Gözlük camı buğusu için kesin çözüm
Abone Ol

Gözlük camı buğusu için kesin çözüm

1 Gözlük camı buğusu için yöntem 1:2 Gözlük camı buğusu için yöntem 2:3 Gözlük camı buğusu için yöntem 3:4 Gözlük camı buğusu için yöntem 4:5 Gözlük camı buğusu için yöntem 5: Gözlük kullanan insanların oldukça canını sıkan cam buğusu, engellenebilir bir durumdur. Özellikle kış aylarında soğuk ortamdan sıcak ortama geçiş yapıldığında, kahve ya da çay […]

Gözlük kullanan insanların oldukça canını sıkan cam buğusu, engellenebilir bir durumdur. Özellikle kış aylarında soğuk ortamdan sıcak ortama geçiş yapıldığında, kahve ya da çay gibi sıcak içecekler tüketirken vs… gözlük camları buğulanmaktadır. Gözlük camı buğusu, görüşümüzü engelleyerek düşmemize sebep olabilir. Gözlük camlarımızda buğu oluşumuna karşı sürekli gözlük camı temizliği yapmak, canımızı fazlasıyla sıkabilir. Gözlük camı buğusu için bir kaç farklı tavsiyelerimiz var sizlere. Bu tavsiyelerimiz sayesinde, gözlük camı buğusu olmayacak ve gözlük kullanımı sizin için çok kolaylaşacak.

Gözlük camı buğusu için yöntem 1:

Tavsiyelerimize ilk olarak yüzücü gözlüklerinde sıkça kullanılan yöntemle başlayalım. Buğu yapan gözlükler için diş macunu uygulaması, özellikle yüzücüler tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Kullanılacak olan diş macunu, gözlük camlarına zarar verecek kimyasal maddeler içermemelidir. Bu nedenle diş macunu yöntemini uygulamadan önce, yeşil renkli koda sahip olan bir diş macunu tercih etmeliyiz.

Öncelikle gözlük camlarımıza bir miktar diş macunu sürelim. Diş macununu bir süre gözlük camlarında bekletelim. Ardından bol suyla gözlük camlarına sürdüğümüz macunu yıkayalım. Temiz bir bez yardımıyla da kurulayalım.

vmvwc 1578147541 9227

Gözlük camı buğusu için yöntem 2:

Camlardaki buğuları önlemek için elma ve patatesten de faydalanabiliriz. Elmayı ya da patatesi keselim. Gözlük camlarına sürelim. Bir süre bekledikten sonra yıkayalım.

Gözlük camı buğusu için yöntem 3:

Gözlük camlarındaki buğuları gidermek için, sirkeden de yardım alabilirsiniz. Bir miktar sirkeyi beze dökebilir, bu bez ile gözlük camlarınızı silebilirsiniz. Ayrıca bu yöntemi evlerinizdeki ya da iş yerlerinizdeki camlara da uygulayabilirsiniz.

Gözlük camı buğusu için yöntem 4:

Bulaşık deterjanıyla da gözlük camlarındaki buğulanma sorunundan kurtulabileceğinizi biliyor musunuz? Gözlüm camlarınıza bir miktar bulaşık deterjanı sürün. Bir süre bekleyin. Daha sonra gözlük camlarınızı güzelce yıkayın. Ardından mikrofiber mendille kurulayın. Bu yöntemi uygulamadan önce deterjan konusunda seçici olmalısınız. Seçeceğiniz deterjan, gözlük camlarındaki kayganlığı yok edecek kimyasal maddeler içermemeli.

Gözlük camı buğusu için yöntem 5:

Daha çok araba camlarındaki buğular için kullanılan antifog sprey, gözlük camları için de üretime geçmiştir ve Avrupa’nın favori ürünü haline gelmiştir. Gözlük camlarına uygulanan antifog sprey, maksimum 48 saat etkisini sürdürmektedir. Gözlük camlarınıza da asla zarar vermez ve camların buğulamasını engeller.

Ayrıca bu antifog spreyin ıslak mendil şeklinde olanları da üretilmektedir. Tek kullanımlık olan antifog ıslak mendiller, kurulama yada durulama gerektirmemektedir. Bahsettiğimiz antifog spreyi ve antifog mendili e-ticaret siteleri, optikler, alış-veriş merkezleri gibi yerlerden satın alabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Yeni bir yön duygusu ve son zamanlarda eksik olan türden bir dinamizm bulmak üzeresiniz. Güveniniz geri geldikçe, küçük şüphelerin ve korkuların sizi eskisi gibi engellemesine izin verme eğiliminde olmayacaksınız. Korkmadan devam et...

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Hissettiğin bu aciliyet duygusu, yapmadığın şeyler olduğundan korktuğun anlamına gelir. Belki vardır ama Güneş burç değiştirmek üzere olduğu için muhtemelen önemli değil. Yeni bir aşama başlamak üzere, bu yüzden geriye değil ileriye bakın.

ASLAN BURCU YORUMU

Yarın Güneş'in haritanızın en dinamik alanına girmesi, yılın en iyi zamanlarından birinin başlangıcını işaret ediyor, bu yüzden birlikte hareket edin ve önünüze çıkmak üzere olan pek çok fırsatı boşa harcamayacağınız konusunda kendinize söz verin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Önümüzdeki birkaç gün içinde iç cephede karışıklıklar beklenebilir, ancak bunlar korkacak bir şey değil. Bugünün Güneş-Jüpiter bağlantısı, meydana gelen değişikliklerin sevdiklerinizle daha kolay başa çıkılmasını sağlayarak hayatınızı kolaylaştıracağını vaat ediyor.

TERAZİ BURCU YORUMU

Venüs, bugün haritanızın iletişim alanında Merkür ile güçlerini birleştiriyor, bu nedenle gevezelik armağanı ile kutsanmış olacaksınız. Hem özel hayatınızda hem de işinizde başarıya giden yolda tatlı tatlı konuşabilirsiniz, ancak gerçekleştirebileceğinizden fazlasını vaat etmeyin.

AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU

Kozmik tablo hızla değişiyor ve önümüzdeki birkaç gün içinde odak noktanız da değişmeli. Kariyerinizde ilerlemek için daha az, duygularınızı anlamlandırmak için daha çok zaman harcayın. Kendinle daha barışık olmalısın.

KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Veranın Faydaları Nelerdir? | Şifalı Yaşam: […] Aloe Vera Bitkisinin Gücü […]
2022-06-27 18:48:14
Yumurta Kabuğunun Bitkilere Faydaları | Şifalı Yaşam: […] patlıcan ve biber gibi sebzeler kalsiyum eksikliği nedeniyle büyürken
2022-06-27 18:32:59
2022-06-26 18:30:42
2 Adımda Kauçuk Bitkisi Faydaları | Şifalı Yaşam: […] Şifalı Bitkiler Her Derde Deva 10 Yararlı Bitki
2022-06-26 18:23:30
Sürekli Çıkan Çıban Hangi Hastalıkların İşareti Olabilir ? Çıban Nedir ? Çıban Tedavisi ? | Şifalı Yaşam: […] Bitkisi Faydaları Kaplama Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
2022-06-18 12:45:51
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam