Doğal Şifalı Taşlar Nedir? Yararları ve Özellikleri Hakkında Mühim Detayları
Abone Ol

Doğal Şifalı Taşlar Nedir? Yararları ve Özellikleri Hakkında Mühim Detayları

0.1 şifalı taşlar1 Doğal taşlar ve isimleri1.1 Amber :1.2 Ametist (Amethyst) :1.3 Aquamarine :1.4 Sitrin (Citrine) :1.5 Garnet :1.5.0.1 Lapis :1.6 Oniks (Onyx):1.7 İnci (Pearl) :1.8 Peridot :1.8.1 Ruby :1.8.2 Safir (Sapphire) :1.8.3 Topaz :1.8.4 Turkuaz (Turquoise) : Alternatif tedavi amacıyla kullanılan Doğal Şifalı taşlar, Doğal Taşlar şifa enerjisi için kullanılan bir alternatif tıp tekniğidir. […]

Alternatif tedavi amacıyla kullanılan Doğal Şifalı taşlar, Doğal Taşlar şifa enerjisi için kullanılan bir alternatif tıp tekniğidir. Şifalı taşlar, vücudun negatif enerjisini çıkarıp, vücuda pozitif enerji aktararak hastalığı tedavi etmiş olduğu yada vücudu hastalığa karşı koruduğu söyleniyor.

sifali
şifalı taşlar

şifalı taşlar

Şifalı taşların gücü, geleneksel Asya felsefesinde, yaşam enerjisinin girdapları olan yaşam enerjisi (chi yada qi) ve çakra terimine dayanmaktadır. Şifalı taşlar, sık sık astroloji, kehanet, reenkarnasyon ve çağıl büyücülük şeklinde alanlarda uygulama alanı bulmuş, Atlantis (yitik ülke), parlak zeka dünya dışı yaşam ve inançlar bile bu uygulamaya dahil olmuştur. Alternatif tedavinin en alev ateş savunucuları, şifalı taşların işe yaramaz olarak görme eğilimindedir.

Şifalı taşlar üstünde meydana getirilen bilimsel emek harcamalar, bu taşların pozitif, negatif yada terapötik hiçbir değerinin olmadığını ortaya koymuştur. Şifalı taşların kimyasal bileşimi ya da rengine gore bir hastalığı tedavi etmiş olduğu fena kozmik enerji akımlarını zorla izin verilmediği iddia edilmektedir. Fakat bilimsel düzeyde, hastalıklara fena kozmik enerji akışının niçin olduğuna dair hiçbir kanıt yoktur.

Bununla beraber, şifalı taşlar sıhhat kaplıcalarında oldukça popülerdir ve New Age sıhhat kliniklerinde, sık sık masaj ve Reiki şeklinde ilgili uygulamaların içine dahil edilir. Rahat bir ortamda ek olarak kullanılan bu şifalı taşların değilde rahat bir ortamın fizyolojik (yada ruhsal) iyileştirmeye katkı sağlamış olduğu bilinse de şifalı taşlarda ruhsal rahatlamaya katkı sağlayabilir..

Şifalı taşların bileşimini fosfat, bakır ve silikatlar oluşturur, kullanılan taşların ihtiva ettiği kimyasalların doğaüstü bir iyileştirici güç sağlamış olduğu mümkün olmadığı şeklinde, bu taşların ihtiva ettiği kimyasalların tıbbi açıdan faydası olduğu söylenemez.

Kısacası şifalı taşlar, geleneksel Doğu felsefesinde ki bazı inançlarda görülen, evreni kuşatan ve görünmeyen bir şifa gücüne haiz yaşam enerjisi ile ara buluculuk yapmış olduğu söylenen, put, totem şeklinde figürlerden biridir.

Şifalı taşların şifa güçleri ve sınıflandırılması, bu meslekle uğraşan şifacılar tarafınca değişik değişik yorumlansa da, genel olarak. Ametist bağırsaklar için yararlı olduğu söylenir, yeşil Aventurin kalp hastalıklarında destek sunar, sarı topaz zihinsel netlik sağlar. Menekşe ile kırmızı renkler vücudun yedi çakra noktaları ile ilişkilidir.

Bir şifalı taş şifacısı, bağırsak, genital, mide, göğüs, boğaz üstüne, alnına, kabaca başın yukarı bölgelerine, çakra noktaları ile uyumlu vücudunuzun çeşitli noktalarına şifalı taş yada kristaller koyabilir. Kullanılan taşlar ve bunların konumlandırmaları hasta tarafınca bildirilen semptomlar için seçilebilir. Bu çakra felsefesine gore bu bölgelerdeki enerji dengesizlikleri giderilir ve hasta iyileşir. Bu tedavi yöntemi büyük seviyede çağıl tıbbın uygulayıcıları tarafınca reddedilecek bir kavramdır.

Kristal taşlar da, orta doğu kültürlerinde mevcud muskayla aynı amaçla kullanılmaktadır. Muska, hastalık yada nazarı önlemek için kişinin üstünde taşınması gerekiyorsa, şifalı taşların da fena enerjiyi def etmek ve pozitif enerjiyi absorbe etmek amacıyla üstünde taşınması yada yastık altına kullanımını gerektirir.

Daha oldukça tamamlayıcı ve alternatif tıp elementlerden önde gelen şifalı taşlar, doğaüstü bir inanç sistemine dayanmakta gizemli ve açıklanamazdır. Şifalı taşların iyileştirici gücü bulunduğunun en alev ateş savunucuları kolayca bu gücün ne işe yaradığını açıklamakta yetersizdir.

Şifalı taş taraftarları çoğu zaman, tek amacı yılda milyonlarca insanoğlunun yaşamını kurtarmak olan, mesela, aşıların geliştirilmesi ve milyarlarca insan için yaşam standardını yükseltme başarısına karşın, çağıl tıp hakkında nefretlerini yada hayal kırıklığını ifade etmektedirler.

Şifalı taş taraftarları bugün çakra ve hayat-enerji alanların, çağıl tıpın idrak etme sınırları ötesinde olduklarını iddia etmektedir. Şifalı taşlar yada Kristallerle tedavinin kendisi düzensiz bir uygulamadır ve şifalı taş ve kristallerle iyileştirme sağladığını iddia eden şifacılar herhangi bir sertifika almak için temel biyoloji şeklinde herhangi bir data sahibi olmaları gerekmez.

Bazı doktorlar netice olarak stres yönetimi için şifalı taş ve kristallerin terapötik bulunduğunu söylemekte, rahatlamaya yol açan bir terapi olarak görerek, sınırı olan seviyede şifalı taş ve kristallere tahammül etmektedir. Şifalı taşlarla şifa arayanlar yaşamı tehdit eden hastalıkları var ise meşru tedavi şekillerinden terk edecek herhangi bir telkine, inanca sürüklenmeme mevzusunda dikkatli olmalıdır.

Kan grubuna göre doğal taşlar Bu kan grubu için, kırmızı ve mor şeklinde sıcak renkli kıymet taşların, bu kişiler üstünde pozitif etkilere haiz olduğu düşünülmektediSarı renkli naturel taşlar: Sitrin, kehribar, kaplan gözü, jasper ve krisopraz taşlarıdır.

Kırmızı ve pembe renkli naturel taşlar: Pembe inci, yakut, rodonit, mercan, turmalin taşlarıÖrneğin, kaplan gözü taşı; süratli karar almayı teşvik eden, yaratıcılığın, cesaretin ve refahın kıymetli bir taşıdır. Karnelyan taşı ise; coşkunuzu artıracak ve tutkularınıza iyimserlik ve pozitiflik getirecek oldukça enerji vericidir. Bu taş, tereddütlerinizi engelleyerek sizi harekete geçirecektir.

Hadislerde geçen şifalı taşlar İnci, Mercan, Yakut, Zebercet, Zümrüt şeklinde taşlar, cennetin yapıtaşları yada süsleri olarak gösterilmiştir. Onlar kimi zaman cennetteki köşklerin tuğlaları olurlar, kimi zaman de yekpare (tek ve tüm bir taş oluşturur köşkü, kimi zaman aden ırmaklarının iki yanıdır kıymetli taşır.

Tarih süresince süregelen rivayetlere gore, bazı taşların mistik şifa sunmuş olduğu düşünülmektedir. Bu taşlar takı halinde alışveriş amacıyla ticari yelpazede geniş bir yer verilmiştir. Bu güzel kıymetli taşlar ve rivayetlere gore iyileştirici özellikleri

Doğal taşlar ve isimleri

Amber :

Şifalı taşlar Amber taşı Bellek yitirilmesine yardımcıdır, vücudu arındırır, baş ağrısını hafifletir. Fikir bozukluğu, kemik ve kalp sorunlarını giderir, Amber, stres ve sakinleştirici özelliği ile bilinir.

Ametist (Amethyst) :

Şifalı taşlar Ametist kristal Uykusuzluk, artrit, ağrı ve dolaşım sorunlarını azaltır. Ametist, meditasyon, rahatlık, denge, cesaret ve iç güç taşı olarak kabul edilir.

118870220ca13642d29afc22e176537b
şifalı taşlar

Aquamarine :

Şifalı taşlar Aquamarine kristal Karaciğer, boğaz, mide, çene, dişler, gözler ve kulak hastalıklarında kullanılır. Akuamarin ek olarak, korku salan sinirleri yatıştıran ve zihinsel açıklık getirmesiyle bilinir.

sifali taslar ve bioenerji uzmani belgin dal her 13182790 3369 amp
şifalı taşlar

Sitrin (Citrine) :

Şifalı taşlar Sitrin (Citrine) kristal İşitme duyularını arttırmayı elde eden bir taş olarak değerlendirilir. Sitrin başarı, bolluk ve net düşünmeyi teşvik etmektedir.

sitrit tasi ozellikleri ve faydalari nelerdir 2
şifalı taşlar

Garnet :

Şifalı taşlar Garnet :kristal Kan, kalp ve akciğer hastalıklarında kullanılır. Ek olarak duygusal aşk, tutku, duygusallık ve samimiyeti teşvik etmesiyle bilinmektedir.

650x344 garnet tasi faydalari nelerdir garnet tasi ne ise yarar garnet tasi ozellikleri nelerdir 1642082362890
şifalı taşlar

Lapis :

Şifalı taşlar Lapis kristal Uykusuzluk ve depresyonu hafifletilmesine destek sunar. Lapis ek olarak açıklık, doğruluk ve yaratıcılığı teşvik etmesiyle bilinir.

lapislazuli tasi
şifalı taşlar

Oniks (Onyx):

Şifalı taşlar Oniks (Onyx) kristal Çakra ile ilişkilidir. Bedenimizde hormon salgılayan bezlerin hormon üretimini uyarırlar. Oniks taşının içsel esin ve duygular üstünde denetim getirmiş olduğu düşünülmektedir.

oniks tasi
şifalı taşlar

 

İnci (Pearl) :

Şifalı taşlar inci taşı Sinirler üstünde yatıştırıcı özellikleri ile bilinir. İnci saflığın ve masumiyetin simgesidir, fena düşüncelerden arınmaya destek olduğu söylenir.

shutterstock
şifalı taşlar

 

Peridot :

Şifalı taşlar Peridot kristal İlişkilerde stres, hiddet ve kıskançlık duygularını bastırır. Peridot, yaşlanmayı yavaşlatır, bolluk ve refah sağlar.

peridot 2
şifalı taşlar

Ruby :

Şifalı taşlar Ruby kristal Pozitif duygulara yardımcıdır. Ruby, dürüstlük, bağlılık, ve mutluluğu çoğaltması ile bilinmektedir.

ruby yakut ve saglik 1024x683 1
şifalı taşlar

Safir (Sapphire) :

Şifalı taşlar safir kristal Yaratıcı ifade ve iç sulh için bir meditasyon taşıdır, Safir, kişisel ifadeyi sağlar ve ağrıların hafifletilmesine destek sunar.

5c024bced57963af784c4defe3d01a02
şifalı taşlar

Topaz :

Şifalı taşlar topaz kristal En kuvvetli şifalı taşlardan biridir. Topaz duyguların dengesini kolaylaştırır ve açgözlülüğe karşı bir koruma sağlar.

5f30ef4367b0a92b9c9892dc
şifalı taşlar

Turkuaz (Turquoise) :

Şifalı taşlar, kristal Turkuaz bir şifa ve dengeleme taşı olarak bilinir. Bilhassa Orta Asya kültüründe oldukça mühim yere haizdir.

21cb8cf96c5e380ac168f074db91f65d
şifalı taşlar

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün sosyal anlamda enerjinizin yüksek olduğunu fark edeceksiniz. Günü arkadaşlarınızla zaman geçirerek değerlendirmek isteyebilirsiniz. Yeni insanların hayatınıza girdiğini görecek ve genişleyen çevrenizin sizi mutlu ettiğini hissedeceksiniz. Aynı zamanda aşk hayatınızda beklenmedik sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, ev hayatınızda birtakım değişiklikler yaşayacaksınız. Belki yeni bir ev arkadaşı ya da taşınma durumu söz konusu olabilir. Bugün sosyal anlamda kendinizi iyi hissettiğiniz bir gün olacak. Bu yüzden sevdiğiniz insanlarla zaman geçirmek için bu fırsatı değerlendirin.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yay burçları, bugün işle alakalı olarak uzun bir seyahate çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Bu yolculuk uzun vadede hayat planlarınızın değişmesine neden olacak ve sizin için yepyeni fırsatların kapısını aralayacak.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün sosyal anlamda insanlarla ilişkilerin zorlu olduğu bir döneme giriş yapıyorsunuz. Bu yüzden ikili ilişkilerde yanlış anlaşılmalardan doğan problemlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Sevdiğiniz insanlara aranıza giren bu soğukluk nedeniyle tüm günün enerjisinde negatif bir hava esecek.

KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün planladığınız ve yapmak istediğiniz şeyleri yapamayabilirsiniz. Aceleci davranmayın ve planlarınızın dışına çıkmamaya özen gösterin. Hayallerinize ve hedeflerinize ulaşmak için atacağınız bir uzun vadede planlarınızın yeniden şekillenmesine yardımcı olabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Veranın Faydaları Nelerdir? | Şifalı Yaşam: […] Aloe Vera Bitkisinin Gücü […]
2022-06-27 18:48:14
Yumurta Kabuğunun Bitkilere Faydaları | Şifalı Yaşam: […] patlıcan ve biber gibi sebzeler kalsiyum eksikliği nedeniyle büyürken
2022-06-27 18:32:59
2022-06-26 18:30:42
2 Adımda Kauçuk Bitkisi Faydaları | Şifalı Yaşam: […] Şifalı Bitkiler Her Derde Deva 10 Yararlı Bitki
2022-06-26 18:23:30
Sürekli Çıkan Çıban Hangi Hastalıkların İşareti Olabilir ? Çıban Nedir ? Çıban Tedavisi ? | Şifalı Yaşam: […] Bitkisi Faydaları Kaplama Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
2022-06-18 12:45:51
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam