Biberiye çayı nedir, nasıl yapılır ?
Abone Ol

Biberiye çayı nedir, nasıl yapılır ?

Biberiye ülkemizde tıbbi alanda sıkça kullanılan eski zamandan günümüze ulaşmış şifalı bir bitkidir. Özellikle tıbbi alanda kullanımı insanların ilgilisini çekmekte ve faydalarını görenlerin sıkça kullandığı bir şifalı bitkidir. Birçok rahatsızlıkta kullanılan biberiye saymakla bitmeyecek faydaları olan bir bitkidir. Yaygın kullanım alanı tıp ve tıbbi rahatsızlıklardır en önemli özelliği saç dökülmesini önlemesi ve yaşanan saç problemlerinde […]

Biberiye ülkemizde tıbbi alanda sıkça kullanılan eski zamandan günümüze ulaşmış şifalı bir bitkidir.

Özellikle tıbbi alanda kullanımı insanların ilgilisini çekmekte ve faydalarını görenlerin sıkça kullandığı bir şifalı bitkidir. Birçok rahatsızlıkta kullanılan biberiye saymakla bitmeyecek faydaları olan bir bitkidir.

Yaygın kullanım alanı tıp ve tıbbi rahatsızlıklardır en önemli özelliği saç dökülmesini önlemesi ve yaşanan saç problemlerinde yan etki olmadan problemin çözülmesinde etkileyici etkisidir.

Saç da oluşan dökülme, Kellik, Kepek, Yağlanma problemlerinde kısa sürede gözle görünen sonuçlar vermektedir, birçok ilaçta yer alan bu bitkinin doğal kullanımında ilaçlarda görünen yan etki görülmeden problemi ortadan kaldırdığı görülmüştür.

Biberiye çayı Ne iyi gelir?

Biberiye çayı insan üzerinde birçok iyileştirici etkiye sahiptir bunlardan bazıları;

-Bağırsağı çalıştırır sindirimi kolaylaştırır.

-Yüksek miktarda A, C, B6, B1, B9 vitamini içerir alınamayan vitamini vücuda temin eder

-Solunum yoluna bağlı rahatsızlıkların tedavisinde

-Ağrı kesici özelliği sayesinde baş ağrısı, mide ağrısı, adet ağrısı, migren arısına iyi gelir

-İnsanı sakinleştirir ve kaygı giderir.

-Yaraların iyileşme süresini hızlandırır yaralı bölgeyi tedavi etmede yardımcıdır.

-Hafızayı güçlendirir.

-Saç dökülmesi ni engellediği kanıtlanmıştır

-Saçlarda oluşan kepek, yağ ve banyo sonrası dökülmeyi tamamen keser.

-Fazla kilo almayı engeller ödem söktürücü özelliği vardır.

-Odaklanmanızı yardımcı olur

-Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Biberiye çayı Nasıl yapılır?

Biberiye doğası gereği Akdeniz bölgesinde yetişmektir, aktar ve doğal ürün satan marketlerden temin edeceğiniz biberiye yaprağını.

Bir cezvede kaynatılan suya birkaç tutam kurutulmuş biberiye yaprağı atılır

Biberiye 10 dakikada kadar cezvede kaynatılır, sonrasında demlenmesi için 10 dakika kadar demlenmeye bırakılır, kaynatılan karışım süzülerek içerisine zencefil, yarım tatlı kaşığı bal, bir iki damla limon sıkılarak günde bir bardak olacak şekilde tüketilebilir.

Biberiye çayı zararları

Biberiye etkili bir bitkidir günde bir fincandan fazla tüketimi insan vücudu üzerinde etkilere yol aça bilmektedir. Düzenli kullanım için bir hafta aralıklara tüketilmesi uygundur

Bunlar kısaca

-Baş dönmesi

-Mide bulantısı

-Halsizlik

-Alerjik reaksiyonlar

-Kalp rahatsızları

YAZAR HAKKINDA

Mert K.oğlu Mert K.oğlu Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün bilinçaltı rüyalarıyla güne başlayabilirsiniz. Yarım kalan işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Gün içerisinde iletişim aksaklıkları, yanlış anlama ve alınganlık gibi durumlara karşı dikkat etmeli.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerde küslük ve barışmalara açık enerjiler hakim olacak. Sosyal çevrenizle ilişkilerinizde daha hassas ve değişime açık olmalı, karşınızdaki kişilerin beklentilerini göz etmelisiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU

Bugün çocuklarınızla ilgilenebilir, çocuklarınıza karşı daha duygusal olabilirsiniz. Etrafınızdaki enerjilerden daha fazla etkilenebileceğiniz için negatif insanlardan ve negatif konuşmalardan uzak kalmaya çalışın.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün yarım kalan işlerinizi tamamlamak, dinlenmek ve zihni boşaltmak için güzel bir gün. Önemli başlangıçları bir sonraki güne erteleyebilir, bugün boyunca daha çok olayları farklı açılardan görmeye çalışabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün finansal konularla ilgili düzenlemeler yapabilir, ödemeler ve harcamalar yapabilirsiniz. Hediyeler alabilir, verebilirsiniz. Yeteneklerinizi iş hayatında ve kariyer yolunuzda ortaya koyma zamanı.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Diş ağrısına ve iltihabına ne iyi gelir? » Şifalı Yaşam: […] zeytinyağlı karanfil […]
2021-02-15 13:40:52
Kene sokması ilk yardım ve Kene kene ısırığı Belirtileri » Şifalı Yaşam: […] ısırması emareleri: ateş,baş ağrısı, iştahsızlık, üşüme,  kas ağrıları, bulantı
2021-02-15 10:57:40
Zeytinyağının faydaları hakkında yararlı bilgiler | Şifalı Yaşam | Şifalı Yaşam Hakkında Herşey: […] Zeytinyağı ayrıca yağların sindirilmesine ve emilmesine yardımcı olarak yağ
2020-12-10 10:07:52
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam