Hamilelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir
Abone Ol

Hamilelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir

1 Hamilelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir1.1 Hamilelikte Gaz Sancısında Nelere Dikkat Edilmelidir?1.2 Hamilelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir?1.3 Hamilelikte Gaz Sancısı İçin Öneriler Nelerdir? Hamilelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir Hamilelikte gaz sancısına ne iyi gelir? Gaz sancıları her insan için zor bir durumdur. Ne var ki hamilelikte bu durumun yaşanması, karın ağrısı ve […]

Hamilelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir

Hamilelikte gaz sancısına ne iyi gelir? Gaz sancıları her insan için zor bir durumdur. Ne var ki hamilelikte bu durumun yaşanması, karın ağrısı ve şişkinlikle başa çıkılamaz bir durum olabilir. Hamilelikte gaz sorunları hamilelik hormonuna bağlı olarak, sindirim sisteminde meydana gelen değişikliklerden, genişleyen rahmin mideye ve bağırsaklara yaptığı baskıdan kaynaklanmalıdır.

Gaz sancıları, her hamile kadının herhangi bir zamanda yaşayabileceği bir durumdur. Ancak genel hatlarıyla ilk aylarda çoğu hamile kadın bu problemlerden şikayetçi olur. Zira günlük hayatı ciddi bir şekilde etkilemektedir.

Bu noktada gebelikte gaz sancısı nasıl ayırt edilir? Sorusu da kişilerin aklına gelen sorular arasındadır. Karın ve bağırsak bölgesinde meydana gelen rahatsızlık hissi, en büyük belirtisidir. Şişkinlik, gaz çıkarma isteği de belirtiler içerisindedir.

Bu gibi durumlarda ılık bir duş almak, ayakları havaya kaldırarak uzanmak, stresli bir yaşamdan uzak kalmak hem anneye hem de bebeğe kendini daha iyi hissettirecektir.

hamilelikte gaz sancisi
Hamilelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir

Hamilelikte Gaz Sancısında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hamilelikte gaz sancısına bitkisel çözüm, gaz problemleri yaşayan hamileler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Eğer daha iyi ve rahat bir hamilelik süreci geçirmek istiyorsanız, nelere dikkat etmeniz gerektiği bilinmelidir. Bunlardan bazıları aşağıda olduğu gibi listelenebilir;

 1. Yemek aralarında bol miktar su tüketilmelidir.
 2. Su bardakla içilmelidir. Pipet veya şişe kullanılması hava yutmaya sebep olmaktadır.
 3. Kola ya da soda gibi karbonat içeren içeceklerin tüketimi azaltılmalıdır.
 4. Şişkinliğe karşı bol ve rahat giysiler tercih edilmelidir.
 5. Karnı sıkan, dar kıyafetlerden kaçınılmalıdır.
 6. Sakız çiğneme esnasında hava yutulduğu için, gaz problemi yaşayan hamileler bu süreçte sakız çiğnememelidir.
 7. Yemek esnasında konuşmak hava yutmaya neden olur. Dolayısıyla kaçınılması gereken bir durumdur.
 8. Acılı ve baharatlı besinlerden uzak durulmalıdır.

Bunun yanı sıra hamilelikte gaz sancısına ne iyi gelir için düzenli yürüyüş yapmak, sık sık hareket etmek de tavsiye edilmektedir.

Hamilelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir?

Hamilelikte gaz sancısına iyi gelen besinler, hamilelik sürecinde büyük bir önem taşır. Zira böylece hamileliği daha rahat geçirmeniz mümkündür. Burada ilk olarak her besinin, herkeste aynı etkiyi göstermeyeceği bilinmelidir. Sizde nasıl etki yapacağınızı bilmek istiyorsanız not alarak buna göre hareket etmek önerilmektedir.

Buna karşılık ana hatlarıyla gaz yapan besinlerden mümkün olduğu kadar uzak durmanız önerilir. Bunlar aşağıda olduğu gibi maddeler halinde verilebilir;

 1. Brokoli
 2. Karnabahar
 3. Soğan
 4. Fasulye
 5. Karbonhidratlı içecekler
 6. Erik
 7. Armut
 8. Şeftali
 9. Süt ve süt ürünleri

Bunların yanı sıra yağlı ve kızarmış ürünlerin de sindirimi zordur. Böylece gaz problemlerine sebep olacaktır. Yapay tatlandırıcı bulunduran ürünler de ishal ve gaz sorunlarına neden olabilir. Hamilelikte kabızlık ve gaz nasıl giderilir için bunlara dikkat etmek size yardımcı olacaktır.

hamilelikte gaz sancisi ile basa cikma rehberi cover
Hamilelikte Gaz Sancısında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hamilelikte Gaz Sancısı İçin Öneriler Nelerdir?

Hamilelikte gaz sancısına ne iyi gelir? Bunun için nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmek size yardımcı olacaktır. Eğer öğün sayınızı arttırır ve her öğün tükettiğiniz gıda oranını azaltırsanız, yediklerinizi daha kolay sindirebilir; böylece gaz sorunlarınızı en düşük seviyeye indirgeyebilirsiniz.

Yemekleri yavaş yemek ve yiyecekleri iyi çiğnemek de az hava yutmanıza yardımcı olacaktır. Yemeklerden sonra yürüyüşe çıkmak da gaz problemlerine karşı yararlıdır. Bunların yanı sıra gün içerisinde bol miktarda sıvı tüketmek de sizi destekleyecektir.

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler burçları, bugün sevdiklerinize ihtiyaç duydukları ilgiyi gösterme vakti. Onları ‘Seni seviyorum.’ demeden bir gün daha geçmesine izin vermeyin. Hayat kısa ve her geçen gün daha da kısalıyor. Ele alınması gereken ciddi bir konu olduğunda yüzleşmekten çekinmeyin. Herkes kendi duygularından kendisi sorumludur. Kurban rolünü oynamak, sadece sonrasında daha fazla acı ve kırgınlık yaşamaya neden olur.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün gerilimden kaçmayın. Hissettiğiniz her türlü duygusal stres, hemen ele alınmadığı takdirde inanılmaz bir şekilde büyüyecektir. Anda olun. ’Şimdi’ de ne kadar çok yüzleşirseniz, ‘yarın’ o kadar az pişman olursunuz. Yolunuza çıkan taşları ayıklayın ve ilerleyin. İnsanlar, siz onları açıkça ifade edene kadar ihtiyaçlarınızı ve endişelerinizi anlamayabilirler.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, koymuş olabileceğiniz sınırların arkasına saklanmayı bırakmalısınız. Gerçek güç, her durumda, özellikle de sevdiğiniz biri söz konusu olduğunda, ne hissettiğinizi söyleme cesaretine sahip olduğunuzu gösterebilmektir. Bir şey söylemeniz gerekiyorsa, söyleyin. İçinizde biriktirdiklerinizin dile getirene kadar çığ gibi büyüyüp sağlıksız bir tartışmaya dönüşmesini beklemeyin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün ışıl ışıl bir gün! Gökkuşağının sonundaki altın çömleğe uzanın.  Düşündüğünüzden daha yakın. Gerçekten de, hayalleriniz tamamen elinizin altında ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olan sihirli güçler iş başında. Kendinizi tüm gün olumlu bir ruh halinde bulabilirsiniz. İnsanlar duygularınıza karşı normalden daha hassas olacaktır. Bugün size hayallerinizin yol göstermesine izin verin.

TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün sizin için harika bir gün! Duygularınızda büyük bir güç bulacağınız bir gün olacak. İçgüdülerinize güvenin. Kalbinizi takip ederek kaybedeceğiniz hiçbir şeyiniz yok. Bu, rafa kaldırdığınız hayalleri yeniden alevlendirmeniz için önemli bir zaman. Hayal dünyanızın günlük hayatınıza yansıtmaktan korkmayın.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün işler sizin için biraz kafa karıştırıcı olabilir. Her şeyi anlamlandırmanız gerektiğini düşünmeyin. Sadece kendiniz olun. Yaratıcı doğanızın parıldamasına izin verin. Diğer insanları yenmek sizin için çok kolay ve hemen hemen her durumda liderliği almakta özgürsünüz. Ancak, bu insanların da ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün gerçekliğinizi biraz hayal gücü ile harmanlayın. Bir süre ayaklarınızın yerden kesilmesine izin verin. Kendiniz için bir mola verin. Meditasyon yapmak ve zihninizi günlük endişelerinizden arındırmak için biraz zaman ayırın. Sakinleştirici, rahatlatıcı aktiviteler günü geçirmenin en iyi yoludur. Arkadaşlarınızla iletişim kurmak için zaman ayırın ve tuhaf konularla ilgili derin sohbetlere dalmaktan çekinmeyin. Kendinize hayal kurmak için alan tanıyın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Veranın Faydaları Nelerdir? | Şifalı Yaşam: […] Aloe Vera Bitkisinin Gücü […]
2022-06-27 18:48:14
Yumurta Kabuğunun Bitkilere Faydaları | Şifalı Yaşam: […] patlıcan ve biber gibi sebzeler kalsiyum eksikliği nedeniyle büyürken
2022-06-27 18:32:59
2022-06-26 18:30:42
2 Adımda Kauçuk Bitkisi Faydaları | Şifalı Yaşam: […] Şifalı Bitkiler Her Derde Deva 10 Yararlı Bitki
2022-06-26 18:23:30
Sürekli Çıkan Çıban Hangi Hastalıkların İşareti Olabilir ? Çıban Nedir ? Çıban Tedavisi ? | Şifalı Yaşam: […] Bitkisi Faydaları Kaplama Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
2022-06-18 12:45:51
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam