Aloe Vera Bitkisi Hangi Hastalıklara İyi Gelir?
Abone Ol

Aloe Vera Bitkisi Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

“Aloe vera bitkisi hangi hastalıklara iyi gelir” kapsamında özellikle alternatif tıpta çok kullanıldığını söyleyebiliriz. Yapılan araştırmalara göre aloe veranın birçok faydası olduğu ortaya çıkmıştır. Kaktüsü andıran aloe vera, zambakgiller familyasındandır. Aloe vera bitkisi son zamanlarda çok popüler olmuştur. Özellikle cilt güzelliğinde çok kullanılan bir bitkidir. Kozmetik sektörü başta olmak üzere tüm vücut sağlığı için kullanılıyor. […]

“Aloe vera bitkisi hangi hastalıklara iyi gelir” kapsamında özellikle alternatif tıpta çok kullanıldığını söyleyebiliriz. Yapılan araştırmalara göre aloe veranın birçok faydası olduğu ortaya çıkmıştır. Kaktüsü andıran aloe vera, zambakgiller familyasındandır.

Aloe vera bitkisi son zamanlarda çok popüler olmuştur. Özellikle cilt güzelliğinde çok kullanılan bir bitkidir. Kozmetik sektörü başta olmak üzere tüm vücut sağlığı için kullanılıyor. Birçok ilaç yapımında da aloe vera kullanılıyor. Türkiye’nin güney kısımlarında yani sıcak alanlarda çok yetiştiriliyor. Aloe vera bitkisi faydaları, bitkinin yaprağındaki saydam jöleden geliyor. Aloe veranın jölesi içerisinde özsu bulunuyor. Bu özsu kişi için çok faydalıdır.

1339480 1
Aloe Vera Bitkisi Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Aloe Vera Bitkisi Sağlığa Faydaları

Aloe vera bitkisi sağlığa faydaları şu şekilde sıralanabilir:

Uçukları Düzeltir

Aloe vera uçuk tedavisinde çok etkilidir. Uçuk olan alana birkaç kez sürüldüğünde kişide iyileşme görülmeye başlar.

Diyabete İyi Gelir

Kronik hiperglisemi rahatsızlığını gidermede kullanılıyor. Diyabet tedavisinde ilaçsız çok etkilidir. Klinik çalışmalarda özellikle ilaçsız olarak diyabet problemini çözdüğü belirtilmiştir.

Bağışıklığı Destekler

Vücudun çinko eksikliğini gideren doğal ilaç olduğunu söyleyebiliriz. Vücut direncini artırarak, hastalık oluşumlarını engeller. Dengeli ve sağlıklı beslenmede önemli rol oynuyor.

Saçları Besler

Aloe vera içerisinde bol miktarda vitamin bulunuyor. Saçların beslenmesinde önemli etkisi vardır. Sağlıklı ve güçlü saçlar için mutlaka kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Saçları ölü hücrelerden arındırır. Aynı zamanda saç foliküllerinin üzerinden cilt dokusunu da yeniler.

Cilt ve Ürtiker

Aloe vera bitkisi; antioksidan ve antimikrobiyal barındırıyor. Cilt hastalıklarının giderilmesi için önemli bir bitki olduğunu söyleyebiliriz. Oral mukozit, sedef gibi pek çok hastalık tedavisinde de kullanılıyor. Ciltte oluşan tahrişleri gidermek içinde kullanılır.

Kabızlık

Aloe vera içerisindeki süt, bağırsakta suyu artırıyor. O nedenle kabızlığın giderilmesi için önemli bir bitkidir. Kabızlığı doğal yöntemlerle tedavi eder.

Vücuttaki İltihabı Atar

“Aloe vera jel ne işe yarar” noktasında iltihabı özellikle azaltır. Aloe vera, vücuttaki iltihabı atan mineral ve vitamini barındırır. Yaşlanmayı engelleyici özelliğiyle de dikkat çekiyor.

Deri Üzerindeki Yaraları Giderir

Deri üzerinde meydana gelen radyasyon hasarlarını yok eder. Cilt yanıkları gibi pek çok sorunu çözer.

aloe veranin cilde faydalari 1
Aloe Vera Bitkisi Sağlığa Faydaları

Aloe Vera Yüze Nasıl Sürülür?

“Aloe vera yüze nasıl sürülür” noktasında günde iki kez yüzde uygulanması gerekiyor.

Yüzünüzü her gün düzenli olarak aloe verayla temizlediğiniz takdirde bölgedeki problemlerin ortadan kalktığını göreceksiniz. Aloe vera aynı zamanda nemlendirici olarak da kullanılabilir. Sabah ve akşam günde iki kez cilt üzerine ince şekilde sürüldüğünde yüzünüz pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Aloe verayı yüze sürdükten sonra mutlaka soğuk suyla yüzünüzü temizleyiniz. Yalnız göz çevresine uygularken çok dikkat edilmelidir. Özellikle bitkinin jelini sürdükten sonra göz çevresini gelişi güzel ovaladığınızda ortaya büyük sorunlar çıkar. Çünkü göz çevresi en hassas olan alanlardandır. Aloe vera faydaları içerisinde aloe vera; cildin sağlıklı olarak nemlenmesini sağlar. Gözenekleri tıkayan ölü cilt hücrelerini temizler.

 

Aloe veranın genel faydalarını şöyle sıralayabiliriz;

 • Yanıkları iyileştirir,
 • Saçları hem parlatır hem besler,
 • Kırışıklıkları giderir,
 • Cilt hastalıklarının tedavisini destekler,
 • Kanser yaralarını tedavi eder,
 • Mide ülserinde koruyucudur,
 • Diş eti ve plağını iltihabını giderir,
 • Kan şekerini düşürür,
 • Kabızlığı iyileştirir,
 • C vitamini bakımından önemli bir bitkidir,

Aloe vera; kalp sağlığı başta olmak üzere bağışıklık sistemi içinde çok önemlidir. Sindirim sistemini düzenleyen özelliğe sahiptir. Yalnız fazla tüketildiği zaman ishale neden olur. O yüzden aloe vera tüketiminde aşırıya kaçmamak gerekiyor. Günlük maksimum yarım çay bardağı tüketilmesi doğru olur.

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Yatırımlarınızdan ufak bir kazanç sağlayabilirsiniz. İş yerinden bazı arkadaşlarınızla münakaşaya girmekten kaçının. Sizin için zor bir gün olabilir. Kafanızdaki endişeleri bastırmaya çalışın. Kısa bir tatil düşünebilirsin.

BOĞA BURCU YORUMU

Kazançlı bir iş anlaşması yapabilirsin. Bu gelişme enerjini yükseltecek. İş cephesinde yeni bir ivme kazanabilirsin. Mevsimsel değişiklikler yüzünden sağlığına dikkat etmelisin. Böyle bir zamanda hasta olmak istemezsin. Önlemini al.

İKİZLER BURCU YORUMU

Savurganlık dürtüsü sizi arkadaşlarınızla birlikte en sevdiğiniz alışveriş mekanlarına götürebilir. Çok fazla harcamamaya dikkat edin. Kariyer alanında olumlu yönde gelişmeler yaşanabilir. Gitmek için söz verdiğin bir aile etkinliğini kaçırabilirsin. Kaçırmasan ne güzel olur!

YENGEÇ BURCU YORUMU

İş yerindeki rakiplerinize karşı dikkatli olun, çünkü üstlerinizin zihnini size karşı doldurabilirler. Sağlık sorunu yaşayabilirsiniz. Sağlık ve dengeli beslenerek daha az hasarla bu süreci atlatabilirsiniz. Evdeki değişiklikler hoşunuza gitmeyebilir, ancak bu konuda yapabileceğiniz çok az şey var.

ASLAN BURCU YORUMU

Çok kararlı bir şekilde parasal olarak nasıl daha fazla kazanabileceğinizin yollarını arıyorsunuz. Ancak biraz sakin olun. Çünkü içinizdeki bu tutku sizde agresifliğe neden oluyor. Fark etmeden etrafınızdaki insanları kırıyor olabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Beklenmedik bir yerden gelecek olan para rahat bir nefes almanızı sağlayacak. Başkalarıyla eşit söz hakkına sahip olabilmek için bazı konularda becerilerinizi geliştirmek durumunda kalabilirsiniz. Bir arkadaşınızın uzmanlığı, bir süredir tıkanan işlerinizde size çok yardımcı olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

İyi kazanmaya devam ettiğiniz için parasal cephede bir sorun yok gibi görünüyor. Hava sıcakları sizi yoruyor olabilir. Sağlığınıza dikkat edin. Huysuzluğunuzun sevdiklerinizle aranızı açmasına izin vermeyin.

AKREP BURCU YORUMU

Detaycılığınız üzerinde çalıştığınız bir projenin ya da etkinliğin kusursuz şekilde tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Sevdiğiniz insanlar harika bir hafta geçirebilirsiniz. Acilen bir krediye ihtiyaç
duyabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bazı aceleci yatırımlar nedeniyle parasal durumun kötüleşmesi muhtemeldir. Bu durumu kurtarmak için fikrini hiç ummadığın insanlar destekleyecek. Sağlığınıza dikkat edin. Bir aile üyesinin başarısı
sizin de prestijinizi yükseltecek.

OĞLAK BURCU YORUMU

Borsa, hisse senedi, kripto para gibi alanlarda yatırımı olanların çok dikkatli olması gerekiyor. Zarar verecek bir kayıp yaşanabilir. Odağını kariyerine verenler doğru adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Gerginlikten uzak bir hayat istiyorsanız, huysuz bir ihtiyarın etrafından dolaşmak zorunda kalabilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Araba veya büyük bir eşya satın alabilirsiniz. Spora başladıysanız dikkatli olun. İşinize çok bağlısınız. Ayrıntılara dikkat ediyorsunuz. Bu bağlılığınız ve dikkatiniz sayesinde iş yerine büyük bir fayda sağlayabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Büyük bir para harcamadan önce iki kere düşünmeniz sizin yararınıza olabilir. Mevcut işinizde beklemediğiniz bir kazanç elde ediyorsunuz. Depresif hissedenlerin hayatlarına giren yenilik sayesinde üzerlerindeki ölü toprağından kurtuluyorlar.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Diş ağrısına ve iltihabına ne iyi gelir? » Şifalı Yaşam: […] zeytinyağlı karanfil […]
2021-02-15 13:40:52
Kene sokması ilk yardım ve Kene kene ısırığı Belirtileri » Şifalı Yaşam: […] ısırması emareleri: ateş,baş ağrısı, iştahsızlık, üşüme,  kas ağrıları, bulantı
2021-02-15 10:57:40
Zeytinyağının faydaları hakkında yararlı bilgiler | Şifalı Yaşam | Şifalı Yaşam Hakkında Herşey: […] Zeytinyağı ayrıca yağların sindirilmesine ve emilmesine yardımcı olarak yağ
2020-12-10 10:07:52
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam