Aloe Vera Bitkisi Hangi Hastalıklara İyi Gelir?
Abone Ol

Aloe Vera Bitkisi Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

1 Aloe Vera Bitkisi Sağlığa Faydaları1.1 Uçukları Düzeltir1.2 Diyabete İyi Gelir1.3 Bağışıklığı Destekler1.4 Saçları Besler1.5 Cilt ve Ürtiker1.6 Kabızlık1.7 Vücuttaki İltihabı Atar1.8 Deri Üzerindeki Yaraları Giderir2 Aloe Vera Yüze Nasıl Sürülür? “Aloe vera bitkisi hangi hastalıklara iyi gelir” kapsamında özellikle alternatif tıpta çok kullanıldığını söyleyebiliriz. Yapılan araştırmalara göre aloe veranın birçok faydası olduğu ortaya çıkmıştır. […]

“Aloe vera bitkisi hangi hastalıklara iyi gelir” kapsamında özellikle alternatif tıpta çok kullanıldığını söyleyebiliriz. Yapılan araştırmalara göre aloe veranın birçok faydası olduğu ortaya çıkmıştır. Kaktüsü andıran aloe vera, zambakgiller familyasındandır.

Aloe vera bitkisi son zamanlarda çok popüler olmuştur. Özellikle cilt güzelliğinde çok kullanılan bir bitkidir. Kozmetik sektörü başta olmak üzere tüm vücut sağlığı için kullanılıyor. Birçok ilaç yapımında da aloe vera kullanılıyor. Türkiye’nin güney kısımlarında yani sıcak alanlarda çok yetiştiriliyor. Aloe vera bitkisi faydaları, bitkinin yaprağındaki saydam jöleden geliyor. Aloe veranın jölesi içerisinde özsu bulunuyor. Bu özsu kişi için çok faydalıdır.

1339480 1
Aloe Vera Bitkisi Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Aloe Vera Bitkisi Sağlığa Faydaları

Aloe vera bitkisi sağlığa faydaları şu şekilde sıralanabilir:

Uçukları Düzeltir

Aloe vera uçuk tedavisinde çok etkilidir. Uçuk olan alana birkaç kez sürüldüğünde kişide iyileşme görülmeye başlar.

Diyabete İyi Gelir

Kronik hiperglisemi rahatsızlığını gidermede kullanılıyor. Diyabet tedavisinde ilaçsız çok etkilidir. Klinik çalışmalarda özellikle ilaçsız olarak diyabet problemini çözdüğü belirtilmiştir.

Bağışıklığı Destekler

Vücudun çinko eksikliğini gideren doğal ilaç olduğunu söyleyebiliriz. Vücut direncini artırarak, hastalık oluşumlarını engeller. Dengeli ve sağlıklı beslenmede önemli rol oynuyor.

Saçları Besler

Aloe vera içerisinde bol miktarda vitamin bulunuyor. Saçların beslenmesinde önemli etkisi vardır. Sağlıklı ve güçlü saçlar için mutlaka kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Saçları ölü hücrelerden arındırır. Aynı zamanda saç foliküllerinin üzerinden cilt dokusunu da yeniler.

Cilt ve Ürtiker

Aloe vera bitkisi; antioksidan ve antimikrobiyal barındırıyor. Cilt hastalıklarının giderilmesi için önemli bir bitki olduğunu söyleyebiliriz. Oral mukozit, sedef gibi pek çok hastalık tedavisinde de kullanılıyor. Ciltte oluşan tahrişleri gidermek içinde kullanılır.

Kabızlık

Aloe vera içerisindeki süt, bağırsakta suyu artırıyor. O nedenle kabızlığın giderilmesi için önemli bir bitkidir. Kabızlığı doğal yöntemlerle tedavi eder.

Vücuttaki İltihabı Atar

“Aloe vera jel ne işe yarar” noktasında iltihabı özellikle azaltır. Aloe vera, vücuttaki iltihabı atan mineral ve vitamini barındırır. Yaşlanmayı engelleyici özelliğiyle de dikkat çekiyor.

Deri Üzerindeki Yaraları Giderir

Deri üzerinde meydana gelen radyasyon hasarlarını yok eder. Cilt yanıkları gibi pek çok sorunu çözer.

aloe veranin cilde faydalari 1
Aloe Vera Bitkisi Sağlığa Faydaları

Aloe Vera Yüze Nasıl Sürülür?

“Aloe vera yüze nasıl sürülür” noktasında günde iki kez yüzde uygulanması gerekiyor.

Yüzünüzü her gün düzenli olarak aloe verayla temizlediğiniz takdirde bölgedeki problemlerin ortadan kalktığını göreceksiniz. Aloe vera aynı zamanda nemlendirici olarak da kullanılabilir. Sabah ve akşam günde iki kez cilt üzerine ince şekilde sürüldüğünde yüzünüz pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Aloe verayı yüze sürdükten sonra mutlaka soğuk suyla yüzünüzü temizleyiniz. Yalnız göz çevresine uygularken çok dikkat edilmelidir. Özellikle bitkinin jelini sürdükten sonra göz çevresini gelişi güzel ovaladığınızda ortaya büyük sorunlar çıkar. Çünkü göz çevresi en hassas olan alanlardandır. Aloe vera faydaları içerisinde aloe vera; cildin sağlıklı olarak nemlenmesini sağlar. Gözenekleri tıkayan ölü cilt hücrelerini temizler.

 

Aloe veranın genel faydalarını şöyle sıralayabiliriz;

 • Yanıkları iyileştirir,
 • Saçları hem parlatır hem besler,
 • Kırışıklıkları giderir,
 • Cilt hastalıklarının tedavisini destekler,
 • Kanser yaralarını tedavi eder,
 • Mide ülserinde koruyucudur,
 • Diş eti ve plağını iltihabını giderir,
 • Kan şekerini düşürür,
 • Kabızlığı iyileştirir,
 • C vitamini bakımından önemli bir bitkidir,

Aloe vera; kalp sağlığı başta olmak üzere bağışıklık sistemi içinde çok önemlidir. Sindirim sistemini düzenleyen özelliğe sahiptir. Yalnız fazla tüketildiği zaman ishale neden olur. O yüzden aloe vera tüketiminde aşırıya kaçmamak gerekiyor. Günlük maksimum yarım çay bardağı tüketilmesi doğru olur.

YAZAR HAKKINDA

Emre Ayberk Akfırat Emre Ayberk Akfırat Uzun yıllardır bilgisayar alanında kendimi her alanda geliştirmeye çalışıyorum. Wordpressi uzun zamandır kullanıyorum sürekli başkalarına bloglar kurdum artık kendime ait bir blog kurmanın zamanı geldi diyerek Şifalı Yaşama dair bilgiler paylaşarak sizlere sağlıklı bilgiler vermeye çalışacağım. Paylaşılan bilgiler internet ortamındaki kullanıcılar tarafından denenmiş, herhangi bir doktor yada uzman tavsiyesi ile paylaşılmamaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün sosyal anlamda enerjinizin yüksek olduğunu fark edeceksiniz. Günü arkadaşlarınızla zaman geçirerek değerlendirmek isteyebilirsiniz. Yeni insanların hayatınıza girdiğini görecek ve genişleyen çevrenizin sizi mutlu ettiğini hissedeceksiniz. Aynı zamanda aşk hayatınızda beklenmedik sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, ev hayatınızda birtakım değişiklikler yaşayacaksınız. Belki yeni bir ev arkadaşı ya da taşınma durumu söz konusu olabilir. Bugün sosyal anlamda kendinizi iyi hissettiğiniz bir gün olacak. Bu yüzden sevdiğiniz insanlarla zaman geçirmek için bu fırsatı değerlendirin.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yay burçları, bugün işle alakalı olarak uzun bir seyahate çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Bu yolculuk uzun vadede hayat planlarınızın değişmesine neden olacak ve sizin için yepyeni fırsatların kapısını aralayacak.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün sosyal anlamda insanlarla ilişkilerin zorlu olduğu bir döneme giriş yapıyorsunuz. Bu yüzden ikili ilişkilerde yanlış anlaşılmalardan doğan problemlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Sevdiğiniz insanlara aranıza giren bu soğukluk nedeniyle tüm günün enerjisinde negatif bir hava esecek.

KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün planladığınız ve yapmak istediğiniz şeyleri yapamayabilirsiniz. Aceleci davranmayın ve planlarınızın dışına çıkmamaya özen gösterin. Hayallerinize ve hedeflerinize ulaşmak için atacağınız bir uzun vadede planlarınızın yeniden şekillenmesine yardımcı olabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Veranın Faydaları Nelerdir? | Şifalı Yaşam: […] Aloe Vera Bitkisinin Gücü […]
2022-06-27 18:48:14
Yumurta Kabuğunun Bitkilere Faydaları | Şifalı Yaşam: […] patlıcan ve biber gibi sebzeler kalsiyum eksikliği nedeniyle büyürken
2022-06-27 18:32:59
2022-06-26 18:30:42
2 Adımda Kauçuk Bitkisi Faydaları | Şifalı Yaşam: […] Şifalı Bitkiler Her Derde Deva 10 Yararlı Bitki
2022-06-26 18:23:30
Sürekli Çıkan Çıban Hangi Hastalıkların İşareti Olabilir ? Çıban Nedir ? Çıban Tedavisi ? | Şifalı Yaşam: […] Bitkisi Faydaları Kaplama Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
2022-06-18 12:45:51
şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam şifalı yaşam