İğdenin Yararları Nedir?
Abone Ol

İğdenin Yararları Nedir?

1 İğdenin Yararları Nedir?2 İğdenin Yararları Özetlemek gerekirse3 İğde Çiçekleri ve Yapraklarının Faydası4 İğdenin Zararları [ad_1] İğdenin Yararları Nedir? Öksürüğe Olan Faydası: İğde tüketimi öksürüğü kesmek için idealdir. Bununla beraber çay ya da komposto olarak da tüketildiğinde aynı etkiyi gösterecektir. Vücut Direnci İçin Faydası: İğde vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmekle beraber, hastalıklara karşı direncin artmasını da […]

[ad_1]

İğdenin Yararları Nedir?

Öksürüğe Olan Faydası: İğde tüketimi öksürüğü kesmek için idealdir. Bununla beraber çay ya da komposto olarak da tüketildiğinde aynı etkiyi gösterecektir.

Vücut Direnci İçin Faydası: İğde vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmekle beraber, hastalıklara karşı direncin artmasını da sağlar. Bilhassa soğuk algınlığı dönemlerinde bolca oranda tüketilmesi önerilir.

Mide Hastalıkları İçin Faydası: Mide bulantısını kesmek için iğde tüketilmelidir. Kusmayı da kesme mevzusunda destek olan iğde meyvesi, mide ağrıları için de yatıştırıcı bir tesir sağlar. Hazımsızlık problemi yaşayanlar da, ağır yiyeceklerden sonrasında iğde tüketmelidir.

Cinsellik İçin Faydası: Meydana getirilen birçok araştırma, iğde meyvesinin cinsel gücü arttırdığını anlatmaktadır. Hem bayanlar hem de erkekler için geçerli olan bir durumdur.

Cilt Sağlığı İçin Faydası: Cilt sağlığı açısından birçok faydası olan ve bakım ürünlerinde dahi kullanılan iğde, bilhassa egzama şeklinde cilt problemlerinin geçmesi için kullanılmaktadır.

Ağız İçin Faydası: Ağızdaki zararı dokunan bakterileri engellemesi, ağız yaralarının iyileştirilmesi ve taze bir nefes için iğde tüketimi önerilir.

Bağırsaklar İçin Faydası: Bağırsak faaliyetlerini düzenlemede, ishalin kesilmesinde ve böbreklerin temizlenmesinde iğde meyvesi fazlaca yarar sağlar.

Safra Kesesi İçin Faydası: Safra kesesi ile ilgili yaşanmış olan birçok problemde iğde meyvesi fazlaca yararlı gelmekte ve uzmanlar tarafınca da tüketimi devamlı önerilmektedir.

C Vitamini Açısından Faydası: İğde meyvesi, tam bir C vitamini deposudur ve vücudun C vitamini ihtiyacını büyük seviyede karşılamak için günde bir porsiyon yiyecek yeterlidir.

İdrar Problemi İçin Faydası: İdrar tutamama şeklinde problemler yaşayan bireylerin tedavi sürecinde bolca oranda iğde tüketmeleri önerilir. Bu problemi tamamen çözme mevzusunda iğde fazlaca iyi bir tesir sağlar.

Omega 7 Açısından Faydası: İğde meyvesi hem de bolca oranda Omega 7 yağı içermektedir. Bu yağ cilt ve saç sağlığından mide sağlığına kadar pek fazlaca mevzuda yarar sağlar. Vücudun Omega 7 ihtiyacını büyük seviyede karşılar.

igdenin faydalari nelerdir

İğdenin Yararları Özetlemek gerekirse

Vücut direncini arttırır.
Soğuk algınlığına karşı korur.
Cilt sağlığı için faydalıdır.
Ağız temizliği için faydalıdır.
Mide hastalıklarına iyi gelir.
Öksürüğü keser.
Cinsel gücü arttırır.
Hazımsızlığa iyi gelir.
C vitamini ihtiyacını karşılar.
İshali keser
Bağırsaklara iyi gelir.
Böbrekleri temizler.
Safra kesesine iyi gelir.
İdrar problemlerine iyi gelir.
Omega 7 ihtiyacını karşılar.

İğde Çiçekleri ve Yapraklarının Faydası

İğde meyvesi kadar, iğde çiçekleri ve yaprakları da fazlaca faydalıdır. Suda kaynatılarak kullanılabilen ve çay ya da komposto olarak tüketilebilen yaprak ve çiçekler bilhassa mide ve cilt için fazlaca yarar sağlar. İğde yapraklarının kokusu hem de zihin açıcı bir tesir sağlar. Bununla beraber sıcak su banyosu içinde yaprak ve çiçeklerin kullanımı ile vücut temizliği sağlanırken, gözeneklerin açılması ve yaraların iyileştirilmesinde de yarar elde edecektir.

5e314b717152d81d40e93d22

İğdenin Zararları

İğdenin ciddi bir ziyanı bulunmamakla beraber, aşırı tüketimde kabızlık sorununu meydana getirebilir. Bununla beraber alerjik tepki mevzusunda kırılgan olanlar ve hamilelik süreci yaşayanlar ne olursa olsun doktora danışarak tüketimini gerçekleştirmelidir. Tüketim miktarındaki aşırılık durumu bireyden bireye gore değişim gösterir. İğde meyvesi akşam yemeklerinden sonrasında ya da ara öğünlerde tüketilebilir.

 

[ad_2]

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU

Doğanız gereği sosyal olabilirsiniz ama yalnız kalmayı sevdiğiniz günler vardır ve bu da onlardan biri. Kimse sizden her partinin hayatı ve ruhu olmanızı beklemiyor, bu yüzden bunu kendinizden beklemeyin. Düşüncelerinizle biraz kaliteli zaman geçirin.

İKİZLER BURCU YORUMU

Her türden ortaklık mercek altında, şimdi Güneş karşıt burcunuza geçiyor ve son haftalarda bir yakınınızdan biriyle aranız açıldıysa, şimdi onunla barışmanın tam zamanı. Yarı yolda sizinle tanışmaktan mutlu olacaklar.

YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Son haftalarda sisteminize karşı katlanmak zorunda kaldığınız şoklar ne olursa olsun, siz tekrar geri döndüğünüzde ve dünyanın sizin oyun alanınız olduğuna inanmaya başladığınızda kısa sürede unutulacaktır. Diğerleri dilerlerse hayatlarını endişelendirebilirler ama siz eğlenmek niyetindesiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU

Haritanızın iletişim alanındaki kozmik aktivite, önümüzdeki birkaç gün içinde kendiniz için söyleyecek çok şeyiniz olacağı anlamına geliyor ve bu iyi. Fikirlerinizi çok uzun süre kendinize sakladınız, şimdi onları çatılardan haykırın.

AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU

Haritanızın en hassas bölgesindeki kozmik aktivite, etrafınızda olup bitenlerle savaşmayı bırakmanız ve meydana gelen her şeyi büyük tasarımın bir parçası olarak kabul etmeniz gerektiği anlamına gelir. Daha gevşek bir yaklaşım, iç huzurunuz için harikalar yaratacaktır.

KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU

Güneş bugün haritanızın kariyer alanına girerken, ardından yarının güçlü yeni ayı gelirken, bu, uzun vadeli hedeflerinizi değerlendirmek için ideal bir zamandır. Bundan 10 yıl sonra nerede olmak istiyorsun? Bunun için çalışmaya başlayın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Veranın Faydaları Nelerdir? | Şifalı Yaşam: […] Aloe Vera Bitkisinin Gücü […]
2022-06-27 18:48:14
Yumurta Kabuğunun Bitkilere Faydaları | Şifalı Yaşam: […] patlıcan ve biber gibi sebzeler kalsiyum eksikliği nedeniyle büyürken
2022-06-27 18:32:59
2022-06-26 18:30:42
2 Adımda Kauçuk Bitkisi Faydaları | Şifalı Yaşam: […] Şifalı Bitkiler Her Derde Deva 10 Yararlı Bitki
2022-06-26 18:23:30
Sürekli Çıkan Çıban Hangi Hastalıkların İşareti Olabilir ? Çıban Nedir ? Çıban Tedavisi ? | Şifalı Yaşam: […] Bitkisi Faydaları Kaplama Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
2022-06-18 12:45:51
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam