok pahalı bir bitkidir. Kullanımlarda aşırı kullanmamaya ve bilinçli tüketmeye dikkat etmeniz gerekir ve alerji durumu varsa kesinlikle kullanılmamalıdır.

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün ikili ilişkilerinizin ve aşk hayatınızın gündemde olacağı bir gün olacak. Bekarsanız bugün aşk aniden sizi bulabilir. Hiç beklemediğiniz bir anda hayatınızın aşkıyla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden gözünüzü açık tutun ve etrafa olan iletişiminizi kapatmayın.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün beklenmedik ama hoş karşılanan ziyaretçileriniz olabilir. Bugün sizleri bol kahkaha, büyüleyici haberler, ilginç bilgiler ve sürprizler bekliyor. Sosyal anlamda kendinizi zirvede hissettiğiniz bir gün yaşayacaksınız.

İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler burçları, bugünün gündeminde tamamen sosyal ilişkiler yer alacak. Özellikle aşk hayatınızda hiç beklemediğiniz sürprizlerle karşılaşabilir ve ilişkinizi daha ciddi bir adıma taşımak isteyebilirsiniz. Bugğn kafanızdaki soru işaretlerinden tamamen uzaklaşarak hayatın tadını çıkarttığınız bir gün olacak.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları,bugün hiç beklemediğiniz bir anda alacağınız haberle birlikte büyük bir şaşkınlık yaşayacaksınız. Sosyal anlamda aktif olacağınız bir gün olacak ve ikili ilişkilerinizde size ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için elinizden geleni yapacaksınız.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları bugün hafta sonu olmasına rağmen iş ve kariyer kapısında bir değişiklik sizleri bekliyor. Özellikle iş yerinizden terfi alabilir ya da uzun zamandır hayalini kurduğunuz bir başka işe başlamak için adım atabilirsiniz. Zihniniz gün boyunca yeni fikirler üretebilir. İşinizi bitirdikten sonra yürüyüşe çıkın ve kafanızı boşaltmayı unutmayın.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları bugün tamamen kendinizle başbaşa kalarak iç sesinizi dinlemek isteyeceğiniz bir gün olacak. Özellikle gece gördüğünüz rüyaların gün boyunca etkisinde kalacaksınız. Hayatınızı sorguladığınız ve ne yapmak istediğinize karar vermek için hedeflerinizi değerlendirdiğiniz bir gün sizleri bekliyor.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, bugün maceracı ruhunuz devreye girecek ve uzun zamandır düşündüğünüz ancak bir türlü cesaret edemediğiniz kimi durumlar için adım atmaya karar vereceksiniz. Son zamanlarda ruh halinizdeki gelgitlerin sizleri yormaya başladığını hissediyor olabilirsiniz. Derin bir nefes alın ve hayatı akışına bırakmayı deneyin.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, bugün kariyerinizle bağlantılı birinden beklenmedik bir haber alabilirsiniz. İyi bir haber olmasına rağmen sizi büyük bir şaşkınlık dalgasının içine sürükleyecek. Sorgulamadan size sunulan fırsatları değerlendirin ve iş kapınızda oluşan yeni gelişmeleri yakından takip etmeyi unutmayın.

YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yay burçları, bugün kendinizi tamamen dış dünyadan soyutladığınız ve kendinizle yalnız kalmak istediğiniz bir süreç yaşayacaksınız. Sevdiklerinizle aranızda yaşayacağınızın yanlış anlaşılmalardan doğan problemler gün boyunca enerjinizin düşük olmasına neden olabilir. Empati yeteneğinize güvenerek sorunların üstesinden gelmeye çalışın.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün enerjinizin her zamankinden daha yüksek olduğunu hissederek güne başlayacaksınız. Sevdiklerinizle zaman geçirmek için hafta sonunu değerlendirmeye ne dersiniz? Uzun zamandır gitmek istediğiniz bir yeri görebilir ya da bir araya gelmediğiniz arkadaşlarınızla hasret giderebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün bekarsanız, alışılmadık ve belki de biraz tuhaf birine karşı çok güçlü bir çekim hissedebilirsiniz. Halihazırda bir ilişkiniz varsa, sevgilinizin daha önce hiç görmediğiniz yönünü keşfederek ona yeniden aşık olabilirsiniz. Bugün tamamen yeniliklere ve güzelliklere gebe olacak.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün iş ve kariyer kapısını ilgilendiren bir gelişmeyle büyük bir mutluluk yaşayacaksınız. Eğer yeni bir iş arıyorsanız beklenmedik bir kaynaktan yeni bir fırsatın doğduğunu fark edeceksiniz. Bu, beklenmedik birinin dikkatinizi çekeceği veya yeni ve alışılmadık bir alanda bir iş olabileceği anlamına gelebilir. 

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Veranın Faydaları Nelerdir? | Şifalı Yaşam: […] Aloe Vera Bitkisinin Gücü […]
2022-06-27 18:48:14
Yumurta Kabuğunun Bitkilere Faydaları | Şifalı Yaşam: […] patlıcan ve biber gibi sebzeler kalsiyum eksikliği nedeniyle büyürken
2022-06-27 18:32:59
2022-06-26 18:30:42
2 Adımda Kauçuk Bitkisi Faydaları | Şifalı Yaşam: […] Şifalı Bitkiler Her Derde Deva 10 Yararlı Bitki
2022-06-26 18:23:30
Sürekli Çıkan Çıban Hangi Hastalıkların İşareti Olabilir ? Çıban Nedir ? Çıban Tedavisi ? | Şifalı Yaşam: […] Bitkisi Faydaları Kaplama Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
2022-06-18 12:45:51
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam