Diş ağrısına ve iltihabına ne iyi gelir?
Abone Ol

Diş ağrısına ve iltihabına ne iyi gelir?

Dişlerde meydana gelen çürük, kırılma benzer şekilde durumlarda şiddetli ağrılar yaşayabiliriz. Diş ağrısına ve iltihabına ne iyi gelir? Diş ağrısı iyi mi geçer? Iyi mi giderilir? Bu ağrılar insanoğlunun ruhsal olarak da sıkıntıya sokan ağrılardır. Bilhassa 20 lik diş ağrıları ciddi acılar yaşatır. Diş ağrıları kimi vakit uzun bir süre geçmez, işte tam bu aşamada […]

Dişlerde meydana gelen çürük, kırılma benzer şekilde durumlarda şiddetli ağrılar yaşayabiliriz.

Diş ağrısına ve iltihabına ne iyi gelir? Diş ağrısı iyi mi geçer? Iyi mi giderilir?

Bu ağrılar insanoğlunun ruhsal olarak da sıkıntıya sokan ağrılardır. Bilhassa 20 lik diş ağrıları ciddi acılar yaşatır. Diş ağrıları kimi vakit uzun bir süre geçmez, işte tam bu aşamada diş ağrısına ne iyi gelir diye araştırmaya başlarız, ilk olarak uzun devam eden bir ağrınız var ise bir diş hekimine görünmelisiniz, zira burada yazacağımız tavsiyeler yalnız anı kurtaran bilgilerdir, kalıcı tedavi diş hekimleri tarafınca yapılır. Diş ağrısı için şifalı bitkiler mevcutdur.

Ahmet Maranki diş ağrısı için sarımsak ve maydanoz önermektedir, maydanozu güzelce ezdikten sonrasında ağrıyan diş etrafına yavaş yavaş masaj yapar benzer şekilde sürmek gerekir, sarımsak da aynı şekilde güzelce ezilerek ağrıyan diş etrafına sürülmelidir. Malum bir tedavi yöntemi olan tuz tedavisi ile azca miktardaki tuz ağrıyan dişe bastırılır ya da tuzlu su ile gargara yapılır.

 

Diş ağrısı için ilaçlar da kullanılır, bir tek bir ilaç kullanmadan yada nebat tedavisi de olsa doktorunuza danışmadan tedaviye başlamayınız, diş ağrısı için antibiyotikler, iğneler kullanılır, rastgele ağrı kesici haplar kullanarak yan etkilere mağruz kalabiliriz, ilkin diş hekimlerimize danışalım. Ek olarak diş etlerinizdeki ağrılar için 1 çay kaşığı tuz ve bir bardak ılık su ili gargara yapabilirsiniz.

İltihaplı diş ağrısına ne iyi gelir ?

Diş Ağrısı İçin Karanfil

zeytinyağlı karanfil
zeytinyağlı karanfil

Karanfilin yararları bir fazlaca alanda malum bir gerçektir, bilhassa ağrı kesici tesiri ile malum karanfil diş ağrısına iyi gelir.

Aktarlardan bulabileceğiniz karanfil tohumu diş ağrısı tedavisi için geçicide olsa bir rahatlatma elde edecektir.

Aldığınız karanfil tohumunu ağrıyan diş üzerine koyup hafifçe bastırmanız ile diş ağrısına iyi gelecektir ve diş ağrısını hafifletecektir.

Bu tavsiyeler yalnız diş hekiminize gidip muayene olmadan ilkin ağrıyı hafifletmek içindir kalıcı tedavi için tek yetkili kişi diş hekimleridir.

İltihaplı diş ağrısınaAyrıca neler iyi gelir?

Çörek Otu: Çörek otu iltihaplı diş ağrısına yönelik en etkili bitkisel çözümlerden birisidir. Ağrıya neden olan irin bakterilerini ortadan kaldıran çörek otu organik bitkisel çözümlerden yalnız bir tanesidir. Çörek otunu kaynatarak tüketebilirsiniz.

Bu şekilde irin şikayetlerinizi dindireceksiniz. Ek olarak çörek otu iltihaptan meydana gelen enfeksiyonu da temizler. Her iltihaplı diş ağrısında gönül rahatlığı ile çörek otu tüketebilirsiniz.

Karabiber: Karabiber ile birlikte iltihabın yok açmış olduğu diş ağrısını kesmek mümkün. Karabiber direkt diş ağrısının enfeksiyonunu giderir. Tamamen organik antibiyotik olarak malum karabiberi istediğiniz benzer şekilde tüketebilirsiniz. Karabiberi iltihaplı dişin üstüne koyarak bu şekilde iltihabınızı iyileştirebilirsiniz.

Karanfil Yağı: Karanfil yağı ile birlikte iltihaplı dişinizin ağrısını dindirmek mümkün. Karanfil yağı antiseptik özelliği olan bitkisel yağlardan birisidir. Diş ağrısı şikayetiniz var ise iltihaplı dişinize karanfil yağı pamuk yardımı ile sürebilir bu şekilde ağrınızı geçirebilirsiniz.

Sarımsak: Organik bir antibiyotik olan sarımsak iltihaplı diş ağrısına iyi gelmektedir. Sarımsak bakterileri yok eder ve diş minesinin temizlenmesini sağlar. İltihaplı dişin üzerine sarımsaklarınızı ezerek dişin üzerine koyabilirsiniz. Bu şekilde ağrı anında kesilecek ve irin temizlenmeye başlayacaktır. Sarımsak dişte uyuşma tesiri yapar ve ağrı hissetmenizi engeller.

Buz: Buz ile birlikte iltihaplı diş ağrısını geçirmek olağandır. Buz iltihaplı dişi uyuşturur ve ağrı hissiyatınızı azaltır. Diş ağrısını geçici olarak hafifletir. İltihaba da iyi gelmektedir. Dayanılmaz bir diş ağrısı çekiyorsanız ne olursa olsun buz uygulamasını bez yardımı ile yanağınıza koyarak diş ağrınızdan kurtulabilirsiniz.

Zerdeçal: Her derde ilaç organik ürünlerden kabul edilen zerdeçal iltihaplı diş ağrısına oldukça iyi gelmektedir. Zerdeçal iltihabı söker ve diş minesinin eski sağlığına kavuşmasını sağlar. Antiseptik özelliği bulunan zerdeçal diş ağrısını hafifletir. Bitkisel yollarla iltihaplı diş ağrısını geçirmek için ne olursa olsun zerdeçal tüketmelisiniz.

Iyi mi geçer?

Tuzlu Gargara: Tuzlu gargara yaparak iltihabı sökebilirsiniz. İltihaplı diş iltihabın niçin olduğu enfeksiyonlardan dolayı ağrı yapmaktadır. Tuz ise enfeksiyon giderici ve organik bir irin sökücüdür. Bir bardak suyun içine tuz ilave ederek gargara yapabilirsiniz.

Bu şekilde diş ağrınız hafifleyecek ve diş ağrısını geçireceksiniz. Diş ağrısı dayanılmaz bir ağrı verdiğinden dolayı tuzlu gargara işe yarayacaktır. Tuzlu gargarayı istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı: Zeytinyağı organik bir bitkisel yağdır. Oldukça şifalı ve insan sağlığı için en yararlı bitkisel yağlardandır. Zeytinyağı bununla beraber iltihaplı dişin ağrısını hafifletir. Zeytinyağında anti inflamatuar maddesi bulunmaktadır.
Bu madde irin için oldukça etkilidir. Günde 2 kere zeyinyağı ile iltihaplı dişinize tedavi uygulayabilirsiniz. 1 hafta süresince zeytinyağı uygulayarak iltihaplı diş ağrısını geçirebilirsiniz.

Vanilya: Vanilya iltihabı söken bir diğeri bitkisel yağlardan biridir. Vanilyanın bakteri temizleyici özelliği bulunuyor. Tam anlamıyla bir antioksidandır. İltihaplı diş ağrısına vanilya ilave ederek ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Vanilya aslı uygulamasını günde 2 kere yapabilirsiniz.

Soğan: Soğan diş ağrısına yönelik en etkili bitkisel çözümlerden birisidir. Soğan dişinizdeki tüm enfeksiyonu kaldıracak ve tüm ağrıyı hafifletecektir. Soğan diş ağrısı iltihabını sökmektedir. Soğan uygulamasını günde 2 kez yaparak ağrılarınızı hafifletmek mümkün. Soğan bakteri öldürücü özelliği bulunan oldukça yararlı bir organik gıdadır.

Buğday çimi suyu: Buğday çimi suyu iltihaplı dişi temizleyen ve ağrıyı hafifleten bitkisel yöntemlerden biridir. Ağız içi bakterilerin temizlenmesini sağlar. Ağız içinde ki ziyanı dokunan bakterilerin artmasını engeller ve iltihabı söker. Diş enfeksiyonunu da engeller.

İltihaplı diş ağrısını kesmek ve geçirmek için evde yapılacaklar

İltihaplı diş ağrısını geçirmek için evde yapabileceğiniz pek fazlaca bitkisel organik yöntemler bulunmaktadır.

Ada Çayı: Evde yapacağınız ada çayı ile birlikte diş ağrınızı hafifletebilirsiniz. Ada çayı bununla beraber iltihabı da sökmektedir. Ada çayını isterseniz gargara yaparak da tüketebilirsiniz. Ada çayı bununla beraber sinir sistemine etki eder.

Sinir sistemini gevşeten ve ağrı hissetmenizi engellemiş olan ada çayı kişiyi rahatlatır ve daha rahat uyumasını sağlar. Ada çayını günde 3 kere tüketebilir ve iltihaplı diş ağrılarınızı geçirebilirsiniz.

Karanfil Kürü: Karanfil kürü ile birlikte evde yapacağınız diş ağrınızı hafifletebileceğiniz bitkisel yollardan biridir. Karanfil kürü diş üzerine pozitif yönde tesiri vardır. Bir bardak kaynar suyun üzerine 3-4 parça karanfil atarak gargara yapabilirsiniz.

Karanfil iltihaplı diş ağrısını iyileştirecektir. Isterseniz karanfili direkt olarak iltihaplı dişinizin üstünde çiğneyerek bekletebilirsiniz. Bu şekilde de ağrı hissiyatınız azalacaktır.

Sirkeli Su: Bir bardak suyun içine iki yiyecek kaşığı sirke ilave ederek gargara yapabilirsiniz. Sirke anti bakteriyel özelliği olan bir besin deposudur. Dolayısıyla iltihaplı dişte ki tüm ziyanı dokunan bakterileri evde yapacağınız sirkeli su ile birlikte geçirmek mümkün.

Sirkeli su gargarasını günde 1 kere yapabilirsiniz. Bu şekilde süratli bir netice alabilirsiniz. Sirkeli su insan sağlığına da oldukça faydalıdır. Ağrı hissiyatınızı giderir.

YAZAR HAKKINDA

Mert K.oğlu Mert K.oğlu Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Diş ağrısına ve iltihabına ne iyi gelir? » Şifalı Yaşam: […] zeytinyağlı karanfil […]
2021-02-15 13:40:52
Kene sokması ilk yardım ve Kene kene ısırığı Belirtileri » Şifalı Yaşam: […] ısırması emareleri: ateş,baş ağrısı, iştahsızlık, üşüme,  kas ağrıları, bulantı
2021-02-15 10:57:40
Zeytinyağının faydaları hakkında yararlı bilgiler | Şifalı Yaşam | Şifalı Yaşam Hakkında Herşey: […] Zeytinyağı ayrıca yağların sindirilmesine ve emilmesine yardımcı olarak yağ
2020-12-10 10:07:52
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam