Doğal Şifalı Taşlar Nedir? Yararları ve Özellikleri Hakkında Mühim Detayları
Abone Ol

Doğal Şifalı Taşlar Nedir? Yararları ve Özellikleri Hakkında Mühim Detayları

Alternatif tedavi amacıyla kullanılan Doğal Şifalı taşlar, Doğal Taşlar şifa enerjisi için kullanılan bir alternatif tıp tekniğidir. Şifalı taşlar, vücudun negatif enerjisini çıkarıp, vücuda pozitif enerji aktararak hastalığı tedavi etmiş olduğu yada vücudu hastalığa karşı koruduğu söyleniyor. şifalı taşlar Şifalı taşların gücü, geleneksel Asya felsefesinde, yaşam enerjisinin girdapları olan yaşam enerjisi (chi yada qi) ve […]

Alternatif tedavi amacıyla kullanılan Doğal Şifalı taşlar, Doğal Taşlar şifa enerjisi için kullanılan bir alternatif tıp tekniğidir. Şifalı taşlar, vücudun negatif enerjisini çıkarıp, vücuda pozitif enerji aktararak hastalığı tedavi etmiş olduğu yada vücudu hastalığa karşı koruduğu söyleniyor.

sifali
şifalı taşlar

şifalı taşlar

Şifalı taşların gücü, geleneksel Asya felsefesinde, yaşam enerjisinin girdapları olan yaşam enerjisi (chi yada qi) ve çakra terimine dayanmaktadır. Şifalı taşlar, sık sık astroloji, kehanet, reenkarnasyon ve çağıl büyücülük şeklinde alanlarda uygulama alanı bulmuş, Atlantis (yitik ülke), parlak zeka dünya dışı yaşam ve inançlar bile bu uygulamaya dahil olmuştur. Alternatif tedavinin en alev ateş savunucuları, şifalı taşların işe yaramaz olarak görme eğilimindedir.

Şifalı taşlar üstünde meydana getirilen bilimsel emek harcamalar, bu taşların pozitif, negatif yada terapötik hiçbir değerinin olmadığını ortaya koymuştur. Şifalı taşların kimyasal bileşimi ya da rengine gore bir hastalığı tedavi etmiş olduğu fena kozmik enerji akımlarını zorla izin verilmediği iddia edilmektedir. Fakat bilimsel düzeyde, hastalıklara fena kozmik enerji akışının niçin olduğuna dair hiçbir kanıt yoktur.

Bununla beraber, şifalı taşlar sıhhat kaplıcalarında oldukça popülerdir ve New Age sıhhat kliniklerinde, sık sık masaj ve Reiki şeklinde ilgili uygulamaların içine dahil edilir. Rahat bir ortamda ek olarak kullanılan bu şifalı taşların değilde rahat bir ortamın fizyolojik (yada ruhsal) iyileştirmeye katkı sağlamış olduğu bilinse de şifalı taşlarda ruhsal rahatlamaya katkı sağlayabilir..

Şifalı taşların bileşimini fosfat, bakır ve silikatlar oluşturur, kullanılan taşların ihtiva ettiği kimyasalların doğaüstü bir iyileştirici güç sağlamış olduğu mümkün olmadığı şeklinde, bu taşların ihtiva ettiği kimyasalların tıbbi açıdan faydası olduğu söylenemez.

Kısacası şifalı taşlar, geleneksel Doğu felsefesinde ki bazı inançlarda görülen, evreni kuşatan ve görünmeyen bir şifa gücüne haiz yaşam enerjisi ile ara buluculuk yapmış olduğu söylenen, put, totem şeklinde figürlerden biridir.

Şifalı taşların şifa güçleri ve sınıflandırılması, bu meslekle uğraşan şifacılar tarafınca değişik değişik yorumlansa da, genel olarak. Ametist bağırsaklar için yararlı olduğu söylenir, yeşil Aventurin kalp hastalıklarında destek sunar, sarı topaz zihinsel netlik sağlar. Menekşe ile kırmızı renkler vücudun yedi çakra noktaları ile ilişkilidir.

Bir şifalı taş şifacısı, bağırsak, genital, mide, göğüs, boğaz üstüne, alnına, kabaca başın yukarı bölgelerine, çakra noktaları ile uyumlu vücudunuzun çeşitli noktalarına şifalı taş yada kristaller koyabilir. Kullanılan taşlar ve bunların konumlandırmaları hasta tarafınca bildirilen semptomlar için seçilebilir. Bu çakra felsefesine gore bu bölgelerdeki enerji dengesizlikleri giderilir ve hasta iyileşir. Bu tedavi yöntemi büyük seviyede çağıl tıbbın uygulayıcıları tarafınca reddedilecek bir kavramdır.

Kristal taşlar da, orta doğu kültürlerinde mevcud muskayla aynı amaçla kullanılmaktadır. Muska, hastalık yada nazarı önlemek için kişinin üstünde taşınması gerekiyorsa, şifalı taşların da fena enerjiyi def etmek ve pozitif enerjiyi absorbe etmek amacıyla üstünde taşınması yada yastık altına kullanımını gerektirir.

Daha oldukça tamamlayıcı ve alternatif tıp elementlerden önde gelen şifalı taşlar, doğaüstü bir inanç sistemine dayanmakta gizemli ve açıklanamazdır. Şifalı taşların iyileştirici gücü bulunduğunun en alev ateş savunucuları kolayca bu gücün ne işe yaradığını açıklamakta yetersizdir.

Şifalı taş taraftarları çoğu zaman, tek amacı yılda milyonlarca insanoğlunun yaşamını kurtarmak olan, mesela, aşıların geliştirilmesi ve milyarlarca insan için yaşam standardını yükseltme başarısına karşın, çağıl tıp hakkında nefretlerini yada hayal kırıklığını ifade etmektedirler.

Şifalı taş taraftarları bugün çakra ve hayat-enerji alanların, çağıl tıpın idrak etme sınırları ötesinde olduklarını iddia etmektedir. Şifalı taşlar yada Kristallerle tedavinin kendisi düzensiz bir uygulamadır ve şifalı taş ve kristallerle iyileştirme sağladığını iddia eden şifacılar herhangi bir sertifika almak için temel biyoloji şeklinde herhangi bir data sahibi olmaları gerekmez.

Bazı doktorlar netice olarak stres yönetimi için şifalı taş ve kristallerin terapötik bulunduğunu söylemekte, rahatlamaya yol açan bir terapi olarak görerek, sınırı olan seviyede şifalı taş ve kristallere tahammül etmektedir. Şifalı taşlarla şifa arayanlar yaşamı tehdit eden hastalıkları var ise meşru tedavi şekillerinden terk edecek herhangi bir telkine, inanca sürüklenmeme mevzusunda dikkatli olmalıdır.

Kan grubuna göre doğal taşlar Bu kan grubu için, kırmızı ve mor şeklinde sıcak renkli kıymet taşların, bu kişiler üstünde pozitif etkilere haiz olduğu düşünülmektediSarı renkli naturel taşlar: Sitrin, kehribar, kaplan gözü, jasper ve krisopraz taşlarıdır.

Kırmızı ve pembe renkli naturel taşlar: Pembe inci, yakut, rodonit, mercan, turmalin taşlarıÖrneğin, kaplan gözü taşı; süratli karar almayı teşvik eden, yaratıcılığın, cesaretin ve refahın kıymetli bir taşıdır. Karnelyan taşı ise; coşkunuzu artıracak ve tutkularınıza iyimserlik ve pozitiflik getirecek oldukça enerji vericidir. Bu taş, tereddütlerinizi engelleyerek sizi harekete geçirecektir.

Hadislerde geçen şifalı taşlar İnci, Mercan, Yakut, Zebercet, Zümrüt şeklinde taşlar, cennetin yapıtaşları yada süsleri olarak gösterilmiştir. Onlar kimi zaman cennetteki köşklerin tuğlaları olurlar, kimi zaman de yekpare (tek ve tüm bir taş oluşturur köşkü, kimi zaman aden ırmaklarının iki yanıdır kıymetli taşır.

Tarih süresince süregelen rivayetlere gore, bazı taşların mistik şifa sunmuş olduğu düşünülmektedir. Bu taşlar takı halinde alışveriş amacıyla ticari yelpazede geniş bir yer verilmiştir. Bu güzel kıymetli taşlar ve rivayetlere gore iyileştirici özellikleri

Doğal taşlar ve isimleri

Amber :

Şifalı taşlar Amber taşı Bellek yitirilmesine yardımcıdır, vücudu arındırır, baş ağrısını hafifletir. Fikir bozukluğu, kemik ve kalp sorunlarını giderir, Amber, stres ve sakinleştirici özelliği ile bilinir.

Ametist (Amethyst) :

Şifalı taşlar Ametist kristal Uykusuzluk, artrit, ağrı ve dolaşım sorunlarını azaltır. Ametist, meditasyon, rahatlık, denge, cesaret ve iç güç taşı olarak kabul edilir.

118870220ca13642d29afc22e176537b
şifalı taşlar

Aquamarine :

Şifalı taşlar Aquamarine kristal Karaciğer, boğaz, mide, çene, dişler, gözler ve kulak hastalıklarında kullanılır. Akuamarin ek olarak, korku salan sinirleri yatıştıran ve zihinsel açıklık getirmesiyle bilinir.

sifali taslar ve bioenerji uzmani belgin dal her 13182790 3369 amp
şifalı taşlar

Sitrin (Citrine) :

Şifalı taşlar Sitrin (Citrine) kristal İşitme duyularını arttırmayı elde eden bir taş olarak değerlendirilir. Sitrin başarı, bolluk ve net düşünmeyi teşvik etmektedir.

sitrit tasi ozellikleri ve faydalari nelerdir 2
şifalı taşlar

Garnet :

Şifalı taşlar Garnet :kristal Kan, kalp ve akciğer hastalıklarında kullanılır. Ek olarak duygusal aşk, tutku, duygusallık ve samimiyeti teşvik etmesiyle bilinmektedir.

650x344 garnet tasi faydalari nelerdir garnet tasi ne ise yarar garnet tasi ozellikleri nelerdir 1642082362890
şifalı taşlar

Lapis :

Şifalı taşlar Lapis kristal Uykusuzluk ve depresyonu hafifletilmesine destek sunar. Lapis ek olarak açıklık, doğruluk ve yaratıcılığı teşvik etmesiyle bilinir.

lapislazuli tasi
şifalı taşlar

Oniks (Onyx):

Şifalı taşlar Oniks (Onyx) kristal Çakra ile ilişkilidir. Bedenimizde hormon salgılayan bezlerin hormon üretimini uyarırlar. Oniks taşının içsel esin ve duygular üstünde denetim getirmiş olduğu düşünülmektedir.

oniks tasi
şifalı taşlar

 

İnci (Pearl) :

Şifalı taşlar inci taşı Sinirler üstünde yatıştırıcı özellikleri ile bilinir. İnci saflığın ve masumiyetin simgesidir, fena düşüncelerden arınmaya destek olduğu söylenir.

shutterstock
şifalı taşlar

 

Peridot :

Şifalı taşlar Peridot kristal İlişkilerde stres, hiddet ve kıskançlık duygularını bastırır. Peridot, yaşlanmayı yavaşlatır, bolluk ve refah sağlar.

peridot 2
şifalı taşlar

Ruby :

Şifalı taşlar Ruby kristal Pozitif duygulara yardımcıdır. Ruby, dürüstlük, bağlılık, ve mutluluğu çoğaltması ile bilinmektedir.

ruby yakut ve saglik 1024x683 1
şifalı taşlar

Safir (Sapphire) :

Şifalı taşlar safir kristal Yaratıcı ifade ve iç sulh için bir meditasyon taşıdır, Safir, kişisel ifadeyi sağlar ve ağrıların hafifletilmesine destek sunar.

5c024bced57963af784c4defe3d01a02
şifalı taşlar

Topaz :

Şifalı taşlar topaz kristal En kuvvetli şifalı taşlardan biridir. Topaz duyguların dengesini kolaylaştırır ve açgözlülüğe karşı bir koruma sağlar.

5f30ef4367b0a92b9c9892dc
şifalı taşlar

Turkuaz (Turquoise) :

Şifalı taşlar, kristal Turkuaz bir şifa ve dengeleme taşı olarak bilinir. Bilhassa Orta Asya kültüründe oldukça mühim yere haizdir.

21cb8cf96c5e380ac168f074db91f65d
şifalı taşlar

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Yatırımlarınızdan ufak bir kazanç sağlayabilirsiniz. İş yerinden bazı arkadaşlarınızla münakaşaya girmekten kaçının. Sizin için zor bir gün olabilir. Kafanızdaki endişeleri bastırmaya çalışın. Kısa bir tatil düşünebilirsin.

BOĞA BURCU YORUMU

Kazançlı bir iş anlaşması yapabilirsin. Bu gelişme enerjini yükseltecek. İş cephesinde yeni bir ivme kazanabilirsin. Mevsimsel değişiklikler yüzünden sağlığına dikkat etmelisin. Böyle bir zamanda hasta olmak istemezsin. Önlemini al.

İKİZLER BURCU YORUMU

Savurganlık dürtüsü sizi arkadaşlarınızla birlikte en sevdiğiniz alışveriş mekanlarına götürebilir. Çok fazla harcamamaya dikkat edin. Kariyer alanında olumlu yönde gelişmeler yaşanabilir. Gitmek için söz verdiğin bir aile etkinliğini kaçırabilirsin. Kaçırmasan ne güzel olur!

YENGEÇ BURCU YORUMU

İş yerindeki rakiplerinize karşı dikkatli olun, çünkü üstlerinizin zihnini size karşı doldurabilirler. Sağlık sorunu yaşayabilirsiniz. Sağlık ve dengeli beslenerek daha az hasarla bu süreci atlatabilirsiniz. Evdeki değişiklikler hoşunuza gitmeyebilir, ancak bu konuda yapabileceğiniz çok az şey var.

ASLAN BURCU YORUMU

Çok kararlı bir şekilde parasal olarak nasıl daha fazla kazanabileceğinizin yollarını arıyorsunuz. Ancak biraz sakin olun. Çünkü içinizdeki bu tutku sizde agresifliğe neden oluyor. Fark etmeden etrafınızdaki insanları kırıyor olabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Beklenmedik bir yerden gelecek olan para rahat bir nefes almanızı sağlayacak. Başkalarıyla eşit söz hakkına sahip olabilmek için bazı konularda becerilerinizi geliştirmek durumunda kalabilirsiniz. Bir arkadaşınızın uzmanlığı, bir süredir tıkanan işlerinizde size çok yardımcı olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

İyi kazanmaya devam ettiğiniz için parasal cephede bir sorun yok gibi görünüyor. Hava sıcakları sizi yoruyor olabilir. Sağlığınıza dikkat edin. Huysuzluğunuzun sevdiklerinizle aranızı açmasına izin vermeyin.

AKREP BURCU YORUMU

Detaycılığınız üzerinde çalıştığınız bir projenin ya da etkinliğin kusursuz şekilde tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Sevdiğiniz insanlar harika bir hafta geçirebilirsiniz. Acilen bir krediye ihtiyaç
duyabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bazı aceleci yatırımlar nedeniyle parasal durumun kötüleşmesi muhtemeldir. Bu durumu kurtarmak için fikrini hiç ummadığın insanlar destekleyecek. Sağlığınıza dikkat edin. Bir aile üyesinin başarısı
sizin de prestijinizi yükseltecek.

OĞLAK BURCU YORUMU

Borsa, hisse senedi, kripto para gibi alanlarda yatırımı olanların çok dikkatli olması gerekiyor. Zarar verecek bir kayıp yaşanabilir. Odağını kariyerine verenler doğru adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Gerginlikten uzak bir hayat istiyorsanız, huysuz bir ihtiyarın etrafından dolaşmak zorunda kalabilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Araba veya büyük bir eşya satın alabilirsiniz. Spora başladıysanız dikkatli olun. İşinize çok bağlısınız. Ayrıntılara dikkat ediyorsunuz. Bu bağlılığınız ve dikkatiniz sayesinde iş yerine büyük bir fayda sağlayabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Büyük bir para harcamadan önce iki kere düşünmeniz sizin yararınıza olabilir. Mevcut işinizde beklemediğiniz bir kazanç elde ediyorsunuz. Depresif hissedenlerin hayatlarına giren yenilik sayesinde üzerlerindeki ölü toprağından kurtuluyorlar.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Diş ağrısına ve iltihabına ne iyi gelir? » Şifalı Yaşam: […] zeytinyağlı karanfil […]
2021-02-15 13:40:52
Kene sokması ilk yardım ve Kene kene ısırığı Belirtileri » Şifalı Yaşam: […] ısırması emareleri: ateş,baş ağrısı, iştahsızlık, üşüme,  kas ağrıları, bulantı
2021-02-15 10:57:40
Zeytinyağının faydaları hakkında yararlı bilgiler | Şifalı Yaşam | Şifalı Yaşam Hakkında Herşey: […] Zeytinyağı ayrıca yağların sindirilmesine ve emilmesine yardımcı olarak yağ
2020-12-10 10:07:52
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam