Hacamatın Faydaları
Abone Ol

Hacamatın Faydaları

Hacamatın Faydaları Hacamat faydaları incelendiğinde birçok rahatsızlığın tedavisinde yararlı olduğu görülmektedir. Hacamat terapisi sayesinde vücutta meydana gelen güçsüzlüğü yok etmek mümkündür.  Sertleşmiş sinirleri açma yöntemi kullanılarak yapılan hacamat uygulaması eskiden alternatif tıp arasında yer alırken son yıllarda tıbbı müdahalelerin arasına da dahil edilmiştir. Unutmayın ki hacamat uygulamasını doktor kontrolü ile uzman bir doktora yaptırmanız önemlidir. […]

Hacamatın Faydaları

Hacamat faydaları incelendiğinde birçok rahatsızlığın tedavisinde yararlı olduğu görülmektedir. Hacamat terapisi sayesinde vücutta meydana gelen güçsüzlüğü yok etmek mümkündür.  Sertleşmiş sinirleri açma yöntemi kullanılarak yapılan hacamat uygulaması eskiden alternatif tıp arasında yer alırken son yıllarda tıbbı müdahalelerin arasına da dahil edilmiştir. Unutmayın ki hacamat uygulamasını doktor kontrolü ile uzman bir doktora yaptırmanız önemlidir. Aksi halde bilinçsiz yapılan hacamat uygulaması istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

hacamat1
Hacamatın Faydaları

Aynı zamanda meydana gelen yüksek ateş durumlarında da bardak tutma tedavisi olarak da adlandırılan hacamat tedavisi uygulanmaktadır.  Bilimsel çalışmalar sonucu hacamat terapisinin hastalığa neden olan faktörleri yok ettiğini göstermektedir.

Bazı akne, uçuk, apse, sivilce ve çıban gibi cilt hastalıklarına sahip olan insanlar hacamat terapisinden faydalanmaktadır. Hacamat terapisi ile lenf sıvılarının meydana gelmesine yardımcı olunabilmektedir. Hacamat terapisinin cilde faydaları arasında cildin solunumunu iyileştirmeye, cilt hücrelerinin gaz değişimine izin verme gibi unsurlar bulunmaktadır.

Dermatolojik hastalıklarda hacamat tedavisi uygulanma amacı, durgun ve tıkalı kanın bölgeden boşaltılması ve cilt yüzeyindeki zehirli maddelerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktır.

Hacamat terapisinin bir diğer uygulanma amacı karaciğer hastalıklarının önlenmesidir. Hacamat tedavisi sayesinde yaşlı, kötü hücreler ve toksinler vücuttan temizlenir. Böylece karaciğerin işlevselliğini ve verimliliği de artmış olur. Hacamat terapisi sayesinde karaciğer kanı etkili bir şekilde temizleyebilmektedir.

Hijama ya da haca tedavisi olarakta adlandırılan hacamat tedavisi dolaşım sistemini olumlu yönde etkilemektedir. Damarları daha güçlü hale getirerek kan akış hızını artırmaya yardımcı olmaktadır.

Hacamat terapisi mide-bağırsak hastalıkları tedavisine de yardımcı olan bir uygulamadır. Vücudun üç büyük santrali olan bağırsaklar, dalak ve miden vücut için ısı ve enerji üretmekle sorumludur.  Bu üç organlardan herhangi biri çalışmadığı taktirde vücudun çekirdek sıcaklığı aniden yükselmektedir. Ani sıcaklık değişimi ise vücutta ülser ve hatta kabızlık gibi gastrointestinal hastalıklar meydana getirebilmektedir. Bu hastalıklar kontrol altına alınmadığı taktirde ölümcül olabilmektedirler.

Hacamat tedavisi romatizmal hastalıklar da uygulanması halinde kesin çözümler verdiği bilimsel olarak kanıtlanmış bir tedavi yöntemidir. Romatizmal hastalıklar arasında bulunan eklem ağrısı, romatizma, lumbago ve artrit gibi rahatsızlıklara hacamat tedavisi uygulanması halinde kalıcı çözüm olmuş olacaktır. Bu terapi aynı zamanda Sinovyal sıvısının akışını artırarak kasların elastik yapısını korumaya ve geri kazanmaya da yardımcı olmaktadır.

Hacamat terapisi sinir sistemi için de oldukça fayda sağlayan bir tedavi yöntemidir. Vücudun sinir sistemi içerisinde bulunan nöronlar birbirleriyle iletişim kurma işlevleri sayesinde beyin vücudun diğer bölgelerine sinyaller iletebilmektedir. Bu nöronların düzgün çalışmaması durumunda çoğu hayat fonksiyonları düzgün çalışamaz hale geleceklerdir. Hacamat terapisi ile nöronların sinyal iletme işlemine yardımcı olarak beyne sinyallerin ulaştırılması sağlanır.  Hacamat depresyon, epilepsi, baş ağrısı ve iskemi gibi son zamanlarda çok sık şikâyet edilen duygusal sorunların çözümüne karşı faydalıdır.

hacamat2
Sırt ve boyun bölgesine hacamatın faydaları

Hacamatın Diğer Faydaları

Hacamatın Diğer Faydaları ise şöyledir;

 • Sinüzit ve baş ağrılarının tedavisi.
 • Bazı Kadın hastalıklarının tedavisi.
 • Aşırı miktarda uyku uyuyan kişilerin tembellik ve yorgunluğunu gidermektedir.
 • Diz, sırt ve bel ağrılarının tedavisi.
 • Hormon tedavisinde etkilidir.
 • Yüksek tansiyon rahatsızlıklarını tedavi eder.
 • Cinsel zayıflığı bulunanlara hacamat iyi gelir.

Sırt ve boyun bölgesine hacamatın faydaları

Sırt ve boyun bölgesine hacamatın faydaları; sırt, bel ve boyun ağrıları, çoğu kişide meydana gelen ağrılardandır. Kan dolaşımı bozukluğu olan ve özellikle kronik ağrıları olan kişilerde, kan dolaşımını zorlaştıran kirli kanın vücuttan atılması fayda sağlamaktadır.

Uygulanan ağrı kesicilerin etkisi geçtiği anda, kirli kan yine aynı noktada toplanmakta ve ağrılar tekrar meydana gelmektedir. Hacamat uygulamasında kirli kan vücuttan çıkartmak için neşterle küçük çizikler açılır.

 

 

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, kariyerinizi ilgilendiren bir konuya ilişkin olarak karar vermek zorunda kalabilirsiniz. Yeteneklerinizi keşfederek kendinizi ifade edebileceğiniz daha iyi bir alan bulma konusunda adım atabilirsiniz. Önünüze çıkan fırsatları değerlendirerek kariyerinizi yeniden planlandırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün sosyal ve kariyer anlamında kendinizi iyi hissettiğiniz bir gün olacak. Kariyerinizi iyileştirmek için karşınıza çıkan fırsatları mutlaka değerlendirin. Her şartı kabul etmeseniz bile göden geçirdiğinize emin olun. Birçok yönden kapı açılabilir ve gelir artışı durumu söz konusu olabilir.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, aşk hayatınızda yeni bir gelişmenin olduğu göreceksiniz ve yaşamınızın en mutlu günlerine adım atacaksınız. Hayatınıza özel bir kişinin girdiğini fark edeceksiniz. Şu anda bir partneriniz yoksa bir yakın bir tarihte hayatınıza doğru kişinin geldiğini göreceksiniz. Aşk kapınızı çalıyor artık hazır olun.

BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Veranın Faydaları Nelerdir? | Şifalı Yaşam: […] Aloe Vera Bitkisinin Gücü […]
2022-06-27 18:48:14
Yumurta Kabuğunun Bitkilere Faydaları | Şifalı Yaşam: […] patlıcan ve biber gibi sebzeler kalsiyum eksikliği nedeniyle büyürken
2022-06-27 18:32:59
2022-06-26 18:30:42
2 Adımda Kauçuk Bitkisi Faydaları | Şifalı Yaşam: […] Şifalı Bitkiler Her Derde Deva 10 Yararlı Bitki
2022-06-26 18:23:30
Sürekli Çıkan Çıban Hangi Hastalıkların İşareti Olabilir ? Çıban Nedir ? Çıban Tedavisi ? | Şifalı Yaşam: […] Bitkisi Faydaları Kaplama Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
2022-06-18 12:45:51
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam