Hamilelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir
Abone Ol

Hamilelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir

1 Hamilelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir1.1 Hamilelikte Gaz Sancısında Nelere Dikkat Edilmelidir?1.2 Hamilelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir?1.3 Hamilelikte Gaz Sancısı İçin Öneriler Nelerdir? Hamilelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir Hamilelikte gaz sancısına ne iyi gelir? Gaz sancıları her insan için zor bir durumdur. Ne var ki hamilelikte bu durumun yaşanması, karın ağrısı ve […]

Hamilelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir

Hamilelikte gaz sancısına ne iyi gelir? Gaz sancıları her insan için zor bir durumdur. Ne var ki hamilelikte bu durumun yaşanması, karın ağrısı ve şişkinlikle başa çıkılamaz bir durum olabilir. Hamilelikte gaz sorunları hamilelik hormonuna bağlı olarak, sindirim sisteminde meydana gelen değişikliklerden, genişleyen rahmin mideye ve bağırsaklara yaptığı baskıdan kaynaklanmalıdır.

Gaz sancıları, her hamile kadının herhangi bir zamanda yaşayabileceği bir durumdur. Ancak genel hatlarıyla ilk aylarda çoğu hamile kadın bu problemlerden şikayetçi olur. Zira günlük hayatı ciddi bir şekilde etkilemektedir.

Bu noktada gebelikte gaz sancısı nasıl ayırt edilir? Sorusu da kişilerin aklına gelen sorular arasındadır. Karın ve bağırsak bölgesinde meydana gelen rahatsızlık hissi, en büyük belirtisidir. Şişkinlik, gaz çıkarma isteği de belirtiler içerisindedir.

Bu gibi durumlarda ılık bir duş almak, ayakları havaya kaldırarak uzanmak, stresli bir yaşamdan uzak kalmak hem anneye hem de bebeğe kendini daha iyi hissettirecektir.

hamilelikte gaz sancisi
Hamilelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir

Hamilelikte Gaz Sancısında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hamilelikte gaz sancısına bitkisel çözüm, gaz problemleri yaşayan hamileler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Eğer daha iyi ve rahat bir hamilelik süreci geçirmek istiyorsanız, nelere dikkat etmeniz gerektiği bilinmelidir. Bunlardan bazıları aşağıda olduğu gibi listelenebilir;

 1. Yemek aralarında bol miktar su tüketilmelidir.
 2. Su bardakla içilmelidir. Pipet veya şişe kullanılması hava yutmaya sebep olmaktadır.
 3. Kola ya da soda gibi karbonat içeren içeceklerin tüketimi azaltılmalıdır.
 4. Şişkinliğe karşı bol ve rahat giysiler tercih edilmelidir.
 5. Karnı sıkan, dar kıyafetlerden kaçınılmalıdır.
 6. Sakız çiğneme esnasında hava yutulduğu için, gaz problemi yaşayan hamileler bu süreçte sakız çiğnememelidir.
 7. Yemek esnasında konuşmak hava yutmaya neden olur. Dolayısıyla kaçınılması gereken bir durumdur.
 8. Acılı ve baharatlı besinlerden uzak durulmalıdır.

Bunun yanı sıra hamilelikte gaz sancısına ne iyi gelir için düzenli yürüyüş yapmak, sık sık hareket etmek de tavsiye edilmektedir.

Hamilelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir?

Hamilelikte gaz sancısına iyi gelen besinler, hamilelik sürecinde büyük bir önem taşır. Zira böylece hamileliği daha rahat geçirmeniz mümkündür. Burada ilk olarak her besinin, herkeste aynı etkiyi göstermeyeceği bilinmelidir. Sizde nasıl etki yapacağınızı bilmek istiyorsanız not alarak buna göre hareket etmek önerilmektedir.

Buna karşılık ana hatlarıyla gaz yapan besinlerden mümkün olduğu kadar uzak durmanız önerilir. Bunlar aşağıda olduğu gibi maddeler halinde verilebilir;

 1. Brokoli
 2. Karnabahar
 3. Soğan
 4. Fasulye
 5. Karbonhidratlı içecekler
 6. Erik
 7. Armut
 8. Şeftali
 9. Süt ve süt ürünleri

Bunların yanı sıra yağlı ve kızarmış ürünlerin de sindirimi zordur. Böylece gaz problemlerine sebep olacaktır. Yapay tatlandırıcı bulunduran ürünler de ishal ve gaz sorunlarına neden olabilir. Hamilelikte kabızlık ve gaz nasıl giderilir için bunlara dikkat etmek size yardımcı olacaktır.

hamilelikte gaz sancisi ile basa cikma rehberi cover
Hamilelikte Gaz Sancısında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hamilelikte Gaz Sancısı İçin Öneriler Nelerdir?

Hamilelikte gaz sancısına ne iyi gelir? Bunun için nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmek size yardımcı olacaktır. Eğer öğün sayınızı arttırır ve her öğün tükettiğiniz gıda oranını azaltırsanız, yediklerinizi daha kolay sindirebilir; böylece gaz sorunlarınızı en düşük seviyeye indirgeyebilirsiniz.

Yemekleri yavaş yemek ve yiyecekleri iyi çiğnemek de az hava yutmanıza yardımcı olacaktır. Yemeklerden sonra yürüyüşe çıkmak da gaz problemlerine karşı yararlıdır. Bunların yanı sıra gün içerisinde bol miktarda sıvı tüketmek de sizi destekleyecektir.

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, kariyerinizi ilgilendiren bir konuya ilişkin olarak karar vermek zorunda kalabilirsiniz. Yeteneklerinizi keşfederek kendinizi ifade edebileceğiniz daha iyi bir alan bulma konusunda adım atabilirsiniz. Önünüze çıkan fırsatları değerlendirerek kariyerinizi yeniden planlandırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün sosyal ve kariyer anlamında kendinizi iyi hissettiğiniz bir gün olacak. Kariyerinizi iyileştirmek için karşınıza çıkan fırsatları mutlaka değerlendirin. Her şartı kabul etmeseniz bile göden geçirdiğinize emin olun. Birçok yönden kapı açılabilir ve gelir artışı durumu söz konusu olabilir.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, aşk hayatınızda yeni bir gelişmenin olduğu göreceksiniz ve yaşamınızın en mutlu günlerine adım atacaksınız. Hayatınıza özel bir kişinin girdiğini fark edeceksiniz. Şu anda bir partneriniz yoksa bir yakın bir tarihte hayatınıza doğru kişinin geldiğini göreceksiniz. Aşk kapınızı çalıyor artık hazır olun.

BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Veranın Faydaları Nelerdir? | Şifalı Yaşam: […] Aloe Vera Bitkisinin Gücü […]
2022-06-27 18:48:14
Yumurta Kabuğunun Bitkilere Faydaları | Şifalı Yaşam: […] patlıcan ve biber gibi sebzeler kalsiyum eksikliği nedeniyle büyürken
2022-06-27 18:32:59
2022-06-26 18:30:42
2 Adımda Kauçuk Bitkisi Faydaları | Şifalı Yaşam: […] Şifalı Bitkiler Her Derde Deva 10 Yararlı Bitki
2022-06-26 18:23:30
Sürekli Çıkan Çıban Hangi Hastalıkların İşareti Olabilir ? Çıban Nedir ? Çıban Tedavisi ? | Şifalı Yaşam: […] Bitkisi Faydaları Kaplama Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
2022-06-18 12:45:51
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam