Gözlük camı buğusu için kesin çözüm
Abone Ol

Gözlük camı buğusu için kesin çözüm

Gözlük kullanan insanların oldukça canını sıkan cam buğusu, engellenebilir bir durumdur. Özellikle kış aylarında soğuk ortamdan sıcak ortama geçiş yapıldığında, kahve ya da çay gibi sıcak içecekler tüketirken vs… gözlük camları buğulanmaktadır. Gözlük camı buğusu, görüşümüzü engelleyerek düşmemize sebep olabilir. Gözlük camlarımızda buğu oluşumuna karşı sürekli gözlük camı temizliği yapmak, canımızı fazlasıyla sıkabilir. Gözlük camı […]

Gözlük kullanan insanların oldukça canını sıkan cam buğusu, engellenebilir bir durumdur. Özellikle kış aylarında soğuk ortamdan sıcak ortama geçiş yapıldığında, kahve ya da çay gibi sıcak içecekler tüketirken vs… gözlük camları buğulanmaktadır. Gözlük camı buğusu, görüşümüzü engelleyerek düşmemize sebep olabilir. Gözlük camlarımızda buğu oluşumuna karşı sürekli gözlük camı temizliği yapmak, canımızı fazlasıyla sıkabilir. Gözlük camı buğusu için bir kaç farklı tavsiyelerimiz var sizlere. Bu tavsiyelerimiz sayesinde, gözlük camı buğusu olmayacak ve gözlük kullanımı sizin için çok kolaylaşacak.

Gözlük camı buğusu için yöntem 1:

Tavsiyelerimize ilk olarak yüzücü gözlüklerinde sıkça kullanılan yöntemle başlayalım. Buğu yapan gözlükler için diş macunu uygulaması, özellikle yüzücüler tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Kullanılacak olan diş macunu, gözlük camlarına zarar verecek kimyasal maddeler içermemelidir. Bu nedenle diş macunu yöntemini uygulamadan önce, yeşil renkli koda sahip olan bir diş macunu tercih etmeliyiz.

Öncelikle gözlük camlarımıza bir miktar diş macunu sürelim. Diş macununu bir süre gözlük camlarında bekletelim. Ardından bol suyla gözlük camlarına sürdüğümüz macunu yıkayalım. Temiz bir bez yardımıyla da kurulayalım.

Gözlük camı buğusu için yöntem 2:

Camlardaki buğuları önlemek için elma ve patatesten de faydalanabiliriz. Elmayı ya da patatesi keselim. Gözlük camlarına sürelim. Bir süre bekledikten sonra yıkayalım.

Gözlük camı buğusu için yöntem 3:

Gözlük camlarındaki buğuları gidermek için, sirkeden de yardım alabilirsiniz. Bir miktar sirkeyi beze dökebilir, bu bez ile gözlük camlarınızı silebilirsiniz. Ayrıca bu yöntemi evlerinizdeki ya da iş yerlerinizdeki camlara da uygulayabilirsiniz.

Gözlük camı buğusu için yöntem 4:

Bulaşık deterjanıyla da gözlük camlarındaki buğulanma sorunundan kurtulabileceğinizi biliyor musunuz? Gözlüm camlarınıza bir miktar bulaşık deterjanı sürün. Bir süre bekleyin. Daha sonra gözlük camlarınızı güzelce yıkayın. Ardından mikrofiber mendille kurulayın. Bu yöntemi uygulamadan önce deterjan konusunda seçici olmalısınız. Seçeceğiniz deterjan, gözlük camlarındaki kayganlığı yok edecek kimyasal maddeler içermemeli.

Gözlük camı buğusu için yöntem 5:

Daha çok araba camlarındaki buğular için kullanılan antifog sprey, gözlük camları için de üretime geçmiştir ve Avrupa’nın favori ürünü haline gelmiştir. Gözlük camlarına uygulanan antifog sprey, maksimum 48 saat etkisini sürdürmektedir. Gözlük camlarınıza da asla zarar vermez ve camların buğulamasını engeller.

Ayrıca bu antifog spreyin ıslak mendil şeklinde olanları da üretilmektedir. Tek kullanımlık olan antifog ıslak mendiller, kurulama yada durulama gerektirmemektedir. Bahsettiğimiz antifog spreyi ve antifog mendili e-ticaret siteleri, optikler, alış-veriş merkezleri gibi yerlerden satın alabilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA

Mert K.oğlu Mert K.oğlu Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün finansal alanda plan dışı gündemleriniz oluşabilir. Son dakika ödemeleri, beklenmedik kazançlar, riskli yatırımlarla ilgili konular günün başlıkları arasında olabilir. Özgüven ve cesaret duygusu artıyor.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün ani kararlar alabilir, bazı konularda birden fikir değiştirebilirsiniz. İlişkilerinizde ilgili ipleri elinize alıp, karar veren taraf olacağınız bir gün. Abartılı tepkilerden ve pişman olacağınız tavırlar sergilemekten kaçının. Kazalara dikkat.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün sebepli sebepsiz huzursuzluklar gündüz saatlerinde etkin olabilir. Gün batımı ile daha sakin ve dengeli enerjiler içinde olabilirsiniz. Sürprizleri barındıran bir gün.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün son dakika organizasyonları yapabilir, mevcut planlarınızda aniden değişiklik yapabilirsiniz. İş bağlantılı ödemelerinize ulaşabilirsiniz. Arkadaşlık ilişkilerinde ani gerilimlere dikkat.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün üstleriniz ve yöneticilerinizle ilgili ani gündemler karşınıza gelebilir. Aile büyükleri ve ebeveynlerin yaşamında öne çıkan durumlar olabilir. Gün boyu gerilimden kaçının.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün beklediğiniz bir yanıta, bir telefona ulaşabilirsiniz. Sürpriz haberler, etrafınızdaki insanlarla ilgili şaşırtıcı bilgiler gelebilir. Etrafınız tarafından daha çok konuşulabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün duygu durumlarınız ve ruh halinizde hızlı değişimler yaşayabilirsiniz. Abartılı ve uç duygular içinde olabileceğiniz bir gün. Risk alırken dikkat edin.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

AKREP BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde radikal değişimler yaşanabilir. Sürpriz teklifler, şaşırtıcı tavırlar ve beklenmedik deneyimlerle karşılaşabilirsiniz. Karşınızdaki kişiler kendi duyguları ve kendi menfaatinde ısrarcı olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YAY BURCU YORUMU

Bugün iş hayatında ve çalışma ortamında hızlı süreçler ve yoğunluk öne çıkıyor. Tembellik ve keyfi hareket etme isteğiyle iş hayatında bazı fırsatları kaçırabilirsiniz. İş ilişkilerinde objektif ve mesafeli olmalı.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün aile üyelerinizin hayatında sevindirici gelişmeler olabilir. İlişkilerin geleceğine dair planlamalar, ailelerin tanışması ve ev içinde davetler gündeminizde olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün hızlı ve hareketli bir gün geçirecek, keyifli görüşmeler yapacak ve keyif aldığınız iişlerle ilgileneceksiniz. Kadınlarla ilişkilerde uzlaşma ve anlaşmalar sağlanabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Diş ağrısına ve iltihabına ne iyi gelir? » Şifalı Yaşam: […] zeytinyağlı karanfil […]
2021-02-15 13:40:52
Kene sokması ilk yardım ve Kene kene ısırığı Belirtileri » Şifalı Yaşam: […] ısırması emareleri: ateş,baş ağrısı, iştahsızlık, üşüme,  kas ağrıları, bulantı
2021-02-15 10:57:40
Zeytinyağının faydaları hakkında yararlı bilgiler | Şifalı Yaşam | Şifalı Yaşam Hakkında Herşey: […] Zeytinyağı ayrıca yağların sindirilmesine ve emilmesine yardımcı olarak yağ
2020-12-10 10:07:52
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam