Aspirinin Çiçeklere Faydası
Abone Ol

Aspirinin Çiçeklere Faydası

Aspirinin çiçeklere faydası konusunda özellikle ilaç sektörünün en eski ilaçları arasında olan aspirinin tarım sektöründe ve bitki bakımlarında kullanıldığı sıklıkla görülür ve faydaları çok fazladır. Fakat her şeyde olduğu gibi aşırıya kaçan kullanım söz konusu olduğu zaman bitkilere yarardan çok zarar verir aynı zamanda her bitki için kullanılması uygun değildir ve özellikle bitkilerin en yorgun […]

Aspirinin çiçeklere faydası konusunda özellikle ilaç sektörünün en eski ilaçları arasında olan aspirinin tarım sektöründe ve bitki bakımlarında kullanıldığı sıklıkla görülür ve faydaları çok fazladır. Fakat her şeyde olduğu gibi aşırıya kaçan kullanım söz konusu olduğu zaman bitkilere yarardan çok zarar verir aynı zamanda her bitki için kullanılması uygun değildir ve özellikle bitkilerin en yorgun ve bitkin olduğu dönemde destek amaçlı olarak kullanılabilir.

Aspirinin çiçeklere faydası arasında mantar hastalıklarını engellemeyi sağlar, bitkilerin bağışıklığını güçlendirir ve bitkilerle çiçeklerin soğuk hava gibi sert koşullarda daha dayanıklı olmasını sağlar. Bu nedenle özellikle sarım bitkileri ve balkon bitkilerinde sıklıkla kullanılır. Aspirinin sağlıklı bitkilere uygulama yapılması önerilmez, genellikle tarım sektöründe kullanıma uygundur ve iç mekân bitkilerinde belli ölçü ve kurallar dahilinde kullanılabilmektedir.

Aspirinin etken maddesi asetilsalisilik asit olmaktadır ve aspirinin ham maddesi olarak salisilik asit ve türevleri söğüt gibi bazı bitkilerin yaprak ve kabuklarında bulunur. Salisik asit köklenmeyi destekler ve kökleri uyarıcı etkiye sahip olmaktadır. Kök sayısını arttırmaya yardımcı olur ve yine salisilik asit yaralanma tepkilerini azaltır. Bu nedenle aspirin çiçekler üzerinde sıklıkla kullanılır ve etkileri kanıtlanmıştır.

Aspirinin Ciceklere Faydasi
Aspirinin Çiçeklere Faydası

Çiçeklere Aspirin Kaç Günde Verilir?

Çiçeklere aspirin kaç günde verilir ve nasıl kullanılır genel olarak bakıldığı zaman eğer köklendirme yapmak istediğiniz bir bitki dalı varsa bu dalı bir söğüt dalı ile beraber oda sıcaklığında dinlendirilmiş suda bekletirseniz köklenmesi daha kolay olur. Çünkü hem söğüt dalı hem kendisi için köklenmeyi destekleyen bir hormon salgılar. Söğüt dalından suya geçen salisik asit burada hormon etkisi görevini sağlar. Salisik asit, bitkilerin saldığı köklenme hormonunun daha iyi bir şekilde işe yaramasına yardımcı olur. Çiçekler için aspirin kullanımı,

 • Aspirin uygulamaları tarımda sıkça başvurulur fakat uygulama topraktan yapılmaz, genellikle yapraklara fısfıs şeklinde gerçekleşir.
 • Dış mekânda bulunan bitkilerde daha fazla gerçekleştirilir ve dış mekânda yer alan bahçe bitkilerinde tercih edilmesinin nedeni, bitki bağışıklığına destek sağlamak ve parazitlerden korunmasıdır.
 • Çiçeklere aspirin verilirken çok sık yapılmaması gerekir, eğer çok sık yapılırsa bu durumda bitkiler zarar görebilmektedir.

Aspirin Hangi Çiçeklere İyi Gelir?

Aspirin Bitkilere Iyi Gelir mi 2
Aspirin Bitkilere İyi Gelir mi

Aspirin hangi çiçeklere iyi gelir konusunda genellikle birçok çiçek için kullanılmaktadır ve aspirin çiçeklerin canlı kalmasında etkili ve kesin bir çözümdür. Özellikle köklenmesi beklenen bitkilerin daha kolay ve daha hızlı yetişmesi için aspirin oldukça faydalıdır, aspirin ile çiçekleriniz daha verimli hale gelir. Bunun dışında aspirin, bitkilerde bulunan mantar hastalıklarını engellemenizi sağlar ve aspirin içerisinde yer alan salisik asit, bitkilerin bağışıklığının güçlenmesini sağlar.

Aspirin özellikle balkon çiçeklerinde soğuk hava gibi sert koşullarda daha dayanıklı olmasını sağlar, bitkileri kökten uca güçlendirir. Aspirin, çelikleme yöntemi ile beraber kullanıldığında köklendirme işlemi daha kolay hale gelir ve bitkileri daha kolay köklendirip tekrardan büyümesini ve yetişmesini kolayca sağlayabilirsiniz.

Menekşelere Aspirin Verilir mi?

Evlerde ve balkonlarda mutlaka bulunan menekşe türleri tropikal sis ormanı bitkileri arasındadır. Menekşelere aspirin verilir mi konusunda solan bitkiler için verilebilir. Özellikle Afrika menekşesi için aspirin kullanılabilir. Bunun dışında kaktüs gibi çiçeklere aspirin verilmesi önerilmez. Kış aylarında güneş ışına ihtiyaç duyan çiçeklerin ölmemesi için bakımının iyi yapılması gerekir ve çiçek ile diğer bitkilerin bakımında doğal yöntemleri tercih etmek her zaman daha iyi sonuçlar almayı sağlar. Aspirin hem çiçekler için hem de cilt için yararlıdır fakat kullanımında dikkatli olunması gerekir.

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Yatırımlarınızdan ufak bir kazanç sağlayabilirsiniz. İş yerinden bazı arkadaşlarınızla münakaşaya girmekten kaçının. Sizin için zor bir gün olabilir. Kafanızdaki endişeleri bastırmaya çalışın. Kısa bir tatil düşünebilirsin.

BOĞA BURCU YORUMU

Kazançlı bir iş anlaşması yapabilirsin. Bu gelişme enerjini yükseltecek. İş cephesinde yeni bir ivme kazanabilirsin. Mevsimsel değişiklikler yüzünden sağlığına dikkat etmelisin. Böyle bir zamanda hasta olmak istemezsin. Önlemini al.

İKİZLER BURCU YORUMU

Savurganlık dürtüsü sizi arkadaşlarınızla birlikte en sevdiğiniz alışveriş mekanlarına götürebilir. Çok fazla harcamamaya dikkat edin. Kariyer alanında olumlu yönde gelişmeler yaşanabilir. Gitmek için söz verdiğin bir aile etkinliğini kaçırabilirsin. Kaçırmasan ne güzel olur!

YENGEÇ BURCU YORUMU

İş yerindeki rakiplerinize karşı dikkatli olun, çünkü üstlerinizin zihnini size karşı doldurabilirler. Sağlık sorunu yaşayabilirsiniz. Sağlık ve dengeli beslenerek daha az hasarla bu süreci atlatabilirsiniz. Evdeki değişiklikler hoşunuza gitmeyebilir, ancak bu konuda yapabileceğiniz çok az şey var.

ASLAN BURCU YORUMU

Çok kararlı bir şekilde parasal olarak nasıl daha fazla kazanabileceğinizin yollarını arıyorsunuz. Ancak biraz sakin olun. Çünkü içinizdeki bu tutku sizde agresifliğe neden oluyor. Fark etmeden etrafınızdaki insanları kırıyor olabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Beklenmedik bir yerden gelecek olan para rahat bir nefes almanızı sağlayacak. Başkalarıyla eşit söz hakkına sahip olabilmek için bazı konularda becerilerinizi geliştirmek durumunda kalabilirsiniz. Bir arkadaşınızın uzmanlığı, bir süredir tıkanan işlerinizde size çok yardımcı olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

İyi kazanmaya devam ettiğiniz için parasal cephede bir sorun yok gibi görünüyor. Hava sıcakları sizi yoruyor olabilir. Sağlığınıza dikkat edin. Huysuzluğunuzun sevdiklerinizle aranızı açmasına izin vermeyin.

AKREP BURCU YORUMU

Detaycılığınız üzerinde çalıştığınız bir projenin ya da etkinliğin kusursuz şekilde tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Sevdiğiniz insanlar harika bir hafta geçirebilirsiniz. Acilen bir krediye ihtiyaç
duyabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bazı aceleci yatırımlar nedeniyle parasal durumun kötüleşmesi muhtemeldir. Bu durumu kurtarmak için fikrini hiç ummadığın insanlar destekleyecek. Sağlığınıza dikkat edin. Bir aile üyesinin başarısı
sizin de prestijinizi yükseltecek.

OĞLAK BURCU YORUMU

Borsa, hisse senedi, kripto para gibi alanlarda yatırımı olanların çok dikkatli olması gerekiyor. Zarar verecek bir kayıp yaşanabilir. Odağını kariyerine verenler doğru adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Gerginlikten uzak bir hayat istiyorsanız, huysuz bir ihtiyarın etrafından dolaşmak zorunda kalabilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Araba veya büyük bir eşya satın alabilirsiniz. Spora başladıysanız dikkatli olun. İşinize çok bağlısınız. Ayrıntılara dikkat ediyorsunuz. Bu bağlılığınız ve dikkatiniz sayesinde iş yerine büyük bir fayda sağlayabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Büyük bir para harcamadan önce iki kere düşünmeniz sizin yararınıza olabilir. Mevcut işinizde beklemediğiniz bir kazanç elde ediyorsunuz. Depresif hissedenlerin hayatlarına giren yenilik sayesinde üzerlerindeki ölü toprağından kurtuluyorlar.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Diş ağrısına ve iltihabına ne iyi gelir? » Şifalı Yaşam: […] zeytinyağlı karanfil […]
2021-02-15 13:40:52
Kene sokması ilk yardım ve Kene kene ısırığı Belirtileri » Şifalı Yaşam: […] ısırması emareleri: ateş,baş ağrısı, iştahsızlık, üşüme,  kas ağrıları, bulantı
2021-02-15 10:57:40
Zeytinyağının faydaları hakkında yararlı bilgiler | Şifalı Yaşam | Şifalı Yaşam Hakkında Herşey: […] Zeytinyağı ayrıca yağların sindirilmesine ve emilmesine yardımcı olarak yağ
2020-12-10 10:07:52
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam